Tak zase ten Mercedes není tak špatnej :-)

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

Autor tématu
Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Tak zase ten Mercedes není tak špatnej :-)

Příspěvek od Merc124 »

Nevím, ale snad v AutoBildu nejsou jelita, je fakt, že prázdný auto t.j. jen řidič nebo se spolujezdcem jede jinak, než když se plně nafedruje a nebo přeloží ;)
http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/ja ... -internetu" onclick="window.open(this.href);return false;

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak zase ten Mercedes není tak špatnej :-)

Příspěvek od scout76 »

Jsou jelita. Srovnávat Golfa,Dacii a jiný srágory s E ve čtyřkolce může jedině jelito. Že se chová naložený auto jinak než prázdný si dovodí i žák 5 - té třídy.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Tak zase ten Mercedes není tak špatnej :-)

Příspěvek od fíkus »

Měli to dát vyzkoušet mně, já bych jim u všech uvařil brzdovku jedna dvě a destičky by odvál vítr. ]:->

Autor tématu
Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Tak zase ten Mercedes není tak špatnej :-)

Příspěvek od Merc124 »

scout76 píše:Jsou jelita. Srovnávat Golfa,Dacii a jiný srágory s E ve čtyřkolce může jedině jelito. Že se chová naložený auto jinak než prázdný si dovodí i žák 5 - té třídy.
No, jelita to asi nebudou, jelikož podmínky byly stanoveny pro všechny vozy stejně, klidně můžou srovnávat i Dacii s Tiguanem *jokingly* a žáci páté třídy ví skoro kulový o autech, přesně jako někteří majitelé vozů, ono stačí porovnat si váhu social edition a full verze u konkrétního modelu jakékoliv značky a váhové rozdíly jsou hodně rozdílné 8)

JirkaK
vycházející hvězda
Příspěvky: 500
Registrován: čtv 31.07.2008, 21:22
Auto: C200T
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Tak zase ten Mercedes není tak špatnej :-)

Příspěvek od JirkaK »

Já bych to tak nehrotil. Důležité je, aby si lidi uvědomili, že s žádným autem nelze jet z dlouhého kopce několik kilometrů s nohou na brzdě. Některému se uvaří brzdy o něco dřív, některé je odolnější, ale jednou se uvaří cokoliv. Od toho je brždění motorem.
Co mě hodně překvapilo minulý týden, že si to neuvědomil ani starý zkušený autobusák. Zvlášť když autobusy mají právě kvůli tomu motorovou brzdu a retardér.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak zase ten Mercedes není tak špatnej :-)

Příspěvek od scout76 »

Merc124 píše:
scout76 píše:Jsou jelita. Srovnávat Golfa,Dacii a jiný srágory s E ve čtyřkolce může jedině jelito. Že se chová naložený auto jinak než prázdný si dovodí i žák 5 - té třídy.
No, jelita to asi nebudou, jelikož podmínky byly stanoveny pro všechny vozy stejně, klidně můžou srovnávat i Dacii s Tiguanem *jokingly* a žáci páté třídy ví skoro kulový o autech, přesně jako někteří majitelé vozů, ono stačí porovnat si váhu social edition a full verze u konkrétního modelu jakékoliv značky a váhové rozdíly jsou hodně rozdílné 8)
Žáci sice o autech ví asi prd nicméně fyziku většina z nich pochopí.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Tak zase ten Mercedes není tak špatnej :-)

Příspěvek od fíkus »

Oni vědí co to je fyzika? Když vidím lidi kolem sebe v provozu tak mi přijde že jí ani neznají natož aby se jí kdy učili a třeba z ní jen propadli. 008

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Tak zase ten Mercedes není tak špatnej :-)

Příspěvek od fíkus »

