Hledám majitele bílého psa z bílé Octavie

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Autor tématu
Wilda
hvězdička
Příspěvky: 176
Registrován: stř 19.09.2012, 16:04
Auto: E280 CDI 2005
Bydliště: Lysá nad Labem
Věk: 57

Hledám majitele bílého psa z bílé Octavie

Příspěvek od Wilda »

Je mi to moc líto, že sem dávám takovou smutnou zprávu a radši bych něco veselejšího.

Díky Facebooku někteří už vědí, přesto to dám přímo i sem.

Na svém facebookovém profilu jsem uveřejnil tuto výzvu, mám tam svůj profil léta veřejný, při kliknutí na sekci fotky - alba - Naše chlupaté miminko Džimík
je uveřejněno asi 400 fotek za posledních 2,5 roku, ke konci jsou uveřejněny fotky z místa napadení mého pejska i z jeho léčení,které i tak nepomohlo a u každé fotky z posledních dnů jsou i popisky.
Zítra tam ještě přidám video z kamery včetně popisu, ale kvalita bídná(dnes jsem koupil lepší kameru), kdyby někdo poznal majitele nebo majitelku útočícího psa, budu rad za každou informaci.

Výzva: Tímto žádám majitele nebo majitelku psa z bílé Octavie, aby se mi ozvali a postavili se čelem k pokousání mého Yorkšíra na vodítku, ke kterému došlo v sobotu ve 14.45 na cestě v Lysé nad Labem mezi Litolským fotbalový hřištěm a pískovnou. Nezdržoval jsem se ztotožněním těchto majitelů ani voláním policie, upřednostnil jsem co nejrychlejší odvezení svého miláčka do Českobrodské veterinární nemocnice, ale bylo by férové, když nemáte svého mazlíka na vodítku, abyste případné následky vaší nezodpovědnosti alespoň finančně urovnali uhrazením přímých nákladů při ošetřování, nic víc po vás nebudu chtít. Přestože jste dobře věděli, že ihned odjíždím do nemocnice v Českém Brodě a mohli tam těch pár kilometrů dojet a domluvit se na převzetí zodpovědnosti, toto je na vás moje první a zároveň poslední výzva k tomu, abyste mě kontaktovali. Neozvete-li se dobrovolně a pokud vás vypátrám sám nebo přičiněním kohokoliv, budu po vás požadovat jak přímé náklady za ošetřování, tak nepřímé náklady spojené s cestováním do nemocnice, ztrátou času v pracovním procesu, ale i zkaženou zazálohovanou dovolenou v Chorvatsku na kterou jsme měli odjet 13.srpna a pokud to půjde, tak vás stáhnu z kůže.
Tímto prosím i případné svědky, aby se mi prosím ozvali se svým svědectvím.

Vím, že se to může stát a případné rejpaly ubezpečuji, že bílého psa u bílého auta jsme já ani můj pejsek nevnímali, nereagovali na něj, natož abychom ho něčím vyprovokovali k jeho bleskovému útoku. Pokud to bylo první napadení tímto psem, máme smůlu a doufám, že to pro majitele bude ponaučením, které něco JEN stojí, pokud to je jeho opakovaný útok, tak je smutné, že takového magora mají volně bez vodítka bez ohledu, že to je jejich povinnost.

Všichni, co jste tam byli s dětmi, buďte rádi, že cílem útoku nebyl váš potomek a chraňme se proti nezodpovědným majitelům psů. Pro mě je můj pejsek také členem rodiny a nezodpovědný majitel psa je stejně nebezpečný jako ožrala za volantem. Děkuji případným svědkům za to, že se mi ozvou nebo tomu, kdo by ženu nebo muže z fotek poznal. I rasa psa by mi pomohla, už se chytám každého stébla.

Džimíček mi umřel v náručí v pátek 11.8.2017 při uspání na operaci, ale zraněním při operaci podlehl a jediné co pro něj mohu udělat, že toho hajzla dostanu.

telefon: 777 33 10 32 vilem.mejstrik@seznam.cz

sternDM1
vycházející hvězda
Příspěvky: 862
Registrován: ned 25.04.2010, 22:09
Bydliště: České Budějovice a okolí
Věk: 52

Re: Hledám majitele bílého psa z bílé Octavie

Příspěvek od sternDM1 »

smutný :( Preji ti hodne stesti, aby jsi toho hajzla nasel. Lidi si nedaji rict a stale maji velke psy navolno... *tired*

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Hledám majitele bílého psa z bílé Octavie

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Nejde o velikost psa,ale o jeho výcvik,za psa je odpovědný majitel,vždy a za všech okolností.Někdo si pořídí psa ale hrubě zanedbá jeho cvičení,nezná vlastnosti té či oné rasy,dost často je to módní záležitost bez znalosti.Náš rottweiler běhá na volno ale když vidím cizího psa,okamžitě přivolám a dám na vodítko.
Je mi moc líto Tvého pejska.

metrák66
kometa
Příspěvky: 2280
Registrován: pát 07.01.2011, 14:55
Auto: MB W110
Bydliště: Kfely
Věk: 57

