kdyby někoho napadlo pojistit si auto u AXA pojišťovny

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

Autor tématu
miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

kdyby někoho napadlo pojistit si auto u AXA pojišťovny

Příspěvek od miluna »

Prodal jsem auto, předal papíry plnou moc klíče, káru a hotovo. Až budu mít chvíli, zastavím se na agentuře, co mi řešiípojistky ať to zrušej. Pane, musíte doložit technický průkaz se zapsaným novým majitelem, jinak smlouvu nezrušíme. Panáček nebere telefon, kupní smlouva jim nestačí a výročí smlouvy je někdy za půl roku, žádost šest týdnů předem blabla.

Poučení? Pokud si chcete někde pojistit auto, vynechte pojišťovnu AXA, teď budu platit pojistku za auto který nemám. Jedním slovem zmrdi. Už se těším na nějakýho leštiče klik až se tu objeví s výhodnou nabídkou!

Petr H.
Administrátor
Příspěvky: 2329
Registrován: sob 11.10.2008, 19:45
Auto: W164 320CDI,r129 320sl, R230 SL55AMG, w221 350cdi
Bydliště: Praha
Věk: 48

Re: kdyby někoho napadlo pojistit si auto u AXA pojišťovny

Příspěvek od Petr H. »

dle zákona je prodej auta důvod k ukončení pojistky, Axa ani nikdo jinej s tím nic nenadělá...

napiš čestný prohlášení, nebo pokud máš prodejní smlouvu tak to pošli na centrálu pojišťovny.

Autor tématu
miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: kdyby někoho napadlo pojistit si auto u AXA pojišťovny

Příspěvek od miluna »

Takhle to vždycinky u všech bylo, už jsem od nich dostal dopis a dvakrát volali, že s tím nic nejde... tak jim trošku uděláme reklamu ať se nenapálí někdo další a nepřidělá si s tím starosti.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: kdyby někoho napadlo pojistit si auto u AXA pojišťovny

Příspěvek od scout76 »

Taky teď rušíme pojistku u Flaxy a museli jsme dodat kopii TP,že auto bylo zrušený. Obávám se,že to chtějí všechny pojišťovny a kupka už nestačí :( .

Petr H.
Administrátor
Příspěvky: 2329
Registrován: sob 11.10.2008, 19:45
Auto: W164 320CDI,r129 320sl, R230 SL55AMG, w221 350cdi
Bydliště: Praha
Věk: 48

Re: kdyby někoho napadlo pojistit si auto u AXA pojišťovny

Příspěvek od Petr H. »

zjistím, nezdá se mi to, je to bezdůvodné obohacení... Dám vědět..

Ji-rka
vycházející hvězda
Příspěvky: 762
Registrován: ned 21.06.2009, 22:52
Auto: Němčour
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: kdyby někoho napadlo pojistit si auto u AXA pojišťovny

Příspěvek od Ji-rka »

Kupní smlouva stačí v pohodě.To s tím techničákem na mě taky zkoušeli,tak jsem jsme to řešil přes ředitelství.

Petr H.
Administrátor
Příspěvky: 2329
Registrován: sob 11.10.2008, 19:45
Auto: W164 320CDI,r129 320sl, R230 SL55AMG, w221 350cdi
Bydliště: Praha
Věk: 48

Re: kdyby někoho napadlo pojistit si auto u AXA pojišťovny

Příspěvek od Petr H. »

dle zákona 168/99sb. pov ruč zaniká dnem oznámení o prodeji na pojišťovně. Někdy chtějí vidět TP neb lidi zkrátka mění pojistky podle nabídky, která zrovna přijde a tak lžou, že auto prodávají. I kdyby to AXA měla ve všeob. podmínkách, nic to neznamená. Zákon je zákon. Navíc správně nový držitel, provozovatel, majitel by měl souhlasit s ukázáním techničáku, neb tam jsou jeho údaje. Takže i z tohoto hlediska to není možný po nikom nárokovat. Pokud by na tom trvali, sděl jim, že pošleš stížnost ČNB, ta má dohled a denně tyhle věci řeší s pojišťovnami. Uvedené platí jen pro povinné ručení. Nejspíš tě buzerujou mezičlánky, protože se jim krátí provize. Že by tohle zkoušeli z centrály, se mi zdá celkem dost, teda.. Ale možný je všechno...

Forrest
legenda hvězd
Příspěvky: 3835
Registrován: čtv 09.10.2008, 2:09
Auto: W124 250D forrestline
Bydliště: Gablonz ad Neiße SUDETEN
Věk: 46
Kontaktovat uživatele:

Re: kdyby někoho napadlo pojistit si auto u AXA pojišťovny

Příspěvek od Forrest »

Takový ČSOB nevrací peníze vůbec :)))
Jinak Axa za mě dobrý sdělil jsem jim, že si nový majitel nepřeje poskytování os údajů a stačilo jen oznámení

enougher
kometa
Příspěvky: 2477
Registrován: ned 13.05.2012, 1:00
Auto: SL55AMG,W447, CLK320, CL500 4M AMG,c126 560
Bydliště: Praha
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: kdyby někoho napadlo pojistit si auto u AXA pojišťovny

Příspěvek od enougher »

Ja uz nikdy Axa , jedine co je zajimave je pojisteni vsech skel vcetne stresniho
ale k vyroci to budu rusit vypovedi
Protoze jsem chtel poradnou asistenci a tu maji uplne na hovno...
kdyz jsem jim volal o odtah tak mne chteli do nejblizsiho servisu a to by nejakej trouba nekde v poli co tam zvedal auta jesterkou

spacak
hvězda
Příspěvky: 1789
Registrován: čtv 31.07.2008, 5:13
Auto: W,210,W211,W212,W212,W213,W221 a drezina
Bydliště: Praha
Věk: 52
Kontaktovat uživatele:

Re: kdyby někoho napadlo pojistit si auto u AXA pojišťovny

Příspěvek od spacak »

Všechno je o penězích já si pltím Alianz mám max asistenci, ale stojí to peníze, ale já si platím i havárku. Předpokládám že se bavíte jen o poviném.

K2
vycházející hvězda
Příspěvky: 992
Registrován: úte 12.08.2008, 16:09
Věk: 50

Re: kdyby někoho napadlo pojistit si auto u AXA pojišťovny

Příspěvek od K2 »

pokud chtějí TP musí jim dle zákona stačit čestné prohlášení, že se stalo to a to a proto chceš pojistku ukončit. Pokud paní na přepážce prudí, sepíšeš před ní na místě čestné prohlášení požádáš ji aby ho orazítkovala a přijala do spisu věci, kterou řešíš a uvidíš, že se stane zázrak 009

Brabus63
vycházející hvězda
Příspěvky: 930
Registrován: ned 13.03.2011, 9:32
Auto: MB C32AMG, W124 250D, Viano
Bydliště: Praha

Re: kdyby někoho napadlo pojistit si auto u AXA pojišťovny

Příspěvek od Brabus63 »

Na TP nárok nemají, i když ho někde vyžadují. Já prodal vlek a koupil jiný. Napsal jsem na pojišťovnu Direct, ještě přes jejich kontaktní formulář, že jsem prodal vlek a že bych chtěl zrušit POV, s tím, že jsem u nich udělal nové POV na nový vlek. Přišel mi druhý den email, že pojistka je zrušená a na účtu byl vrácen i přeplatek =-o Dřív byla tato pojišťovna šílená, nikdy jsem tam nic nepojistil, ale co to má nového majitele, tak zatím OK. Je fakt, že jsem s nimi nemusel zatím řešit nic zásadního. Jinak s Allianz také spokojenost, ale jseo dražší.

Autor tématu
miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: kdyby někoho napadlo pojistit si auto u AXA pojišťovny

Příspěvek od miluna »

Stavějí se k tomu, jako lačnej ke sraní tak zatím podáno na čnb přes webovej formulář, uvidíme jestli to vůbec někdo čte.

viano
hvězda
Příspěvky: 1527
Registrován: úte 23.09.2008, 18:29
Auto: šrot

Re: kdyby někoho napadlo pojistit si auto u AXA pojišťovny

Příspěvek od viano »

Já měl kdysi u Axa ručení na auto tak, že první rok to bylo za 4k a pak byla za každej rok bez nehody 400,- sleva až do ceny 2000,- Tak první dva roky mi dali slevu a třetí rok, kdy jsem měl jít na 2800,- tak mi přišlo 3800,- nebo tak nějak, tak jsem se naštval a zrušil to a u nich už nic nechci. Stejně tak to měl i můj synovec.
Odpovědět