Frajeři v Mercedesu :-)

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Aci
hvězdička
Příspěvky: 276
Registrován: sob 08.11.2008, 18:52
Auto: hodně
Bydliště: Praha / Olomouc
Věk: 37

Re: Frajeři v Mercedesu :-)

Příspěvek od Aci »

Ja nevim hosi, ale nejak nevim, jak dlouho odolaval ten vychovavac tomu, ze se ho snazilo zastavit auto s modrym majakem.

Pokud mu zacnu ujizdet nebo odmitam zastavit, vystavuju se logicky riziku, ze me nekdo bude chtit vytahnout z auta. Jeste jsem nevidel nikoho, kdo by pri zatykani automaticky maval sluzebnim cislem.

Z pohledu fizla, at je to sebevetsi debil - zapne majak, auto odmita zastavit - logicky vychazi z auta se zbrani v ruce.

Z myho pohledu, dobre mu tak.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Frajeři v Mercedesu :-)

Příspěvek od fíkus »

Pokud je policajt v civilu a ten borec neohrožoval nikoho na životě tak vůbec neměl tahat železo. A rozhodně měl předložit průkaz, pak už o "nic" nešlo. Celý zásah byl úplně mimo. Tohle si fízl nesmí dovolit, a ke všemu to byli elitní fízlové, tajný, ti měli jet a na nějakýho šulína se vybodnout. Frajerů co má za okýnkem modrý maják jsem viděl dost, a Mercedesy fízlové v ČR běžně nemají.

zaibatsu
hvězda
Příspěvky: 1377
Registrován: sob 19.05.2012, 23:11
Bydliště: Teplice, potažmo Buzerantovice

Re: Frajeři v Mercedesu :-)

Příspěvek od zaibatsu »

Jinak ten frajer je advokát. :-D Ten je dohraje mrtva :-D

Vogel
hvězdička
Příspěvky: 255
Registrován: úte 03.03.2009, 1:18
Auto: W123, SLK R170, Viano 3.0 CDI, LandRover, Subaru
Bydliště: Praha

Re: Frajeři v Mercedesu :-)

Příspěvek od Vogel »

Dle § 79 zákona č. 361/2000 Sb.

Zastavovat vozidla je oprávněn
a) policista ve stejnokroji,
b) vojenský policista ve stejnokroji,
c) strážník obecní policie ve stejnokroji
1. před přechodem pro chodce k zajištění bezpečného přechodu osob, jestliže to situace na přechodu či stav přecházejících osob vyžaduje,
2. jestliže řidič vozidla nebo přepravovaná osoba je podezřelá ze spáchání přestupku týkajícího se bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích,
d) zaměstnanec provozovatele dráhy v blízkosti železničního přejezdu,
e) účastník dopravní nehody, vyžadují-li to okolnosti podle § 47,
f) dopravce podle § 49 odst. 4,
g) vedoucí organizovaného útvaru školní mládeže, vedoucí organizované skupiny dětí, které dosud nepodléhají povinné školní docházce, a průvodce zdravotně postižených osob při přecházení vozovky,
h) průvodce vedených nebo hnaných zvířat podle § 60 odst. 6,
i) zaměstnanec vykonávající práce spojené se správou, údržbou, měřením, opravami a výstavbou pozemní komunikace a k zajištění bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích, označený podle prováděcího právního předpisu,
j) osoba pověřená obecním úřadem obce s rozšířenou působností k zajištění bezpečného přechodu dětí a školní mládeže přes pozemní komunikaci v blízkosti školního zařízení (dále jen "pověřená osoba"); pověřená osoba je povinna při výkonu činnosti být označena podle prováděcího právního předpisu,
k) celník ve stejnokroji při výkonu činností v rozsahu oprávnění stanovených zvláštními právními předpisy,
l) příslušník Generální inspekce bezpečnostních sborů s vnějším označením podle zvláštního právního předpisu.

O tom, že bych měl reagovat na výzvu k zastavení od civilního vozidla, kde sedí civilové bez uniformy, se podle mě nikde nic nepíše. Dokud policista neprokáže, že je policistou, je pro své okolí běžným civilem. Pokud na mě nějaký civil míří pistolí, nemůže se mi nikdo divit, že jej v sebeobraně zkusím přejet autem.

