Bitcoin

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

Zviratko
hvězdička
Příspěvky: 196
Registrován: čtv 31.07.2008, 20:32
Auto: Velké
Bydliště: Praha
Věk: 41
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitcoin

Příspěvek od Zviratko »

Co to tady melete proboha...

1) cerny trh je rozhodne starsi nez bitcoin. Ano, pro zauhrovanyho ajtaka je jednodussi poslat bitcoin nekomu s kym se na internetech domluvil ze mu za to posle zbrane nebo drogy, ale velky ksefty se takhle opravdu nedelaj.

2) bitcoin je o dost anonymnejsi pro bezneho uzivatele nez treba platba kreditkou, ale neni dost anonymni na to, aby se nedal dohledat puvod penez nebo misto transakce - pro statni aparat zadny problem (nedelam si iluze jak by takove vysetrovani dopadlo tady v CR, myslim ze tu porad mame jen vetsi a mensi Dastychy, ale Interpol verim ze to zvladne :))

3) cena bitcoinu je dana trhem. K tomu by nemelo byt potreba neco dodavat. Tim je taky dane to, ze pokud se nektery majoritni drzitel rozhodne vystoupit tak to s cenou zamava, a to hodne, protoze ten trh jeste neni dost veliky a fragmentovany. Taky nejde rict, ze objem trhu s BTC je $AktualniCena*$PocetBTC, protoze uz pri prodeji nekolika procent objemu bude ta cena uplne jinde, a hybat se to bude o dost vic nez treba cena akcii Apple

4) Bitcoin uz prezil leccos, rozhodne prezije i "ilegalitu" v nejake zemi - to je jako snazit se zakazat smenny obchod, haha. Kdyby se vsechhny staty dohodly, ze postavi bitcoin mimo zakon tak to pochopitelne s cenou zamava a bude mnohem tezsi bitcoin koupit nebo prodat, ale to se ted uz nestane.
Argumentace Alzou je trochu mimo, protoze Alza nepocita penize v bitcoinech ale v korunach, a pokud nepujde z bitcoinu vyrobit koruny tak si za ne u nich nic nekoupime, tzn. navazane na realne penize to rozhodne v tuhle chvili je. Bitcoin ale na placeni stejne moc vhodny (z technickych duvodu) neni, spis bych ho bral jako terminovany vklad v bance nez jako penezenku.

5) blockchain se snazi pouzit a implementovat kde kdo, vetsinou je to hype. Projektu, kde se blockchain pouziva ucelne je dost malo. To, co treba zkousi banky (aspon o cem jsem cetl v jejich PR zpravach) je vylozene k smichu, ale to celkem neprekvapi protoze vetsina z nich by si nejradsi posilala emaily vytistene faxem. Asi takhle: " onclick="window.open(this.href);return false;

Pokud ma nekdo prebytek penez a uz nevi jak diverzifikovat tak bych klidne BTC koupil. Rozhodne bych do toho nevrazel vsechny zivotni uspory s vidinou jednoducheho zbohatnuti (to ted pochopitelne zene cenu nahoru). Moje prognoza je, ze to bude litat dal nahoru a dolu (klidne to spadne zpatky na $1000), ale za nejaky cas se to vrati jeste vys nez to zacalo. Taky dava smysl nevrazet vsechno jen to bitcoinu ale i do neceho jineho (ja mam napriklad rad Monero, nekdo ma rad Ethereum), jak z technickych duvodu tak z duvodu treba anonymity. Idealni rozvrzeni prostredku bych videl tak na 20% zlato, 20% bitcoin, 20% zbrane a strelivo, 20% alternativni meny, 20% starozitnosti.
Pokud chce nekdo rychle zbohatnout podobne jako kdyby byval koupil bitcoiny za $1 pred lety, tak to samozrejme porad jde, staci investovat do nejakeho startupu... nejspis ale ke zbohatnuti nedojde, stejne jako to nemuselo vyjit s bitcoinem :)

Fusion
legenda hvězd
Příspěvky: 2931
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:16
Auto: C280 '94, BMW e30 m50b25 '87, pežit prdner
Bydliště: Brno

Re: Bitcoin

Příspěvek od Fusion »

Alza nebyl argument, ale ukázka možnosti placení (byť přes směnnou službu) někomu, kdo si myslí, že se jedná o vymyšlený peníze, se kterýma se nedá nic dělat.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Bitcoin

Příspěvek od fíkus »

Já si nemyslím že se s nimi nedá nic dělat, ale nějak mi uniká co to má přinést. Pořád se řeší jak z nějaké práce vyšachovat lidský faktor, jak za nás něco budou dělat stroje. Došlo ale někomu, že je všechno provázané, že to není tak jednoduché? Že tady, na světě, má několik tisíc let historicky své místo nějaké fyzické platidlo a že tohle všechno vede o ovcovatění na druhou??? Papírky, blok a tužka, to je na věky a bez elektřiny. Když nepůjde el. tak si s penězma nebo kartou můžeš vytřít prdel. To že si lidí myslí že se nic nestane je krutý omyl. Zlato mělo, má a bude mít cenu vždycky, tak to bylo, je a bude a nikdo, žádný sebevětší fanoušek nových věcí na tom nic nezmění i kdyby se posral. A nic nemá větší hodnotu než to jestli se k sobě lidi umí chovat hezky. A tady stačí mít jiný názor a pohled na věc a hned je člověk méněcenný blbec co nic nezná a nechce znát. Momentálně čtu "Filozofie a přírodovědecké poznání - Albína Dratvová". Možná by si to měl přečíst zejména ten, kdo si myslí že net je plný zaručeně pravých informací. Já tvrdím, že je plný především informací takových, které se "někomu hodí" zveřejnit.

