950 km na otočku ve staré 124...no problemo

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Autor tématu
big.trucker
vycházející hvězda
Příspěvky: 618
Registrován: ned 08.11.2009, 13:49
Auto: W 123 230, W 124/300TD,MAN TGA 430 HR, 914Kipper
Bydliště: Teplice
Věk: 47

950 km na otočku ve staré 124...no problemo

Příspěvek od big.trucker »

Někdy od jara sháním kde se dá nákladní vlek za moji pracovní MAŃánu,a nikde nic,většinou to jsou jen hezky nafocený šroty...za nesmyslný koruny. Nicméně i na na mě se usmálo štěstí a vysedávání u inzerce přineslo své ovoce,objevil jsem co jsem hledal....podle fotek nádherný téměř nejetý vlek v cenové relaci kterou si mohu dovolit. Situace však vyžadovala jednat neprodleně....Ochotný kamarád hovořící plynně německy ihned nažhavil horkou linku Teplice - Flieden,kde mu obchodník objekt mého zájmu vychválil až k alláhovi, a že jestli mam zájem ať si pohnu a pokud možno s tučnou anzahlung v kapse... To zvýšilo moji nervozitu,a hnedle jak po včerejší šichtě přestal řadový 6tiválec man pracovat už jsem se řítil k nejbližšímu bankomatu ho trochu podojit. S namířenými bankovkami jsem směnárníka ve vedlejší provozovně připravil o ruličku eurobankovek a snažil se přesvědčit otce jestli by mě tam jeho vyvoněnym mondeem nehodil....bohužel jsem nepochodil(vždyť to je daleko,a vono bude sněžit,a bude to nasolený,a proč nejedem tou tvojí popelnicí....) tak řikam oukej,jedem mym. Ještě jsem večer pro sichr dofouknul rezervu,zkontroloval olej,jestli mam trojuhelnik,hever a klič na kola a domluvil start na 3.00 Někdy ve 3.20 po dotankování nádrže po okraj sem prásknul do koní a vydal se na cestu...prvních 15 km bylo zahřívacích na cestě k D8,na nájezdu už jsem přiložil pod kotel a nasadil cestovní rychlost 170-180 km/h, chtěl jsem mít trochu časovou rezervu,kdybych trefil ranní špičku a zůstal někde viset,bazarník otevíral v 9,tak jsem to měl i s přestávkou na kafe tak akorát....OM606 si v klidu vpředu bručel a cesta pěkně ubíhala,usadil jsem se v "levym" a dotáhl to až na autohof Gotha,uplně v klídku a relaxovaně,bez známek ůnavy mé i auta,vysosli jsme kávu,tatík vytáhnul 1 marlborku a už jsme nasedali a valili dál,bohužel v kopcích kolem Eisenachu začlo sněžit a dálnice se zůžila na dva pruhy a ještě se na několika místech opravovala,tak jsem zvolnil na 130 a dotáhl to na Kircheimer dreieck kde má autobahn 5 pruhů,takže jsem mohl zas přišlápnout pedál do koberce a vypálit saze...hrnul jsem to dolu po A7,Flieden už byl nedaleko,takže jsme dali ještě přestávku na cíčko a v 8.20 stáli u bazarníka,bylo to hnedle u dálnice ani jsme to nehledali. Hodil jsem do sebe snidani,a už otevírali....S velkou ůlevou jsem prohlédl vlek a shledal že je skutečně v top stavu,téměř nejetý a že jsem tudíž nejel jen na výlet. Vyřídil jsem v kanclu formality,popil trochu turecké kávy a v 10.00 už jsem obracel na cestu z5 Urazil jsem asi 20 km ale pohled na palivoměr mě donutil zajet k nejbližší shellce,dotankoval jsem do plna a u hned zas pokračoval,nechtěl jsem jízdou zabít celý den,tak jsem opět nasadil cestovní 180tku a až na občasné zpomalení když se mi snažil zavalitý Helmut v renaultu scenic 1,2 Tce TURBO dokázat že mu to TAKYJEDE a několika bezohledných pšonků v kamionech na cestě do wroclawi,cesta ubíhala velmi svižně. Museli jsme si tedy ještě dát půlhodinovou pauzu na bockwurst mit brotchen mit senf. Z parkáda akorát odjížděl německý duchodce v matně šedé S classe 63 V8 biturbo,ne že by to auto bylo nějak zajímavé,ale ten zvuk,když se vzdaloval a přikládal mu pod kotel byl ůchvatný. No já do sebe natlačil buřta a už jsem zas startoval ten muj 20ti letej stroj...no mazal jsem s tim co to dalo a ve 14.00 už jsem byl zpátky v teplicích...Po 950 km, 1 a 3/4 nádrže a cca 8h jízdy,jsem z tý káry vylezl v klidu aniž bych byl unavený já nebo auto. 124 je furt dobrý auto na denní ježdění,pokud to není ůplnej šrot, zase jsem si jen potvrdil že to auto mam rád,a rozhodně nejsem brzdou provozu :) :) :stern:
Příští pátek už to takový šumsvistu nebude....povalim tam maňánou a to mam tak na 12h :-/

