Vodo topo měď

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

Autor tématu
TAGARTT
hvězdička
Příspěvky: 412
Registrován: sob 02.08.2008, 14:07
Auto: W124 200TE
Bydliště: OL- kraj

Vodo topo měď

Příspěvek od TAGARTT »

Ve volné chvilce si tak koumám a testuji tep. čerpadlo a rozvody tvořím v mědi, dnes se vše povětšinou pájí, (lisuje s těsněním).
Občas není pájení možné vzhledem k věcem dookola a na lisování málo místa.
Našel jsem na trhu svěrné šroubení(svěrný kroužek jako na hydraulice), spojky, T , přechodky, bez ohledu na cenovku ta je vyšší máte s tím někdo zdejší zkušenost__?? http://eshop.cuprotermos.cz/mosazne/conex-335" onclick="window.open(this.href);return false;
V chlaďařině se používal 90° pertl a převlečná matice(žádné těsnění), ale dnes jsou spojky atd nesehnatelné, pájí se na tvrdo...
Ještě jsem narazil na lepení, nabízí firma na Zlínsku ..http://www.adhesive.cz/copper5000_speci ... penare.htm" onclick="window.open(this.href);return false; -topenáři neznají, zkušenosti nemají :(

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Vodo topo měď

Příspěvek od adam w140 »

Narazil jsem jeste zelezny trubky - galvanicky zinek lisovany s tesnenim jako med ale o hodne levnejsi zvlaste znatelne u velkych prumeru.

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Vodo topo měď

Příspěvek od kejb »

V jakým místě to nejde pájet?

Mata
vycházející hvězda
Příspěvky: 789
Registrován: sob 02.08.2008, 14:27
Auto: Marian 220CDI
Bydliště: Praha-Západ
Věk: 38
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodo topo měď

Příspěvek od Mata »

Spájet jde skoro vše, jen si musíš udělat tepelné štíty z nerezového plechu.
Když to ale opravdu nejde a nebudeš na to nic věšet, tak klidně svěrný spoj. Dneska se tak připojuje každej druhej vekolux a drží to.

Sladan
hvězdička
Příspěvky: 62
Registrován: stř 18.05.2011, 18:48
Auto: E220cdi W 211
Bydliště: Praha
Věk: 73

Re: Vodo topo měď

Příspěvek od Sladan »

Je možnost použít elektro pájku(REMS Hot dog2)pájí od průměru 10-28 mm ale je to poměrně drahá věc pořizovací cena je okolo 10.000 kč. Možná ale že REMS má někde půjčovnu vercajku pak by se asi dalo vše připravit a za den, dva vše zapájet.Lze s tím pájet na opravdu blbejch místech.Ještě je možnost sehnat známého instalatéra/topenáře a zapůjčit.
Odpovědět