Česká Pošta zkušenosti

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

Autor tématu
petr W123 240 D
vycházející hvězda
Příspěvky: 946
Registrován: pát 01.08.2008, 0:09
Auto: W202 250TD, bylo W123 240D
Bydliště: UHERSKÉ HRADIŠTĚ
Věk: 47

Česká Pošta zkušenosti

Příspěvek od petr W123 240 D »

Poslední dobou slyším z různých stran nadávky na poštu tak mně zajímají Vaše zkušenosti.?yslím před Vánoci to bude zajímavé téma tak se podělte.

Mikesh
hvězdička
Příspěvky: 200
Registrován: sob 07.05.2011, 20:00
Auto: W126 500SE

Re: Česká Pošta zkušenosti

Příspěvek od Mikesh »

Já posílam věci poštou docela často a nemůžu si stěžovat. Z těch stovek balíků mi nikdy nic nezničili, neztratili, ani to netrvalo nějak nepřiměřeně dlouho. A to posílám většinou jako obyčejné balíky, žádné extra připojištěné “balíky do ruky” atd. U těch je navíc garance doručení hned druhý pracovní den, což se vždy ukázalo jako pravda. Druhá věc je třeba, že občas lidem nespolehlivý nebo líný pošťák uloží nějaký balík rovnou na poště a reálně ani na adresu nedoručuje. Mám ale poštu docela blízko od domu, takže je pro mě skoro lepší když se zásilka uloží tam, protože jsem mimo domov třeba v práci a pak si tam můžu v pohodě dojít.

Tohle mi u kurýrních služeb docela scházelo a vadilo mi na ně čekat půl dne doma. Rozpětí doručování bývá u nich někdy poměrně široké. Nejlepší je podle mě asi PPL, která doručuje v oknu 2 hodin což se dá stihnout počkat doma až zavolají a přijedou a nebo nabídnou uložení zásilky u některého jejich partnera v rámci sítě ParcelShopů. Docela dobré služby má i DPD, ale najdou se i negativní zkušenosti.

tomaso
kometa
Příspěvky: 1963
Registrován: čtv 31.07.2008, 22:20
Auto: W124/300CE-24V, W126/500SE a 3x koncern
Bydliště: Zlín - otec měst
Věk: 39
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká Pošta zkušenosti

Příspěvek od tomaso »

Ono všude bude něco a je to hlavně o lidech...poštou posílám co možná nejmíň. Mám dobré, i hodně špatné zkušenosti. Nedávno mi balík do USA došel rychlej než na Slovensko :)

Vyměnili jsme před 2 lety ve firmě GEIS za Toptrans a je to vcelku fajn, jen mi teď depo Liberec doručovalo zákazníkovi paletu cca 2 týdny :( :(
Naopak depo UH by zasloužilo velkou pochvalu *thumbs up*

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1503
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Česká Pošta zkušenosti

Příspěvek od Volhovič »

Z práce posílám občas nějaké díly na dobírku. Před pár týdny se stalo, že zákazník ihned při prvotním doručování převzal a zaplatil, protože na to spěchal, ale peníze pořád nikde.
Tak kolegyně, co u nás posílá a přebírá poštu po dvou týdnech vzala sebou číslo zásilky a ejhle, měli to tam normálně založený, jako by čekali, že firma zapomene na 1000kč a vyplatěj si to sami či co... Prostě si řekla, oni šáhli a měli to v ruce... divný ne? Vědět přesně, kde mám něco, co má odesílatel už dávno mít a nedat mu to...
Jinak poslední 4 roky si nechávám vše doručit do práce, protože předtím- jsem doma, dovča, ráno snídám , větrám a slyším klapnout schránku a tak vylezu ven a vidím záda pošťačky, jak prchá... Než jsem odemknula a otevřel schránku s doručenkou, tak u hlavní zaburácel Tranzit a byli v pr... hajzli a za půl roku už ani tu doručenku... až po týdnu výzvu, že za 48h balík pošlou zpět!! :-O
Tak jsem tam šel a všichni včetně vedoucí kroutili hlavou... žádná omluva, nic... ono se to asi... Asi jste to ztratil nebo vám to zapadlo do nějakýho letáku (jsi jen blbej zákazník a mi bez chyby) ...