jose
hvězdička
Příspěvky: 217
Registrován: čtv 31.07.2008, 14:07
Auto: W123 240D 1982
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 950 km na otočku ve staré 124...no problemo

Příspěvek od jose »

Super příběh 007 Lupnout to snad někam do novin :stern:

trojan
kometa
Příspěvky: 2145
Registrován: pon 28.02.2011, 18:33
Auto: Trambus
Bydliště: 60580495devět/Kolín

Re: 950 km na otočku ve staré 124...no problemo

Příspěvek od trojan »

No 950km není žádná dálka, nevidím důvod proč by to 124 neměla bez problémů zvládnout

fokume
hvězda
Příspěvky: 1751
Registrován: úte 25.10.2016, 14:19
Bydliště: Kolin

Re: 950 km na otočku ve staré 124...no problemo

Příspěvek od fokume »

to vychazi cca na 12,5 l a neni divu pokud to hnal dlouhodobe 170-180

Autor tématu
big.trucker
vycházející hvězda
Příspěvky: 618
Registrován: ned 08.11.2009, 13:49
Auto: W 123 230, W 124/300TD,MAN TGA 430 HR, 914Kipper
Bydliště: Teplice
Věk: 47

Re: 950 km na otočku ve staré 124...no problemo

Příspěvek od big.trucker »

[quote="trojan"]No 950km není žádná dálka, nevidím důvod proč by to 124 neměla bez problémů zvládnout

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: 950 km na otočku ve staré 124...no problemo

Příspěvek od kejb »

[quote="trojan"]No 950km není žádná dálka, nevidím důvod proč by to 124 neměla bez problémů zvládnout

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: 950 km na otočku ve staré 124...no problemo

Příspěvek od popelnice »

Slon při spravnym větru bude tak 9,2 :D

trojan
kometa
Příspěvky: 2145
Registrován: pon 28.02.2011, 18:33
Auto: Trambus
Bydliště: 60580495devět/Kolín

Re: 950 km na otočku ve staré 124...no problemo

Příspěvek od trojan »

Netuším

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: 950 km na otočku ve staré 124...no problemo

Příspěvek od kejb »

řekl bych, že to bude nižší tak o 2l.
Jinak moje zkušenost třeba s OII 1.9tdi pd, je taková, že na dálnici nelze přesáhnout 10L/100km. :)
124 300D nejde za víc jak 15.

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: 950 km na otočku ve staré 124...no problemo

Příspěvek od Volhovič »

To vyprávění se mi líbilo :-) Taky jsem vždycky hrdej, když se starou klasikou ujedu delší kus cesty :-) Třeba předminulé léto (2016) si vyhlídnul kamarád na netu bazarové Volvo V70 za dobrou cenu, tak jsme skočili do mojí W116 OM 603 a jeli Děčín-Třebíč-Děčín bez dálnice, tedy celkem 600km a až na absenci klimy a pár uzavírek na cestě prima výlet. Jel jsem svižně (byli jsme z těch rychlejších, co víc předjíždějí , než jsou předjížděni, ale žádný boj o osobní hrdost jsem nesváděl s tím podmotorovaným vozem) spotřeba mě po návratu a dotankování opět po hrdlo překvapila- 8,5 /100 [:-} Čekal jsem tak deset...
A nebo když jsem s Volhou byl na školení 200 tam, 200 zpátky, parádní vyjížďka :-) Tam jsem jel nad ránem a v klidu, jen tak rychle, abych předjel všechny kamiony a nikomu u toho nepřekážel... při návratu jsem ovšem tomu chtěl vyhnat pavučiny a tak jsem to drtil od Prahy po dálnici skoro na max, tedy okolo 140km/h no když jsem u Lovosic sjel z dálnice a tankoval, týpek z nějakého Fiatu, co se od Prahy držel cca 2 auta za mnou říká- tyjo, to bych neřekl, že to umí udržet rychlost, jako běžný auto, kolik to vzalo? A já- asi 18 009 @= Ale bavilo mě to :-) Pokaždý, když jsem předjel a zařadil se, viděl jsem, že někdo v levým chvíli váhá a pak se zařadí a spokojeně následuje starou mrchu z roku 72 s jelenem v plexiskle :D
Když ujedu s Audinou 500 za den, je to samozřejmost a za měsíc si na to nevzpomenu na tu cestu, ale na cesty v klasických sedanech ze sedmdesátek se těším a pak rád vzpomenu a tedy naprosto chápu a sdílím dobrý pocit z ujetí pořádné štreky po Německu ve čtverce a rád jsem si o tom přečetl, protože to je šíření dobrého slova, které může pomoct někomu se rozhodnout koupit takové auto a zavítat mezi nás :-) @}->--