Nebo našel snad někdo nějakou pasáž zákona, kde se píše, že samotný maják a nápis STOP opravňuje k zastavování druhých vozidel?

DonaldSkrblik
hvězdička
Příspěvky: 257
Registrován: čtv 25.05.2017, 22:01
Auto: 124

Re: Frajeři v Mercedesu :-)

Příspěvek od DonaldSkrblik »

https://www.novinky.cz/krimi/451799-zak ... omoci.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Autor tématu
JirkaK
vycházející hvězda
Příspěvky: 500
Registrován: čtv 31.07.2008, 21:22
Auto: C200T
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Frajeři v Mercedesu :-)

Příspěvek od JirkaK »

To si myslím taky, že chování těch policajtů bylo v naprostém rozporu se zákonem. A i kdyby nebylo, tak to od nich byla nebetyčná pitomost. Protože když jsem tajný policajt, spěchám se služebním autem v utajení a s krycí RZ na důležitou akci, tak zásadní je přece abych a) tam dojel včas - a potom nemám čas šaškovat někde na ulici a hrát si na velikýho drsnýho poldu, a hlavně b) touhle komedií jsem veškeré to pracně vybudované krytí rozmetal na prach. A hlavě - podobnou práci by měli dělat ti nejlepší, psychicky vyrovnaní a odolní policajti kterým by se nemělo stávat, že po probliknutí a zatroubení v nich bouchnou hormony. To se může stát novopečenému strážníkovi měsíc po škole, ale ne členovi speciálního komanda v utajení. A pokud ano, nemá tam co dělat protože je to neřízená střela.

Laja22

Re: Frajeři v Mercedesu :-)

Příspěvek od Laja22 »

JirkaK píše:To si myslím taky, že chování těch policajtů bylo v naprostém rozporu se zákonem. A i kdyby nebylo, tak to od nich byla nebetyčná pitomost. Protože když jsem tajný policajt, spěchám se služebním autem v utajení a s krycí RZ na důležitou akci, tak zásadní je přece abych a) tam dojel včas - a potom nemám čas šaškovat někde na ulici a hrát si na velikýho drsnýho poldu, a hlavně b) touhle komedií jsem veškeré to pracně vybudované krytí rozmetal na prach. A hlavě - podobnou práci by měli dělat ti nejlepší, psychicky vyrovnaní a odolní policajti kterým by se nemělo stávat, že po probliknutí a zatroubení v nich bouchnou hormony. To se může stát novopečenému strážníkovi měsíc po škole, ale ne členovi speciálního komanda v utajení. A pokud ano, nemá tam co dělat protože je to neřízená střela.
*thumbs up* naprosto vystizne napsano

... koukam, ze se proslavil i Ruda s podznacnikama *jokingly*

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Frajeři v Mercedesu :-)

Příspěvek od fíkus »

Přesně tohle jsem psal taky, hned na začátku. Utajený policajti a jejich ksichty zná celý svět, protože tohle už překročilo hranice ČR. To aby teď lezli kanálama 009 a napadá mě jestli oni nejeli pro Bureše a proto ho pořád ještě nezatkli *jokingly*

Laja22

Re: Frajeři v Mercedesu :-)

Příspěvek od Laja22 »

tak ja ty tvoje blaboly moc nectu, me spis napadlo jestli nejeli do krechore ti nahlasit nejakou zarucenou info, aby jsi mel co vecer napsat na mbcc 009
____________________

stejne mam pocit, ze si te majitel stranek musi platit jako klauna, aby tady nebyla nuda *thumbs up* :D

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Frajeři v Mercedesu :-)

Příspěvek od fíkus »

Vole *jokingly*

Thomas_124
král hvězd
Příspěvky: 5960
Registrován: stř 06.11.2013, 23:00

Re: Frajeři v Mercedesu :-)

Příspěvek od Thomas_124 »

Jde nám o bezpečí občanů *jokingly*

To je ten, co šel s kvérem..

http://www.plzensky-kraj.cz/cs/system/f ... mg8447.jpg

zaibatsu
hvězda
Příspěvky: 1377
Registrován: sob 19.05.2012, 23:11
Bydliště: Teplice, potažmo Buzerantovice

Re: Frajeři v Mercedesu :-)

Příspěvek od zaibatsu »

Vysokoškolák :-D

a retard od pohledu
Odpovědět