trike

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

Autor tématu
kridlak
hvězdička
Příspěvky: 340
Registrován: stř 01.01.2014, 16:45
Auto: w210

trike

Příspěvek od kridlak »

mate nekdo zkusenosti s temito trikolkama,rad bych si to poridil.idealne vw motor 1600ccm.

fokume
hvězda
Příspěvky: 1751
Registrován: úte 25.10.2016, 14:19
Bydliště: Kolin

Re: trike

Příspěvek od fokume »

Misto vw bych tam plac 200d ze 124

Autor tématu
kridlak
hvězdička
Příspěvky: 340
Registrován: stř 01.01.2014, 16:45
Auto: w210

Re: trike

Příspěvek od kridlak »

spise bych potreboval vedet na co se zamerit,napr.nektery jsou tri sedadlovy,nektery dvou,nektery maj kotoucovou brzdu v predu,jiny zase ne a pod.

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: trike

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Kdysi mě to dost bralo,uvažoval jsem o tom místo motorky.Není to ani ryba ani rak,je to nepraktické,když jede parta na motorkách a pár na tříkolkách,musí na ně čekat,je to široké jak auto.Jsou dvě možnosti trike pro dva,nebo stavba s lavicí vzadu pro dva,takže pro tři.Motory v podstatě jakékoli,já zkusil VW (to nejelo) a Tatru,to jelo a žralo.Ovladatelnost nic moc,vzadu dvě bačkory a vpředu úzká guma s minimálním gripem,blbě to zatáčí.Ale jinak zážitek,je to věc fandovství,ale zas to má zpátečku,uveze to víc,dost mašin má kouli na tahání.U nás v klubu na tom jezdily dámy motorkářky s dětmi a bylo to pěkné,maminy a děti v kůži s přilbami,vzadu samozřejmě pásy jak v autě ( děcka 6 a více let věku).Ale jsem víc jak 10 let bez motorek a mimo motork. dění,dost se toho změnilo.Pár kontaktů mám stále,stále mi visí kůže ve skříni,třeba někdy,v důchodu.Konstrukce podvozku i brzd. systémů je dnes jiná,novější trike mají vpředu dvojité kotouče,vzadu na každém kole jeden spolu s park. brzdou.Co vím,byl jeden český výrobce,většina však byla dovezena hlavně z Reichu.A ceny byly mastné,dnes nevím,ale trike s motorem Tatra ( hodně poladěný) s doplňky chromovými a koženými,kufry atd. s malováním od Olafa Pugnera stál tehdy 600 - 800 000 Kč.Viděl jsem trike se jménem Faraon s karb. doplňky a křídlem vzadu s motorem Porsche dělaný na zakázku v Reichu,lak dělal Olaf,kůži Miloš a cena vyletěla hóódně vysoko,stroj však neskutečný a nádherný.Asi bych drobet " gůglil " scéna trike v Reichu,vlastně na západ od našich hranic.No a pak je tu u nás jeden,co vzkřísil Velorex,tedy není to trike,dvě kola vpředu a vzadu motor,který si vybereš,vlastně si vybereš vše možné,karoserii coupé nebo cabria,ďábelská věc na třech kolech a cena se nebes dotýká.

metrák66
kometa
Příspěvky: 2280
Registrován: pát 07.01.2011, 14:55
Auto: MB W110
Bydliště: Kfely
Věk: 57

Re: trike

Příspěvek od metrák66 »

Soused koupil v NL dvoumístnou s vzducháčem VW.Vyšlo to na nějakých 220 a že by to nejelo se říct nedá.Tohle je na kochání se krajinou.Haryk taky není na závody 8)

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: trike

Příspěvek od kejb »

kridlak:
zkoušel jsi na tom už jezdit?. Nemyslím někde po parkovišti ale alespoň nějakej výlet.
Mám s tím zkušenost ca 2500tkm. Vymeteš všechny díry, musí se s tím pomalu, obratnost (třeba někde v alpách) šílená atd, atd...Nemám problém skočit do fiatu 600 a jet na dovolenou k moři ale tohle opravdu ne... :-$ . Nicméně chápu, že se to někomu líbí a pár lidí to baví i delší dobu :)

Autor tématu
kridlak
hvězdička
Příspěvky: 340
Registrován: stř 01.01.2014, 16:45
Auto: w210

Re: trike

Příspěvek od kridlak »

kejb
diky za prinosny nazor
Odpovědět