ve Francii už jen 80 km/h

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Autor tématu
kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

ve Francii už jen 80 km/h

Příspěvek od kejb »

https://www.novinky.cz/auto/460162-fran ... -km-h.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Zase to budou mít elektro o trochu snažší...

konyRF
vycházející hvězda
Příspěvky: 773
Registrován: čtv 08.01.2009, 16:30
Auto: W201 2,0D + W124 300TD + S211 320CDI R6
Bydliště: Bayern - Germany
Věk: 45

Re: ve Francii už jen 80 km/h

Příspěvek od konyRF »

To je ale debilni zeme. Kdyz si predstavim ze bych mel jezdit po CR nebo DE 80km/h, toz abych vyjel o 1/2 dne drive. Pred lety kdyz jsem tam byl, se mi vubec nelibilo osazeni dopravnim znacenim. Pro me nelogicke a v noci matouci. Jinak na koukani to bylo pekne a dovolena u Atlantiku se vydarila. Jen jsem se vubec nechytal s Nemcinou a Anglicky se Jim taky moc nechtelo mluvit.

KonyRF

sněhulák
legenda hvězd
Příspěvky: 2773
Registrován: pát 01.08.2008, 19:11
Auto: PKW und LKW
Bydliště: West Brnou

Re: ve Francii už jen 80 km/h

Příspěvek od sněhulák »

Já se vůbec nedivím, že jim tam přibývá nehod. Tam každej místo toho aby čuměl na cestu, čučí na tachometr aby dodržel povolenou rychlost. Ta země je prošpikována radary. Loni mě nesmyslný překročení o 1 a 2 km/h na 90tce nad toleranci stálo na pokutách 2 x 45 € :-!
Nebýt tam závod 24h LeMans a podobný skvělý akce, tak tam vůbec nejezdím

Zviratko
hvězdička
Příspěvky: 196
Registrován: čtv 31.07.2008, 20:32
Auto: Velké
Bydliště: Praha
Věk: 41
Kontaktovat uživatele:

Re: ve Francii už jen 80 km/h

Příspěvek od Zviratko »

Melo by se jezdit krokem, i kdyby to zachranilo jediny zivot.
Taky by mel zakazat schody.

bmgx
hvězdička
Příspěvky: 290
Registrován: úte 08.11.2016, 4:30
Auto: W201, S124
Bydliště: Jihlava / Brno

Re: ve Francii už jen 80 km/h

Příspěvek od bmgx »

Určitě bysme společně přišli na spoustu věcí, které by se daly zakázat, aby byl svět bezpečnější... :'(
Ty schody vidím jako dobrý začátek... :-$

Je to buď skrytá podpora elektromobilů, nebo dodatečné zdanění, nejspíš obojí... :-!

miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: ve Francii už jen 80 km/h

Příspěvek od miluna »

Poslední dobou mám takovej dojem, že u nás dávno zavedli sedmdesátku... Vždycky když někam jedu, dojedu kolonu debilů který drtěj sedmdesát a víc ani ťuk. Než je předjedu, musím riskovat, přejíždět plnou čáru a vyvolávám zbytečně nebezpečné situace. Já tedy nevím jak kdo ale já jezdím tachometrový kilo mimo kydlibaby a po městě na tacho 55. Zbytek pole drtí po městě vykuleně 40 a já nasranej jedu svoje a předjíždím a dědci v tisíckapsičkovejch vestičkách hrozej flekatejma ručičkama za okýnkem svý Thalie a trouběj na mě. Připadá mi, že čím dál tím méně lidí umí opravdu řídit. O znalosti nějakých předpisů si můžou nechat zdát...

fokume
hvězda
Příspěvky: 1751
Registrován: úte 25.10.2016, 14:19
Bydliště: Kolin

Re: ve Francii už jen 80 km/h

Příspěvek od fokume »

a bude hur, auto samo zaparkuje, hlida pruhy atd :-!

