Suzuki sx4-zkušenosti ?

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

Autor tématu
trojan
kometa
Příspěvky: 2145
Registrován: pon 28.02.2011, 18:33
Auto: Trambus
Bydliště: 60580495devět/Kolín

Suzuki sx4-zkušenosti ?

Příspěvek od trojan »

Co se na tom sere a jestli ten motor z fiata něco najede atd :-) díky

dako5
legenda hvězd
Příspěvky: 3780
Registrován: čtv 31.07.2008, 19:11
Auto: W210,S210,S124,MAN
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou
Věk: 52

Re: Suzuki sx4-zkušenosti ?

Příspěvek od dako5 »

Z Fiat u je tam jen nafta, ne? Myslím že 1,6benzin je v pohodě.

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: Suzuki sx4-zkušenosti ?

Příspěvek od popelnice »

Ja sem s tim jel benzin je od toyoty ;) tak urcite benál, vnitrek mi prisel stejne velkej jako swift :D odolny to asi bude *thumbs up*

Autor tématu
trojan
kometa
Příspěvky: 2145
Registrován: pon 28.02.2011, 18:33
Auto: Trambus
Bydliště: 60580495devět/Kolín

Re: Suzuki sx4-zkušenosti ?

Příspěvek od trojan »

Benzín je od toyoty ? A co je na tom teda suzuki ? *jokingly* jsem myslel že ty benzíny jsou jejich právě :-) Jinak mě třeba zajímalo co ta 4kulka atd. :-)

JirkaK
vycházející hvězda
Příspěvky: 500
Registrován: čtv 31.07.2008, 21:22
Auto: C200T
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Suzuki sx4-zkušenosti ?

Příspěvek od JirkaK »

Pokud je to minulá generace SX4, tak tu máme v práci. A rovnou k tomu napíšu, že je to nafta, ten motor je prekabátený Fiat a je to ta nejpříšernější, nejhnusnější a nejotřesnější mrdka, s jakou jsem kdy jel. Jednou, a stačilo mi to na celý život. Tohle auto ani zadarmo, k tomu mám nepřekonatelný odpor. Motor vůbec netáhne, když se dostane jen trošku do zátěže na rozjezd, okamžitě chcípe. Chcípe to i na rovině, rozjet do kopce se s tím dá jedině tak, že
1)zatáhnout ručku
2)vytočit motor minimálně na 3000 rpm
3)zlehka pouštět spojku
4)když motor začne zabírat, odbrzdit a prošlápnout plný dehet
A doufat že tentokrát ta sračka nechcípne......
Že je to auto přirozeně nestabilní, protože je vysoké, široké a krátké, takže od 80 výš plave na silnici, že nemá vůbec pořádný rejd a že má jakési debilní automatické bezklíčové zamykání a odemykání bez klasických čudlíků ve dveřích, takže jdete od auta a vůbec netušíte jestli je zamčené nebo ne (když chcete vzít za kliku a zkusit to, tak se zase odemkne) to už jsou jen takové drobné detaily.... Které ale neustále dokola serou.
Pro mě je prostě SX4 synonymum pro hnus fialovej. :-!
Jediné plus - mechanicky to auto relativně spolehlivě jezdí, i když už má skoro 300 tisíc km drsného služebního provozu. Akorát občas ráno nestartuje, protože se tam někdy něco kousne v elektronice a do rána vybije baterku.....

Autor tématu
trojan
kometa
Příspěvky: 2145
Registrován: pon 28.02.2011, 18:33
Auto: Trambus
Bydliště: 60580495devět/Kolín

Re: Suzuki sx4-zkušenosti ?

Příspěvek od trojan »

Noo tak tragický jak to popisuješ to snad bejt nemůže :-) Nebude do toho přesedat nikdo z medvěda, ani ničeho podobnýho, tak že to asi neuvidí tak černě :-) Pokud to dokázalo jako služebák najet 300.tis, tak je to ok :-) že je naftovej motor fiat vim, fiat vyráběl i úplně stejný auto, ale teď nevim jak se jmenuje. I tak díky za postřehy :-)

Ji-rka
vycházející hvězda
Příspěvky: 762
Registrován: ned 21.06.2009, 22:52
Auto: Němčour
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki sx4-zkušenosti ?

Příspěvek od Ji-rka »

Kámoš má tu první v benzínu,koupil si to nový a co mi řikal,tak se nic nepodělalo.Jen teda už to má omlácený a orezlý.I ta 4x4 na mokrou louku ok.Má to vyloženě jako pracovní.Najeto 220 000km.

smidlive
vycházející hvězda
Příspěvky: 517
Registrován: stř 20.08.2008, 17:54
Auto: W211
Bydliště: Karviná
Věk: 39

Re: Suzuki sx4-zkušenosti ?

