Zimní pneumatiky k ničemu???

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Autor tématu
zadek524
král hvězd
Příspěvky: 4495
Registrován: čtv 31.07.2008, 13:59
Auto: 124 - to je krásný číslo co mám rád
Bydliště: Nehvizdy, Praha - východ
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Zimní pneumatiky k ničemu???

Příspěvek od zadek524 »

Četli jste ten článek na netu, že zimáky jsou k ničemu? No mně se to teda nějak nezdá, já jsem rozhodně už dávno propadnul hysterii.... ;)
http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/ne ... -internetu" onclick="window.open(this.href);return false;

Martin Košnar
vycházející hvězda
Příspěvky: 918
Registrován: pát 02.09.2011, 13:35
Auto: w210
Bydliště: Děčín - Ústí nad Labem

Re: Zimní pneumatiky k ničemu???

Příspěvek od Martin Košnar »

No, momentální víkendová zkušenost. Jeli jsme s rodinným VW předokolkou k našim do hor. V sobotu, když padaly ty největší sračky. Píchli jsme pravé přední a já dával plnohodnotnou rezervu na letňáku. No cesta do těch kopců hotové peklo. Jeli jsme krokem a všichni na zimácích nás předjížděli. Celou dobu to podkluzovalo a hrabalo. Musím teda podotknout, že silnice byla bez jakékoliv úpravy. Ale předjížděli nás opravdu všichni. :-/

Neny
Administrátor
Příspěvky: 1241
Registrován: ned 27.07.2008, 20:24
Auto: W460 300GD, W463 G500,560SEC,560SL,SL60AMG, W205
Bydliště: Nádražní ulice 3740, Mělník, tel.777 126 560
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky k ničemu???

Příspěvek od Neny »

To jsou kraviny, naprostý nesmysly píšou, zimní fungujou na 100%, pokud ovšem nemá třeba 12 let starý gumy :-)

JirkaK
vycházející hvězda
Příspěvky: 500
Registrován: čtv 31.07.2008, 21:22
Auto: C200T
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Zimní pneumatiky k ničemu???

Příspěvek od JirkaK »

Doporučuji dočíst do konce. Samozřejmě nikdo netvrdí, že letní pneumatika je na sněhu lepší než zimní. To je blbost.
Ale v článku prakticky vyzkoušeli, že:
Na SUCHÉM asfaltu je bez ohledu na teplotu letní pneumatika vždy lepší než jakákoli zimní. Podle porovnání v článku je brzdná dráha při -4 stupních necelých 40m s letní gumou a téměř 50m se zimní......
Fakt je, že nezávislý test, který by dokázal obecně používané tvrzení o tom jak letní guma se pod +7 až +4 stupňů promění v bakelit není a vypadá to na propagační žvást pneumatikářských firem.
Přeloženo do selského rozumu - jet s autem s letními pneumatikami v zimě v době, kdy na silnici není sníh nebo led není problém. Nebo alespoň rozhodně daleko menší, než jezdit v +30 stupních na sjetých zimácích 009

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Zimní pneumatiky k ničemu???

Příspěvek od fíkus »

Lidi mají především vygumovaný hlavy. To je celý. Výsledky z testů jsou většině lidí k prdu, pokud neumí jezdit.

Fusion
legenda hvězd
Příspěvky: 2931
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:16
Auto: C280 '94, BMW e30 m50b25 '87, pežit prdner
Bydliště: Brno

Re: Zimní pneumatiky k ničemu???

Příspěvek od Fusion »

Ten borec dělá hrozně dobrý videa a jasně tam řekl, že je to zkouška ze zajímavosti (blbci novinářští zkouší jen letní na sněhu). To, co píše autoforum bych ignoroval. Místo toho, aby takovej test udělali sami, z tohoto odpadního serveru se stal jen přehled youtube videí. Takovej blog má kdejaká 12 letá pizda.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky k ničemu???

Příspěvek od Přemek Doležal »

V zimě zimní, v létě letní. *thumbs up*
Že je v zimě taky občas teplo a sucho,...přece nebudu každej den přezouvat. :'(

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Zimní pneumatiky k ničemu???

Příspěvek od Merc124 »

Přemek Doležal píše:V zimě zimní, v létě letní. *thumbs up*
Že je v zimě taky občas teplo a sucho,...přece nebudu každej den přezouvat. :'(
ale dědku, doma se taky přezouváš každej den a i několikrát, že jo ? *jokingly*

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Zimní pneumatiky k ničemu???