zaibatsu
hvězda
Příspěvky: 1377
Registrován: sob 19.05.2012, 23:11
Bydliště: Teplice, potažmo Buzerantovice

Re: ve Francii už jen 80 km/h

Příspěvek od zaibatsu »

fokume píše:a bude hur, auto samo zaparkuje, hlida pruhy atd :-!
jj, s tím se nedá jezdit. neustále mě to buzeruje nebo dokonce vrací do pruhu, když si nadjedu do zatáčky, trefuju apex a pak vyjedu. taky mi to občas kápne, když dojíždím k právě se rozjíždějící koloně na semaforu... ty systémy jsou dobrý pro někoho, kdo je trotl, nebo když bych fakt udělal velikou chybu.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: ve Francii už jen 80 km/h

Příspěvek od fíkus »

Mně s autem které je údajně brzda provozu překáží neustále někdo, i na dálnici... Já bych zakázal žít, protože kdo nežije, neumře, stejně jako kdo nespí, nezaspí *jokingly* *jokingly* *jokingly*

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: ve Francii už jen 80 km/h

Příspěvek od Přemek Doležal »

Soudruzi zase zaperlili...... :-!

Thomas_124
král hvězd
Příspěvky: 5960
Registrován: stř 06.11.2013, 23:00

Re: ve Francii už jen 80 km/h

Příspěvek od Thomas_124 »

Proč tam nezavedou rovnou šedesát? Úmrtnost by se snížila ještě víc :'(

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: ve Francii už jen 80 km/h

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Ano,staří řidiči se dělí na kloboučníky,vejcovozy a věncovozy,též jsou čepičáři,co jezdí trochu rychleji než kloboučníci.Leč,všichni jednou zestárneme a já od pátku řečený prdůch nemyslím,že většina řidičů starších až starých je brzda provozu.Ale protože se lidský věk prodlužuje,bude nás starých na silnicích přibývat.Navrhuji budovat silnice pro mladé a staré.
Re miluna Abych nebyl brzdou provozu,právě se ladí SL. :D

xaler
hvězdička
Příspěvky: 492
Registrován: pát 18.03.2011, 18:21
Auto: W163 ML500
Bydliště: Louny

Re: ve Francii už jen 80 km/h

Příspěvek od xaler »

Já ani nemám pocit, že mě brzdí starší řidiči. Mě většinou brzdí škodovky, nebo jiná podobná havěť. Podle mě to tak je. Můj kolega jde ještě dál, ten vidí problém v červených autech, ale toho jsem si nikdy nevšiml.

SEMRY
vycházející hvězda
Příspěvky: 931
Registrován: sob 20.03.2010, 23:10
Auto: W213 e200d / 996.1 C2
Bydliště: Vinohrady
Věk: 35

Re: ve Francii už jen 80 km/h

Příspěvek od SEMRY »

Mám pocit že se dělá všechno proto aby se nejezdilo. Výčtem, ostrůvky, kruháče, zúžení, plné čáry a rychlostní omezení.

zaibatsu
hvězda
Příspěvky: 1377
Registrován: sob 19.05.2012, 23:11
Bydliště: Teplice, potažmo Buzerantovice

Re: ve Francii už jen 80 km/h

Příspěvek od zaibatsu »

To víte, koho zajímalo, jak bude v praxi vypadat inkluze ve školách, mohl vidět paralelu v silničním provozu. Tam funguje inkluze už dávno. Jediná kvalifikace na to jezdit autem je mít do prdele díru starší 18 let. Řidičák je formalita, kterou zvládne každej retard.

A s tím, jak fungujou fízlové, kteří zdaleka nejvíc pokut vyberou za rychlost, která sama o sobě nedokáže nikdy být jedinou příčinou nehody, jsou ty retardi ještě utvrzovaný v tom, že dokud jedou pomalu, můžou jet jakkoliv a je to vlastně bezpečný.
Odpovědět