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká Pošta zkušenosti

Příspěvek od Přemek Doležal »

Česká počta = :-! :-! :-! :-! :-! :-! :-! :-! :-! :-! :-! :-! :-! :-! :-! :-! :-! :-! :-! :-! :-!
Když nemusím, tak zásadně Nepoužívám.

feketos
hvězda
Příspěvky: 1084
Registrován: pon 04.08.2008, 7:27
Auto: W212,w123 280CE,W115 240D 3.0,W115 200D,R129,Smart
Bydliště: Český Krumlov a okolí
Věk: 44

Re: Česká Pošta zkušenosti

Příspěvek od feketos »

Nemám s poštou sebemenší problém 8)

trojan
kometa
Příspěvky: 2145
Registrován: pon 28.02.2011, 18:33
Auto: Trambus
Bydliště: 60580495devět/Kolín

Re: Česká Pošta zkušenosti

Příspěvek od trojan »

Poštou jsem toho poslal moc a na to kolik toho bylo, tak těch problémů proběhlo minimum. S těma zaseknutejma penězma se mi to taky dvakrát stalo, prostě musej počkat až tu reklamaci někdo podá, ale pak jsem měl peníze do dvou dnů na účtě(jednou dokonce víc, než to mělo bejt :-) Sadu 16" disků jsem teď posílal asi za 300,- Ze zásilkovkama mám teda větší problém, až na PPL kde mám štěstí na dobrýho řidiče všechno na hovno. DPD mi teď doručovalo dvě sady pneu cca 3 tejdny, vždycky přišla zpráva budeme doručovat a hovno.

stukafan
hvězdička
Příspěvky: 371
Registrován: sob 09.01.2010, 20:45
Auto: Mlok třistadváca béňo a jak já ho žeru..
Bydliště: Benešov
Věk: 45
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká Pošta zkušenosti

Příspěvek od stukafan »

za mě pošta v pohodě , naopak nakopat by zasloužila DPD. To je banda ulhanejch sajrajtů.

enougher
kometa
Příspěvky: 2477
Registrován: ned 13.05.2012, 1:00
Auto: SL55AMG,W447, CLK320, CL500 4M AMG,c126 560
Bydliště: Praha
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká Pošta zkušenosti

Příspěvek od enougher »

Ja posílam i doporucene dopisy PPL

CEska posta katastrofa...

AndréW115
hvězda
Příspěvky: 1383
Registrován: pát 01.08.2008, 10:15
Věk: 104

Re: Česká Pošta zkušenosti

Příspěvek od AndréW115 »

Využívám často na balíky, Praha 6 to má totálně v prdeli, naprostý nezájem, tak jsem to začal dýlovat přes naší poštu na Lánech a naprosto OK *thumbs up*
Je to fakt o lidech.

Martin Košnar
vycházející hvězda
Příspěvky: 918
Registrován: pát 02.09.2011, 13:35
Auto: w210
Bydliště: Děčín - Ústí nad Labem

Re: Česká Pošta zkušenosti

Příspěvek od Martin Košnar »

AndréW115 píše:Využívám často na balíky, Praha 6 to má totálně v prdeli, naprostý nezájem, tak jsem to začal dýlovat přes naší poštu na Lánech a naprosto OK *thumbs up*
Je to fakt o lidech.
Určitě o lidech. Menší pobočka na vsi, kam mi chodívaly balíky ze Slovenska. Pokaždé mi tvrdila paní, že tam nic nemám a já pokaždé, že určitě. Věděla, že je to ze Slovenska, ale podívat se do nějaké "zahraniční" databáze ji nenapadlo. Bylo to pokaždé, nikdy jinak. Vždycky jsem ji nakonec musel upozornit, že se jedná o balík ze Slovenska a že to nejspíš bude v nějaké jiné databázi. Jinak extra nadávat nemůžu.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká Pošta zkušenosti

Příspěvek od Přemek Doležal »

......Určitě o lidech.
Určitě, ale v tom případě tam pracují z 90% jen Hovada. :-!

DonaldSkrblik
hvězdička
Příspěvky: 257
Registrován: čtv 25.05.2017, 22:01
Auto: 124

Re: Česká Pošta zkušenosti

Příspěvek od DonaldSkrblik »

https://www.novinky.cz/ekonomika/454356 ... cenci.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Brabus63
vycházející hvězda
Příspěvky: 930
Registrován: ned 13.03.2011, 9:32
Auto: MB C32AMG, W124 250D, Viano
Bydliště: Praha

Re: Česká Pošta zkušenosti

Příspěvek od Brabus63 »

Česká pošta tragédie. Naposledy jsem objednal lakovaný blatník, který byl polepený folií a ještě přebalený další folií, několik vrstev, že pomalu nešel rozbalit. Bohužel posílali jen přes poštu. Balík přišel místo druhý den asi za 10 dní. Na nějakých místech folie prodřená, lak poškrábaný, ale fest. Při rozbalení i prasklá barva u rohů, nešly nacvaknout plasty protože byly rohy ohnuté. Takže škody na jedné věci až dost.

viano
hvězda
Příspěvky: 1527
Registrován: úte 23.09.2008, 18:29
Auto: šrot

Re: Česká Pošta zkušenosti

Příspěvek od viano »

já byl vcelku vždy spokojenej, poslány stovky balíků *thumbs up*
Odpovědět