Příspěvek od kejb »

Pokud někdo provozoval letní pneu v zimě, tak je mu rozdíl jasnej. Nicméně, pravdou je že s výměnou pneu je tak trochu hysterie, stejně jako s elektrikou atp... Je hezký, jak málo stačí k tomu aby se dalo lidem natlačit do hlavy leccos :)

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Zimní pneumatiky k ničemu???

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Moje zkušenost se zimními pneumatikami.Konkrétně Discovery,jeté čtvrtý rok ač vzorku bylo bohatě mi to začalo klouzat,vždy na výjezdu z kruh. objezdu.Bylo jedno zda prázdný či naložený vůz a rychlost 20 -40 km není závratná.Ptal jsem se několika gumařů na názor a oni že zimní gumy stárnou rychleji jak letní a že jde o jinou směs než má letní atd.Gumy jsem tedy vyměnil za nové,stejná značka,stejný vzorek a je po problému.Patrol má lehký zadek,nemá nic elektron. krom ABS.
Ale dost lidí dojíždí ojeté zimní v létě,aby ušetřili.Jinak nejlepší gumy co jsem měl na zimu byly nějaké Hakapel...... s hřeby,ale to už je dávno a hřebíky se u nás nesmí.

rudy320e&a140
hvězda
Příspěvky: 1742
Registrován: úte 29.07.2008, 16:40
Auto: Mercedes Benz W124, WVPOLO,Tozota, FelíciaLX
Bydliště: Jarok
Věk: 60
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky k ničemu???

Příspěvek od rudy320e&a140 »

Ty moje jsou již k ničemu, ale presto jsem je nahodil, i když moc v změ nejezím ]:-> Co kdybych musel, :-/
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky k ničemu???

Příspěvek od Přemek Doležal »

Merc124 píše:
Přemek Doležal píše:V zimě zimní, v létě letní. *thumbs up*
Že je v zimě taky občas teplo a sucho,...přece nebudu každej den přezouvat. :'(
ale dědku, doma se taky přezouváš každej den a i několikrát, že jo ? *jokingly*
*thumbs up*
Ale mám pouze DVĚ nohy. *in love*

Lhotian420
hvězdička
Příspěvky: 106
Registrován: stř 22.08.2012, 0:35
Auto: V8
Bydliště: Böhmisches Mittelgebirge

Re: Zimní pneumatiky k ničemu???

Příspěvek od Lhotian420 »

Mám podobnou zkušenost na minimálně jetém 9 let starém Focusovi s najetými cca 27tis km, co manželka zdědila po dědovi. [:-} Cca 7 mm Vredesteiny začaly jednoho krásného dne na sebemenším mokru totálně klouzat. :-! Dost nepříjemné. :-! No a letos v zimě musely jít dolů, neboť se s tím nedalo už vůbec "bezpečně" jezdit. Stáří gum 10 let. Teď tam jsou Nokiany WR D4 a absolutní spokojenost. *thumbs up* Nesrovnatelné :)
Ladislav.Lapáček píše:Moje zkušenost se zimními pneumatikami.Konkrétně Discovery,jeté čtvrtý rok ač vzorku bylo bohatě mi to začalo klouzat,vždy na výjezdu z kruh. objezdu.Bylo jedno zda prázdný či naložený vůz a rychlost 20 -40 km není závratná.Ptal jsem se několika gumařů na názor a oni že zimní gumy stárnou rychleji jak letní a že jde o jinou směs než má letní atd.Gumy jsem tedy vyměnil za nové,stejná značka,stejný vzorek a je po problému.Patrol má lehký zadek,nemá nic elektron. krom ABS.
Ale dost lidí dojíždí ojeté zimní v létě,aby ušetřili.Jinak nejlepší gumy co jsem měl na zimu byly nějaké Hakapel...... s hřeby,ale to už je dávno a hřebíky se u nás nesmí.

Fusion
legenda hvězd
Příspěvky: 2931
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:16
Auto: C280 '94, BMW e30 m50b25 '87, pežit prdner
Bydliště: Brno

Re: Zimní pneumatiky k ničemu???

Příspěvek od Fusion »

Tady je počasí, že by bylo vhodný vrátit letní.

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Zimní pneumatiky k ničemu???

Příspěvek od kejb »

tak u nás sněžilo celej den...
Odpovědět