JirkaK píše:Já bych to tak nehrotil. Důležité je, aby si lidi uvědomili, že s žádným autem nelze jet z dlouhého kopce několik kilometrů s nohou na brzdě. Některému se uvaří brzdy o něco dřív, některé je odolnější, ale jednou se uvaří cokoliv. Od toho je brždění motorem.
Co mě hodně překvapilo minulý týden, že si to neuvědomil ani starý zkušený autobusák. Zvlášť když autobusy mají právě kvůli tomu motorovou brzdu a retardér.
Nemusíš brzdit motorem, stačí to nenechat rozjet - když to budeš držet na 20 - 30 km/h přibržďováním tak se to neohřeje zdaleka tolik jako když to necháš rozjet a pak budeš brzdit do zatáček třeba ze 60 na těch 30. Vyzkoušeno. A retardér se přehřeje zrovna tak, klidně i shoří. A kromě toho to pěkně namáhá nápravu a kardan. Mohelničák jsem jezdíval podle starého nepsaného pravidla - jakým kvaltem nahoru tak takovým dolu. Moc se to za mnou jedoucím řidičům nelíbilo že jedu na velkou trojku, ale ono brzdit šesti bubnama dohromady 34 tun není už sranda. U Dubí jsem tam jen tak tak narval malou čtyřku s meziplynem na 2400 otáček a motorovkou to zpomalil, i když jsem jel pomalu tak jsem najednou zjistil, že auto zrychluje i když tlačím čím dál víc na pedál. Tak jsem pak přitáhnul klíče a byl klid.

eklasse
hvězdička
Příspěvky: 368
Registrován: pát 22.01.2016, 19:47
Auto: E 220 CDI

Re: Tak zase ten Mercedes není tak špatnej :-)

Příspěvek od eklasse »

Tvl školení potrhlýho Ervína,rozumu jak vrabec,ale žvanit bude jak agitátor Ksč,pilote je večer tak to lítáš 140 po nuseláku,za řidičák ti taky někdo ručí pilote,aha vždyt jsi vlastně nesvéprávnej,tak jste to vzali jedním vrzem i s podnikáním za bombošku a kafíčko u uřednice co bys jí ho tam aspoň ve snu dal,ručí Chocholoušek?

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Tak zase ten Mercedes není tak špatnej :-)

Příspěvek od adam w140 »

V 5 ty tride se poslouchal dr. Alban its my life a peknym ucitelkam koukalo pod sukne. Byli pak i experti co je pozdeji prefikli.
Jo a k autum- napriklad jednickova fabie junior ma mensi korouce nez classic diky srandovnimu motoru ma uzitecnou hmotnost vyssi nez rs ale pri jizde z kopce se brzdi stejna vaha (zhruba) jako u rs ktere ma brzdy obrovske a vzadu jeste kotouce ktere kdyz nezareznou tak se nikdy neprehrejou. Takze test je malinko legracni jiste jde vybrat stejna auta s odlisnou vybavou a test tim znehodnotit uplne.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Tak zase ten Mercedes není tak špatnej :-)

Příspěvek od fíkus »

eklasse píše:Tvl školení potrhlýho Ervína,rozumu jak vrabec,ale žvanit bude jak agitátor Ksč,pilote je večer tak to lítáš 140 po nuseláku,za řidičák ti taky někdo ručí pilote,aha vždyt jsi vlastně nesvéprávnej,tak jste to vzali jedním vrzem i s podnikáním za bombošku a kafíčko u uřednice co bys jí ho tam aspoň ve snu dal,ručí Chocholoušek?
*jokingly* a dál? Ne. Chocholouškovi ručím já jako echt magor že může provozovat blázinec.

eklasse
hvězdička
Příspěvky: 368
Registrován: pát 22.01.2016, 19:47
Auto: E 220 CDI

Re: Tak zase ten Mercedes není tak špatnej :-)

Příspěvek od eklasse »

To je přesný Lupino Lane hahaha,přesně jako s tvým podnikáním hahaha,no v podstatě jsi se nenarodil vid, ty jsi se vylhal na svět hahahaha

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Tak zase ten Mercedes není tak špatnej :-)

Příspěvek od fíkus »

Ha ha ha :-*

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Tak zase ten Mercedes není tak špatnej :-)

Příspěvek od kejb »

To je dobrej test a škodovka s vysokým autem na druhým místě ;)

Jinak brzdy člověk odrovná v jakýmkoli autě, pokud bude člověk chtít a bude mít na to schopnosti :)
Odpovědět