Re: Hledám majitele bílého psa z bílé Octavie

Příspěvek od metrák66 »

Smutná událost a je to jak píše pan fajfka :( .Snad budeš mít štěstí a ten člověk bude mít dost slušnosti se k tomu postavit.

jose
hvězdička
Příspěvky: 217
Registrován: čtv 31.07.2008, 14:07
Auto: W123 240D 1982
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám majitele bílého psa z bílé Octavie

Příspěvek od jose »

Je mi líto, že to dopadlo s pejskem takhle. Řešil bych to ale oficiální cestou přes policii. Jít to tam popsat jako na FB a oni buď na něco za měsíc přijdou nebo to odloží. Mohou se ale dotázat města, kdo má známku na toto plemeno psa. Majitelů tohohle plemene může bejt ve městě třeba jen 10 a z toho bílou octávku bude mít jeden. Ve finále to zaplatí z pojistky na blbost.

Z toho jak popisuješ není jasný, jestli ty lidi utekli nějak záměrně nebo byli stejně jako ty v šoku, že jejich pes najednou někoho pokousal. To, že jste si v tý vypjatý chvíli nepředali žádný údaje nemusel bejt záměr.

Marko
legenda hvězd
Příspěvky: 3356
Registrován: ned 03.08.2008, 11:49

Re: Hledám majitele bílého psa z bílé Octavie

Příspěvek od Marko »

Taky moc nerozumím proč to neřešíš přes PČR.

stanek
hvězdička
Příspěvky: 89
Registrován: pát 01.08.2008, 11:26
Auto: VOLVO V70 MB W204
Bydliště: tachov
Věk: 51

Re: Hledám majitele bílého psa z bílé Octavie

Příspěvek od stanek »

je to smutné a je mi líto toho tvého pejska,ale na druhou stranu nechápu proč jsi ho na tom vodítku prostě nezvedl a toho druhého neodkopl.

trojan
kometa
Příspěvky: 2145
Registrován: pon 28.02.2011, 18:33
Auto: Trambus
Bydliště: 60580495devět/Kolín

Re: Hledám majitele bílého psa z bílé Octavie

Příspěvek od trojan »

Taky mám příhodu s Yorkšírama na volno, když jsem venčil našeho kocoura na vodítku :-) Dva na něj začali dorážet a když je náš kocour proplesknul, tak před ním málem "utekli na strom" :-) Jinak jsou samozřejmě všechny tyhle situace velkej vs malej pes na hovno *tired*

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Hledám majitele bílého psa z bílé Octavie

Příspěvek od Merc124 »

Ladislav.Lapáček píše:Nejde o velikost psa,ale o jeho výcvik,za psa je odpovědný majitel,vždy a za všech okolností.Někdo si pořídí psa ale hrubě zanedbá jeho cvičení,nezná vlastnosti té či oné rasy,dost často je to módní záležitost bez znalosti.Náš rottweiler běhá na volno ale když vidím cizího psa,okamžitě přivolám a dám na vodítko.
Je mi moc líto Tvého pejska.
Je to smutný, ale stane se :( sám jsi byl svědkem kdy náš "pejsek" si spletl pejska Pavla SL na srazu v kersku se svojí hračkou, ale naše pojišťovna vše vyřešila a zaplatila vše co bylo potřeba. A to ten střet nevypadal až tak zle, ale tímto děkuji jak Pavlovi tak jeho ženě Šárce, že se na místě z toho nedělala žádná show. Jinak naše Tonička poslouchá na slovo, ale je holt velká a ten malej byl jak její plyšák :( no a pak chvilka nepozornosti...........a malér byl na světě :-$

MartinR
hvězdička
Příspěvky: 143
Registrován: pát 29.08.2008, 11:33
Auto: Mám
Bydliště: Praha

Re: Hledám majitele bílého psa z bílé Octavie

Příspěvek od MartinR »

stanek píše:je to smutné a je mi líto toho tvého pejska,ale na druhou stranu nechápu proč jsi ho na tom vodítku prostě nezvedl a toho druhého neodkopl.
Nevím co to bylo za rasu, ten bílý pes, ale ten útok je většinou tak rychlý, že člověk nemá absolutně šanci zareagovat. Mám také malého psa a "diskuze" s nezodpovědnými majiteli velkých plemen pobíhajících "na volno" jsou na pořadu téměř každý den. Oni nechápou a ani nechtějí chápat , že například existují lidé, kteří se psů bojí a je jim vrcholně nepříjemné se s na volno pobíhájícím psem setkat. Mě nezajímá, že "je hodnej". Je to pořád jen zvíře a kdykoliv a to opravdu kdykoliv může zaútočit. A nemusí to být výchovou. Může mít nádor na mozku, nebo epileptický záchvat a podobně.