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: 950 km na otočku ve staré 124...no problemo

Příspěvek od fíkus »

Volha mi držela "plnej tachometr", ale bylo vidět jak klesá ručička palivoměru :P Kdysi jsem s ní jezdil taky denně. Ona je docela lehká takže těch 100 koní není úplně málo. Celohliníkový motor, to bylo tehdy nevídané.

eklasse
hvězdička
Příspěvky: 368
Registrován: pát 22.01.2016, 19:47
Auto: E 220 CDI

Re: 950 km na otočku ve staré 124...no problemo

Příspěvek od eklasse »

No volejníku na co ty nemáš koment,se vším si jezdil,všechno jsi měl a všechno jsi opravoval jako správnej Brouk Pytlík *jokingly*

Waterfall
hvězda
Příspěvky: 1663
Registrován: pát 11.05.2012, 20:38
Auto: W124 300E-24, S204 180 Kompressor
Bydliště: Trenčín
Věk: 40

Re: 950 km na otočku ve staré 124...no problemo

Příspěvek od Waterfall »

Já tedy mou čtyřkou moc nejezdím. V podstatě s tím vyjedu tak 4x do roka a to už tu jednu nádrž většinou sundám...ne tedy do prázdna, ale těch 500-600km na jeden šup se udělá vždycky. A nikdy mě nenapadlo, že by mě to starý auto mělo někde nechat (ani to nikdy neudělalo). Vysadit může všechno...jak starý, tak nový, ale s tímhle pocitem do auta nesedám. Inu, co je to 1000km v životě auta, žejo? A ono je pro to auto rozhodně lepší těch 1000km najet za den, byť i vyšším tempem, než ho najet za dva týdny hopsáním po okolí. :)

Ji-rka
vycházející hvězda
Příspěvky: 762
Registrován: ned 21.06.2009, 22:52
Auto: Němčour
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: 950 km na otočku ve staré 124...no problemo

Příspěvek od Ji-rka »

Z 1000km bych taky nic nedělal :-) To auto musí dát i když je starý.Takových cest dělám ročně několik a ať to bylo BX,ZX,Fakýr,W124,piáno nebo espace II,tak nebyl problém.

Si pamatuju jak nám umřela dodávka a museli jsme jet rozvoz a pak do Polska pro materiál a znova rozvoz piánem.Dostat se vlakem z Plzně do Boskovic,pro Piáno a pak Boskovice-Plzeň-UL-Znojmo-Gliwice-Boskovice-UL-Boskovice,takže nějakých 1700km :-D V každém městě jsme se zdrželi 30-60minut,druhá zastávka v UL byla 7h,ale na práci.Žádný spaní. Už je to 10let,ale dodnes na to vzpomenu.Bylo to obrovské dobrodružství,ale taky docela nářaz pro tělo to nespaní.ALe střídali jsme se dva piloti.Piáno bylo 200D r.1979 a mělo asi milion na hrbu :-D Ale s vozíkem se to popralo hezky a na dálnici furt tachometrových 120.Spotřeba asi 10-11 :-D Ale takovou posilovnu jsem nezažil.To auto se muselo fakt řídit :-D Ale to znáte....

Forrest
legenda hvězd
Příspěvky: 3835
Registrován: čtv 09.10.2008, 2:09
Auto: W124 250D forrestline
Bydliště: Gablonz ad Neiße SUDETEN
Věk: 46
Kontaktovat uživatele:

Re: 950 km na otočku ve staré 124...no problemo

Příspěvek od Forrest »

V létě dávají moje čtyřky a teď už i piano 1900 km za víkend :) v pátek po práci sednu s rodinou do auta a v sobotu ráno jsme v Itálii a v neděli odpoledne zase jedem domů ...
Odpovědět