Fusion - nehromadí se dolary? Dobře, takže když koupím BTC, řekneme 10, ke komu jde těch cca 140000 dolarů??? Někomu se přeci musí objevit na účtu, a nejspíše majiteli BTC který mi je prodává. (celý "existující"objem BTC z velké části vlastní pár lidí na světě, to fakt chceš, to je k smíchu, pro mě je to podvod desetitisíciletí) Chceš propustit úředníky, ok. Kam půjdou? Ke zdi? Na pracák? Vytvoříš zrovna ty tolik hodnot a práce že za ni dostaneš tolik abys třeba 75% výdělku odvedl na nezaměstnané a stále normálně žil? Myslím že ani omylem. Já věřím v řemeslo, v zemědělství, v průmysl. Prostě v reálnou práci. To je to co tvoří náš svět, bez toho jsou ti nějaké sračky jako peníze, zlato nebo BTC úplně k ničemu. Když nic nikdo nebude umět vyrobit tak jsme zranitelnější než si myslíme. Robot bude vždy na elektriku a pokud si budeme zahrávat s tím, že si sám bude moci "přehodnotit" co bude dělat tak je s námi amen, protože jestli Syřan který žil v zemi kde je občanská válka nemá co ztratit tak robot nemá už vůbec co ztratit, on totiž nic nemá. Takže radovat se z toho že jakýsi umělý panák skáče jako člověk je na pováženou. Ano, je důležité vědět, že to umíme vyrobit. To věděl ale už před desítkami let Karel Čapek. Vyrábět se to ale nemusí. Nemusíme zažít všechno.

Já se snažím mít co nejméně peněz v bance. A co třeba hackerské útoky? Jak mi někdo může hacknout peníze které mám u sebe? Může mi rozbít hlavu a sebrat je, to je fakt. To ale riskuje že místo peněz bude mít tu hlavu rozbitou on. A že už trh s BTC hackeři postihli se ví. A útoky se podle mě dít budou a je otázkou jaké právní ochrany jako majitel "ničeho" požívám. Kdo chrání mojí investici? Kdo je garantem? Já to vidím tak, že kdosi přišel s tímto systémem a je to výborný způsob jak z lidí vydojit peníze s pomocí výkonné výpočetní techniky. A teoreticky je půjde dojit pěkně dlouho. Peníze se dostávají zejména za vykonanou práci nebo za dodané služby, zboží. Člověk to ale "povýšil" tak uvidíme co z toho vznikne, já mám zažité že z ničeho není nic...

Fusion
legenda hvězd
Příspěvky: 2931
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:16
Auto: C280 '94, BMW e30 m50b25 '87, pežit prdner
Bydliště: Brno

Re: Bitcoin

Příspěvek od Fusion »

Už máš do míchačky naftu?

h@vran
hvězdička
Příspěvky: 446
Registrován: úte 02.02.2016, 9:01
Auto: W203 longbi 200cdi
Bydliště: Prešov

Re: Bitcoin

Příspěvek od h@vran »

Ked nepojde elektrina tak papir blok do peca aj s eurami a dolarmi a tuzkou do oka lebo ani tisocrociami overene peniaze nebudu mat krytie (ktore sa aj tak iba umelo udrzuje cislom na ucte narodnej banky)
Takze potom jedine vaha a zlomkove zlato ktore aj tak nebude mat taku hodnotu ako vreco psenice ci galon nafty.
Sekery budzogane a velke ploty
Bez elektriny sa z nas za sekundu stanu o prezitie bojujuce rodiny/klany ktore budu mat najvacsiu starost ako odolat dalsim expanzivnym rodinam/klanom

Kuba_Mates
vycházející hvězda
Příspěvky: 559
Registrován: pát 01.08.2008, 8:00
Auto: W126/280SEL, W639

Re: Bitcoin

Příspěvek od Kuba_Mates »

Bitcoin a ostatni krypto sleduji spis zpovzdali. Nekupuji a nekupoval jsem, ackoliv nekolik mych kolegu na nich pomerne slusne zbohatlo. Ja jsem spis defenzivni investor a ctenar, vizte Greater fool theory, Dutch disease, South sea bubble a podobne. Kdo se z historie nepouci, musi si ji zopakovat.
Mam neco malo u Terryho Smithe, coz mi prijde po vsech strankach lepsi, nez nejake krypto. A nejaky pozemky na Morave (diky za tip, WINDe!)

fokume
hvězda
Příspěvky: 1751
Registrován: úte 25.10.2016, 14:19
Bydliště: Kolin

Re: Bitcoin

Příspěvek od fokume »

uz vidim jak nekdo zaplati nekam do horouci prdele drogy, nebo zbran a pak mu to priveze pplka :D
je to dobry akorat pro zkurveny pedofily, celej darknet

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: Bitcoin

Příspěvek od popelnice »

fokume píše:uz vidim jak nekdo zaplati nekam do horouci prdele drogy, nebo zbran a pak mu to priveze pplka :D
je to dobry akorat pro zkurveny pedofily, celej darknet
*thumbs up* jen uchylaci atd
Tohle kupovani tanku je fakt kravina ;) si objednej kilo heroinu a kdyz nekdo shrabne prachy a nic ti neda tak bez podat trestni oznameni *jokingly* k smichu 007

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitcoin

Příspěvek od scout76 »

Fusion píše:Už máš do míchačky naftu?
Nemá,jinak by tady nepsal takový slohy. Myslím,že mu může být zcela u zadnice jak kdo vydělává peníze. Někdo hlavou a někdo rukama. tak to bylo je a bude.

swizz
hvězdička
Příspěvky: 28
Registrován: sob 10.01.2015, 13:06
Auto: AMG C36 a par dalsich "podznacek"

Re: Bitcoin

Příspěvek od swizz »

pool píše:Zdravim. Jedete nekdo v Bitcoinech? Zajimalo by me jestli se jeste vyplati investovat. Diky
spis zkus nejakej jinej altcoin...

v lete jsem pro srandu poprve v zivote koupil litecoin za "zavratnych" 100 euro (5 minci). bitcoin mi byl tenkrat uz moc drahej (kolem 3000usd) a ja nechtel jen nejake setiny...
posledni tydny samozrejme extra nasranej, ze jsem nevzal bitcoina. a najednou prask, litecoin vystrelil ted za 2 dny tak zavratne, ze je z toho vic nez za bitcoin, a mam velke nutkani to dat uz pryc. :)

ale pockam, treba to bude mit taky nekdy hodnotu nekolik tisicu ]:->

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Bitcoin

Příspěvek od fíkus »

scout76 píše:
Fusion píše:Už máš do míchačky naftu?
Nemá,jinak by tady nepsal takový slohy. Myslím,že mu může být zcela u zadnice jak kdo vydělává peníze. Někdo hlavou a někdo rukama. tak to bylo je a bude.
To mi nebrání říct že vydělávání (ve velkém) spekulací, netvořením hodnot, je zcela nepotřebná (pro společnost, o které tu tak rádi mluvíte když jde třeba o placení daní) činnost. Jednoduše bez pekařů, zemědělců a dalších se neobejdeme, ale bez lidí co nakupují a pak čekají "kolik, kolik" se to fakt obejde. Proti "koupím 100 výrobků za 100 kč a prodám á' 200 kč" nemám nic, výroba a distribuce jdou ruku v ruce. Ale třeba hypermarkety dokonale vystihují jev "pokřivený trh z titulu moci peněz".

jose
hvězdička
Příspěvky: 217
Registrován: čtv 31.07.2008, 14:07
Auto: W123 240D 1982
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitcoin

Příspěvek od jose »

Bitcoin jsem koupil ze studijních důvodů a schválně jsem prošel celý kolečko, tj. koupit, prodat a dostat to na běžný konto v bance. To kolečko bylo celkem poučný, v každý fázi většinou vyskočil nějakej bubák a člověk musel řešit, proč to nejde samo dál. Ty burzy mají různý limity, dokladuje se původ prostředků kvůli praní špinavejch peněz atd. Už jsem to zas pustil, vklad vytáhl s nějakou prémií zpět a část výhry nechávám napospas osudu.

Můj dojem je, že hlavní výherci Bitcoinu jsou ti kluci, co organizují burzy. Poplatky za transakce a směnu jsou ve srovnání s bankama ohromný. V ČR lidi nadávali, co si to banka dovoluje účtovat 5 Kč za odchozí platbu nebo 200 Kč za platbu do zahraničí. Tady lítají v poplatcích stovky pořád a nikdo si nestěžuje :-) Musí jim to sypat milióny denně.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitcoin

Příspěvek od scout76 »

Ty poplatky jsou v závaznosti na výši obchodu nebo jsou fixní?

jose
hvězdička
Příspěvky: 217
Registrován: čtv 31.07.2008, 14:07
Auto: W123 240D 1982
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitcoin

Příspěvek od jose »

Je to v %, ale v bance ať platíš platbu ve výši 10 Kč nebo milion, pořád dáš za domácí položku já nevim 4 Kč nebo u některé i zdarma (Fio).

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitcoin

Příspěvek od scout76 »

U nás ano pokud nemáš nějaký balíček ve kterém je určitý počotet převodů bezplatně. Pokud platíš platbu přes hranice nebo ti přijdou peníze z venku,tak je tam taky minimální poplatek nebo % z částky. Kolik % si berou za trasfery z bitcoinu na třeba €?
Odpovědět