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Hledám majitele bílého psa z bílé Octavie

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Je těžké najít optimální stav.Ve velkých městech je málo lokalit,kam je možné vyjít se psem.Člověk má na vybranou,pes jde s pánem.Když se nechci potkat se psem,nejdu tam,kde jsou psi.Jinak je to upraveno vyhláškou a cedulemi v příslušné lokalitě a to je pro " pejskaře " závazné.Prostě pravidla,jako na silnici.Za valnou většinu problémů stojí člověk,nezná,neví,nevěnuje se,necvičí a o svém psu neví nic.Pes má své instinkty a pak výchovu,nic víc.Pes nemá III. sig. soustavu jako člověk.Co se týká reakce,tak vede brazilská fila,její útok je na setiny vteřin a bez varovných příznaků,jiné rasy varují,pak přijde útok.Tohle musí majitel psa znát,musí prostě znát svého psa a pokud ne,tak je povinen eliminovat nebezpečí útoku košíkem a vodítkem.Ale stane se někdy nečekané,mezi psy i lidmi.Nemoc jistě může ovlivnit chování psa,ale většina psů nemá epilepsii a mozk. nádor.Když jsme si pořídili prvního rtw. bylo jasno,že je nutný výcvik.Náš druhý rtw. byl jak nabitá a odjištěná zbraň a výcvik byl dlouhý a pravidelný.Třetí a současný pes je opravdu klidný a vyrovnaný,má rád lidi a děti miluje,jen nesnáší psy,které nezná.Opět cvičák,poslechne,ale nevystavím nebezpečí jiného psa,proto tam,kde mohu potkat cizího psa je na vodítku či stopov. šňůře.Volně pobíhá jen tam,kde psi nejsou.
Snad majitel bílého psa bude čestný a k věci se postaví čelem,konečně má za něj odpovědnost.

zadek524
král hvězd
Příspěvky: 4495
Registrován: čtv 31.07.2008, 13:59
Auto: 124 - to je krásný číslo co mám rád
Bydliště: Nehvizdy, Praha - východ
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám majitele bílého psa z bílé Octavie

Příspěvek od zadek524 »

Nepříjemný, přeji upřímnou soustrast.
Ještě štěstí, že máme hodně velkýho psa, kterej je hodnej a nerve se, raději většinou utíká...

AndréW115
hvězda
Příspěvky: 1383
Registrován: pát 01.08.2008, 10:15
Věk: 104

Re: Hledám majitele bílého psa z bílé Octavie

Příspěvek od AndréW115 »

Máme dva pracovní psy střední velikosti a snažíme se s nimi u nás na vsi chodit na volno. Poslouchají na první dobrou...

dako5
legenda hvězd
Příspěvky: 3780
Registrován: čtv 31.07.2008, 19:11
Auto: W210,S210,S124,MAN
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou
Věk: 52

Re: Hledám majitele bílého psa z bílé Octavie

Příspěvek od dako5 »

Ono je to těžký.Kdo zná nebo viděl Leontýnku na srazu i mimo něj tak ví jaká je pohodářka.Ale k sousedům přes dům jezdí malej bílej pes a jí stačí že po ulici projede zelená fabie a i když jí nevidí,tak by zbourala vrata a ví že ten malej bílej pes dojel!Za plotem když ho vidí tak se nezná!A třeba máme v rodině fenu Velšteriéra která je mladší a když byla malá a Lea za ní přišla v míru,tak na ní vyjela a Lea je hned"pacičkama"zatlačila k zemi.Minulý víkend jsme se opět potkali a ta na Leu dělala ksichty a vrčela a cenila zuby a Lea to přecházela s velkým nadhledem a neřešila malýho uřvanýho psa a ke konfliktu došlo pozděj když někdo přijel a šli dotyčnou vítat.ALe i tak jí nic neudělala i když konflikt byl.Chodím s ní na volno běžně a na vodítko ji dávám jen třeba ve městě kvůlu její bezpečnosti.Třeba na poštu,do restaurace,na koupák na pivo s ní chodím běžně.

Bob 115
hvězdička
Příspěvky: 414
Registrován: pát 01.08.2008, 10:18
Auto: Pár aut s hvězdou
Bydliště: Pha
Věk: 42

Re: Hledám majitele bílého psa z bílé Octavie

Příspěvek od Bob 115 »

tvého pejska je mi líto, snad dotyčné najdeš, sám mám dvě psice (do 10kg), chodí běžně na volno, když se jim něco nelíbí, zaštěkají, a jelikož jsou to hysterky a někdo se jim vplíží do teritoria docela slušně ho vyřvou, za ty roky mám vypozorováno následující, psy se dost často ignorují, a pokud se chce někdo rvát a útočit, tak ty nejmenší plemena a jsou pak pěkně zákeřný, velký plemena naopak docela v poklidu, jednou nám jorkšír zničehož nic prokousnul zadní nohu a to si ho ani jedna nevšímala,(uběhnul 10m a zahryznul se) a pak se mi stalo, že starší která má 8let se servala s stejně starou fenou ritchbeka se kterou dokonce několik let byla skoro denně v kontaktu(pes švagrový), ale jak jí vykastrovali úplně se změnila, najednou jí hráblo a zakousla se do čumáku tý naší, musím uznat že to byl fofr a když sem je odtrhával tak jí ta naše mrňavá krysa vysela na krku a rozhodně to byla plichta, pes je samostatně myslící tvor a něco jako absolutní poslušnost nelze zaručit
Odpovědět