Příspěvek od smidlive »

od fiatu se to myslím jmenuje Sedici nebo tak nějak. Já jsem byl kdysi lyžovat na Chopku, byla tam sněhová kalamita a bylo to jediné 4x4 co ten kopec nemohlo vyjet. Krom fordu scoripio, ale to zase tlačili 4 rumuni v riflích a teniskách :)
Jinak já mám suzuki wagon 4x4 na ježdění do práce a míst, kde vím, že bude plno aut (zimní stadion a pod.) a zcela běžně do toho přesedávám z mercedu...jako srovnávat se to nedá, ale o sebevraždě neuvažuji. Mám ho asi 4měsíce a mám ho rád. Vidím spíš pozitiva co na Mercedesu nemám - 4x4, tažné, převezl jsem v něm pračku.
Koupil jsem to náhodou a šel do rizika s ničím nepodloženým vědomím, že Japonci krom koroze jsou spolehlivé. Padl mi do oka v inzerci - cena nízká, malý aspoň něčím podložený nájezd a hlavně 4x4!
Ceny dílů nízké, 4x4 na městský provoz a blbnutí si myslím velmi dobré, na to, že tam jsou zimáky z roku 2003 a mají 2mm to jede i v docela sračce co bylo v průběhu prosince parádně...

Petr H.
Administrátor
Příspěvky: 2329
Registrován: sob 11.10.2008, 19:45
Auto: W164 320CDI,r129 320sl, R230 SL55AMG, w221 350cdi
Bydliště: Praha
Věk: 48

Re: Suzuki sx4-zkušenosti ?

Příspěvek od Petr H. »

táta má od nova. Za ty peníze docela dobrý auto. Má ten benzín, ani to nějak moc nežere. Za 4 roky neměl problém, ale to asi není relevantní ukazatel.. Celkem si to pochvaluje.

miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki sx4-zkušenosti ?

Příspěvek od miluna »

je to tedy mírně OT ale něco přidám, koupil jsem z firmy druhou (08) Grand Vitaru DdiS (je v tom Renolt) bylo to levný s prdlým rozvoďákem, najeto 300. Opravím a prodám něco vydělám.
To auto mě celkem sralo už při té práci takže se mi s tím po opravě ani nechtělo jet. Povídám paní, hele jezdi s tím do školky ať se to projede a já můžu zjistit, jestli se to dá prodat nebo co je za závady a tak nějak.
Po týdnu - hele mě se s tím hezky jezdí, nech mi to.
Takže to máme jako takovej nadbytečnej postrk okolo baráku. Dali jsme s tím jednou Dresden a při cestě zpět přez Cínovec byla bílá silnice tak jsem si říkal, zkusíme čtyřpohonovku v akci... A dopr.. nechá si toho hodně líbit, pěkně bokem a řídit plynem pecka, žádná stabilizace, žádný přiblblý elektronický sračky nic nedělaj, super. Normálně jsem se bavil a řídil, sníh lítal na všechny strany já drtil kilečko a předjížděl připosraný helmuty co se plazili čtyřicítkou. Všechno co jsem o tom kdy řekl špatnýho se okamžitě zapomělo a za mě dobrý!
No, padá to do nouzáku (regulace turba) DPF bude asi po smrti, při těch kilometrech ale na sněhu je to super a dá se s tím blbnout.
No na jaře ho stejně prodám, to je jasný...

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Suzuki sx4-zkušenosti ?

Příspěvek od adam w140 »

Ta vitara me vzdy zajimala co to ma za cenu? Nikdy jsem ale nemel moznost se svest.

miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki sx4-zkušenosti ?

Příspěvek od miluna »

99 tak jak je, stříbrná, zimní letní na alu, při velkém zatížení spadne do nouze dálnice do kopce plný plyn anebo s vlekem každej kopec, píše to regulaci turba a to může být buď ovládací el.ventilek nebo i turbo samotné! Při normálním ježdění kolem komína se to nestalo ani jednou. Udělal jsem na tom nové ventily, komplet rozvody s pumpou a olej. Více případně po SZ. Prodat to teď úplně nepotřebuju, takže neexistuje žádná sleva.
Jezdí se s tím trošku zvláštně, pod 1500 otáček to dost protestuje, jsem zvyklý na víceválce se kterými se dá klidně 1000.

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Suzuki sx4-zkušenosti ?

Příspěvek od adam w140 »

Zajimavy auto s turbem bych si snad umel poradit ale spis mi jde celkove o to jak se s tim zije. Ja to mam s nakupovanim aut tezky. Klidne dej vedet kdybys to prodaval ja nepospicham na nic ona mi ta popelnice co mam ted klidne par let vydrzi.

miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki sx4-zkušenosti ?

Příspěvek od miluna »

už to plevelím fest, tak sorry jako


http://milanslanicka.rajce.idnes.cz/opr ... 1%2C9DDiS/" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět