Právě je 11 pro 2017 20:06

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 701 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Další
 elektromobily po stopáté 
Autor Zpráva
král hvězd

Auto: W124 300 TD, Range Rover '76
Odpovědět s citací
Příspěvek Re: elektromobily po stopáté
eklasse píše:
Pan krmič z Křečhoře byl pro piáno v NL,ale frekvence příspěvků s odstupem pár hodin..krmiči co tam máš dál projíždění vylhaného sls na nuseláku?

Víš - to takhle vidíš inzerát, zavoláš, domluvíš to, pán pošle pár fotek shnilé karoserie a - auto doveze kamarád, protože jel ještě do Německa pro BMW. To je zázrak co? V NL jsem nikdy nebyl a přesto jsem odtamtud dovezl auto. *jokingly*

04 lis 2017 17:26
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Odpovědět s citací
A to bys jako chtěl od zaseklé desky fantazii? *jokingly*

04 lis 2017 23:43
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Auto: Už se mi to sem nevejde
Odpovědět s citací
fíkus píše:
fokume píše:
At radsi vyrabej pyjana

Od slova pyj, jakože úd, pohlavní úd? 009 jedno pyjáno jsem aktuálně přivezl z NL, cestu zvládlo po ose jak nic.

Tak nevím s tou fantazií. Ani se nedivím,že E klasa píše,co píše.

05 lis 2017 14:30
Ohlásit tento příspěvek
Profil Zobrazit autorovy stránky
král hvězd

Odpovědět s citací
Já mu jeho názory neberu, ale proč je píše sem když to lidi spíš s.re? Komu tím slouží? Kdo mě zná tak ví své a kdo mě zná jen odsud tak neví vlastně nic. Přijde mi se sněhulákem jak estébák. Špionit co kdykdekdojak, tvl, já se divím že tohle někoho baví a že na to má čas. Argumentovat že tu píšu příspěvky a že bych asi nestihl dojet do NL - a i kdyby, to je takový problém psát sem třeba z Austrálie???

06 lis 2017 23:30
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Auto: krátkej řádek
Odpovědět s citací
"piáno dovezl kamarád"......"cestu zvládlo po ose jak nic".....se nediv, že do tebe chlebem. ;)

07 lis 2017 09:19
Ohlásit tento příspěvek
hvězda

Odpovědět s citací
Zase se v tom ztrácím... co je na tom výroku špatně?

07 lis 2017 14:50
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Odpovědět s citací
kolouch píše:
"piáno dovezl kamarád"......"cestu zvládlo po ose jak nic".....se nediv, že do tebe chlebem. ;)

Já mám kamarádů více. Vzali Ford Transit, celkem tři klucí ušatý, v NL jeden sedl do pyjána, v Dresden druhý do BMW 520 E 28 (jak jinak taky) a hurá do Vraného nad Vltavou.

07 lis 2017 18:58
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Odpovědět s citací
kolouch píše:

Dan uhodil hřebíček na hlavičku *thumbs up* . Teď zase kluci ušatý v Tranzitu :D . V Americe je pro to skvělej výraz : "You are full of shit".

07 lis 2017 20:20
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Odpovědět s citací
Já napsal že jsem přivezl piano. Po ose. Je to pravda? Je. Co je komu po tom jak jsem ho vezl? To jako když řeknu že jsem měl k snídani rohlík tak sem mám napsat kdy a kde přesně ho upekli, dovezli na prodejnu a jak se dostal až ke mně na stůl a nebo stačí říct že jsem ho koupil a to klidně může znamenat, že někdo dostal tašku, ode mě peníze a donesl mi domu nákup který jsem si objednal a zaplatil já, stejně jako to piáno. Nebo vám někomu z vás doveze něco odtahovka/kamarád ze zahraničí a budete každému vyprávět kdo a jak to přivezl nebo prostě řeknete - dovezl jsem to. Kromě toho - ta argumentace tím, že zatímco jsem měl asi sedět v pianu a drtit kilometry tak tu přibylo pár příspěvků ode mě je v dnešní době kdy je všude internet dost uhozený. Mně zase přijde, že někdo občas uhodí hlavou o stěnu nebo o zem podle těch nesmyslů.

08 lis 2017 04:01
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Odpovědět s citací
scout76 píše:
kolouch píše:

Dan uhodil hřebíček na hlavičku *thumbs up* . Teď zase kluci ušatý v Tranzitu :D . V Americe je pro to skvělej výraz : "You are full of shit".

To jsem napsal schválně pro to aby jsi se už nemusel ptát když jel jeden tak jak dovezl po ose hned dvě auta a že tam nejeli vlakem, na kole, neletěli, nejeli Mercedesem, Peugeotem, BMW, Citroenem, škodovkou, Volkswagenem, Trabantem, Bentley, Saabem atd... Prostě jeli autem jménem Ford Transit model 2001, bílé barvy, RZ si nepamatuju, ve středu minulý týden cca v 1 hodinu ráno, měli s sebou nářadí, měřák na komprese, kanystry, hever, nějaký jídlo, spacáky (ten Transit je furgon, tak se tam dá dokonce i spát) a zřejmě i další věci, a dnes přes den sem extra ještě doplním kudy přesně jeli, v kolik vyzvedli piáno a jak to proběhlo, pak BMW a jak dojeli do Vraného. Bude to pak správně vyjádřeno že jsem si koupil a přivezl z NL piáno a pochopí to pak úplně každý?

08 lis 2017 04:17
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Odpovědět s citací
A měli sebou kousavou deku :D ?

08 lis 2017 07:41
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Odpovědět s citací
No jasně že jo a vypouštěli z nudy po cestě u všech třech aut nádrže.

08 lis 2017 08:45
Ohlásit tento příspěvek
hvězda

Auto: že prý nějakej ten mercédes
Odpovědět s citací
Já jsem si třeba eklasse dal do seznamu na ignore list a nemusím ty jeho ubohý a už dávno nevtipný poznámky ani číst. :)

08 lis 2017 11:43
Ohlásit tento příspěvek
legenda hvězd

Auto: GV II 4hlava SAN, S210 E320
Odpovědět s citací
scout76 píše:
A měli sebou kousavou deku :D ?

twl. :D

08 lis 2017 15:14
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Odpovědět s citací
Odpočívadlo u Londýna.

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

09 lis 2017 21:29
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Auto: C280 '94, BMW e30 m50b25 '87, pežit prdner
Odpovědět s citací
Shell teď spustil první nabíječku na benzínce v Londýně.

10 lis 2017 10:47
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Odpovědět s citací
Tohle byly klasický services a za rohem parkovalo asi 15 Tesel nazobnutých ke stojanům. Ty mají jiný zásuvky?

10 lis 2017 21:22
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Odpovědět s citací
http://www.autoforum.cz/zajimavosti/era ... ef-bmw-gm/

Trochu lidem nedošlo že dědek už je senilní a mele kraviny. Nic takového se nekoná ani náznakem. To bude dřív válka než se tohle stihne stát. Už jen jak říká že lidi něco "budou muset". Já a generace po mně ještě dojezdíme se spalováky a řidičem. Na to dám krk. Petrolejová lobby je mocnější než nějaký kripl z Bruselu.

17 lis 2017 15:29
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Odpovědět s citací
Je to vytržený z kontextu a clickbait, jak má tato žurnalistická žumpa ve zvyku.

Bylo to myšleno tak, že za těch 25 let přijde "přechodná doba", která bude trvat zhruba 5 let, kdy se většina lidí zbaví aut. Je to jeho názor a je to celkem dobrej odhad. Není to žádný nařízení, ani návrh, aby taková přechodná doba byla povinná.

K rozumu je potřeba používat ne palivovej filtr, ale mozek.

scout76 píše:
Tohle byly klasický services a za rohem parkovalo asi 15 Tesel nazobnutých ke stojanům. Ty mají jiný zásuvky?

Mají koncovku stejnou ale 1) má většina nabíjení na Superchargerech zadarmo a 2) přes Mennekes (výrobce typu koncovky) se na jiných nabíjčkách nedá zdaleka nabíjet tak rychle jak na SC.
Někteří Tesláci mají aji redukci na japonskej standard. Je to trochu bordel jako s nabíječkama telefonů. Jako u jiných standardů se nedokážou domluvit US/Jap/De na jednotným.

17 lis 2017 18:03
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Odpovědět s citací
Píše že si lidi budou muset: Podle výzkumů lidé stále nevěří autonomním vozům, což se může zdát jako obtížné překonatelný limit. Bob Lutz na to reaguje tím, že lidé musí nejdřív veřejně přijmout celou filozofii a vnitřně se vyrovnat s celou myšlenkou. Pomoci (či „pomoci”...) by mohly velké firmy s početnou flotilou aut, které by udělaly první krok a nakoupily autonomní vozy. Veřejnost by postupně ztrácela zábrany v cestě k automatickým modulům.

Proč je lidem podsouváno něco co není potřeba? Kde je nějaká radost? Co to z nás chtějí udělat? Ano, kdo chce ať třeba vyskočí z okna když mu někdo řekne že je to "in" a prospěšný pro společnost. Ale jaký zákazy? Zakazoval někdo koně? Ne, naopak, omezoval se automobil a přesto se rozmohl, a naprosto bez dotací a zákazů. Lidi ho chtěli sami od sebe. A přestanou ho chtít až bude lepší alternativa. Kde jsou nějaké výpravy do světových končin? To si jako najmu modul a dojedu tam jak? Moduly budou jezdit tak možná po městě, ale to už vlastně tak trochu existuje dávno, MHD.

Dobrej odhad? A podle čeho tak soudíš? Za 30 let kdoví co bude, jedno vím jistě - pokud budu živý a budu moci řídit auto tak budu jezdit tím čím dnes. Klidně jinde na světě, ČR není jediný místo k životu. Radši umřu na zkaženej zub v Africe než žít jako ovce v civilizaci.

17 lis 2017 18:23
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Odpovědět s citací
Zas píšeš výkaly o tom, co si myslíš ty, jako kdybys byl zástupcem obyvatelstva.
Máš chabej přehled o rychlosti vývoje technologií, a proto nemá cenu ti vyvracet věty plný nesmyslů.
Mmch. je Lutz velkým sběratelem starých aut a letadel. Jestli to tu 30 let zůstane, sázím 10.000, že za 30 let nebudeš jezdit tím, co dnes, ale že přesto budou stále magoři, kteří budou udržovat nesběratelský plechovky sotva při životě.

17 lis 2017 22:00
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Odpovědět s citací
Tesla s dojezdem ±1000km a zrychlením na 100 za 1.9s.
https://www.tesla.com/roadster/

17 lis 2017 22:48
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Auto: D, J, SWE, CZ...
Odpovědět s citací
007 a za chvíli budeme konečně jezdit všichni na elektriku, konečně budou moci všichni vyměnit smrdutej krám (třeba DW8, ;) BXE, CAYC... ) za něco pořádnýho!. :)

17 lis 2017 23:02
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Odpovědět s citací
Embéčka z embé budou od roku 2020 prý výhradně elektrický.

Fjůžn: Přehled o technologiích celkem mám a právě proto vím, že jsou to spíš blbosti. Ať se vyrábí a prodává co chce, ale nechápu a nechci aby stát komukoliv diktoval kdy má co vyhodit. Klasický auta v masovém měřítku nečeká v dohledné době konec ani náznakem. V návaznosti na elektro začne upadat zájem o fosilní paliva a jejich cena půjde dolů. Pokud dnes jde provozovat auto z roku 1966, tedy 51 let staré a pořád jezdí tak nevím proč bych nemohl jezdit 55 let starým Mercedesem W124. Doufám, že vše proběhne tak, že starý auta v klidu dojezdí bez zásadních omezení (do centra už při smogu nešlo jezdit v Praze kolem roku 1997) a nový (což je mi úplně jedno) se už se spalovákem za pár let vyrábět běžně nebudou. Hodně aut vyžene ze silnic stále přísnější dohled nad STK. Dnes se křečovitě řeší stáří vozového parku a přitom reálně v provozu o staré auto člověk skoro nezavadí, takže je to jen hra s čísly která dost zkresluje skutečnou škodlivost provozu těchto vozidel. Tyhle kecy o konci aut mi připomínají vznik různých krizí kdy se ovcím v televizi a rádiu řekne že je krize - která v tu chvíli ještě vůbec není - a lidé následnou reakcí, ponejvíc omezením spotřeby tu krizi skutečně vyvolají, pak se jim - zcela bez důvodu . řekne že krize polevuje a opět ovce svým zvýšením spotřeby onu krizi ukončí. To stejné je tohle. V řadě ovcí tahle zpráva vyvolá pocit, že investice do klasického auta už je blbost protože se zakážou a např. další nákup nového vozu odloží (tím se stane pro elektro a autonomno cvoky to na co "čekají" - začne klesat zájem o auta s klasickým pohonem a mírně začne stoupat obliba elektro) a budou vyčkávat, nebo koupí hybrid či rovnou elektriku. Ve zprávách se pak ovce dozví, že zájem o klasiku klesá, klesá celkově odbyt nových vozů a pomalu se spouští provoz modulových vozítek se slovy že to lidem ušetří peníze, čas, zdraví a životy (odkdy vlkům záleželo na životech ovcí, těm stačí jen aby jich bylo dost) a že vlády jednotlivých zemí zvažují omezení nebo úplný zákaz provozu vozidel s řidičem. A dílo je dokonáno a celé to bude pouze výsledek mediální masáže, ne skutečných potřeb a přání lidí. Bohužel, tak to dnes je. Bureš začal v době největšího blahobytu této krajiny za posledních 500 let ovcím tvrdit, že to tu všechno stojí za hovno, nakoupil média a začal tím krmit ovečky a ejhle, vyhrál s naprostou lží volby. Povedla se mu věc ve stylu kapři si vypustili sami rybník, protože jim řekl že to je dobré.

17 lis 2017 23:52
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Odpovědět s citací
Fusion píše:
Zas píšeš výkaly o tom, co si myslíš ty, jako kdybys byl zástupcem obyvatelstva.
Máš chabej přehled o rychlosti vývoje technologií, a proto nemá cenu ti vyvracet věty plný nesmyslů.
Mmch. je Lutz velkým sběratelem starých aut a letadel. Jestli to tu 30 let zůstane, sázím 10.000, že za 30 let nebudeš jezdit tím, co dnes, ale že přesto budou stále magoři, kteří budou udržovat nesběratelský plechovky sotva při životě.

No vidíš, Lutz v tom případě podle tvého klíče taky píše výkaly když uvádí své pohledy na věc. Až bude elektrický auto nabitý na dojezd 700 km za 5 minut tak to pro mě ani tak nebude plně akceptovatelná náhrada klasiky. Chybí tomu totiž ten zvuk. Spalovací motor je pro mě skoro stejná věc jako "objev" ohně člověkem, prostě co se mě týká tak by měl spalovací motor patřit k lidem už "navždy". A klidně i elektro, proč ne, pro toho kdo to chce. Nakonec jezdit na elektro se může stejně dlouho jako na spalovák a teprve po sto letech se eletromobil přiblížil aspoň dojezdem klasice. Tak tomu říkám "pokrok". A o ekologii si nedělám iluze, ty kvanta baterek je taky nemalý průser.

18 lis 2017 00:03
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Odpovědět s citací
Fikus,ty musíš být schyzofrenik. Co příspěvek to jiný názor. Nejdřív napíšeš,že je lobby fosilních paliv silná a nedovolí příchod jiné technologie a o dva příspěvky dál napíšeš jak se začne elektro prosazovat i když to lidi nechtějí. Co ty můžeš vědět o tom cokdo chce nebo nechce? Pokud bude provoz na elektro nebo třeba lidský prdy dávat smysl ,tak jim klasika ustoupí. Stejně jako tenkrát ti koně autům. A starý auta v provozu vidím každý den. Třeba O I už má přes 20 let a jsou to z velké části dojetý verky.

18 lis 2017 00:08
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Odpovědět s citací
fíkus píše:
No vidíš, Lutz v tom případě podle tvého klíče taky píše výkaly když uvádí své pohledy na věc.

On má trochu jiný krédo, než ty, aby říkal co se bude nejspíš dít v automobilovým průmyslu za 30 let.

Řízení auta je ve vyspělých zemích umírající činnost. K řízení jsou v podsatě jen tři důvody - zábava, práce, autodoprava. To, o čem Lutz mluví řeší dojíždění do práce. Řízení ze zábavy se týká minimálního procenta a je ekonomickej nesmysl, autodoprava je úplně na opačným konci spektra. Ty doby, kdy každý druhý auto na D1 byla Škodovka obchoďáka nějaké firmy jsou pryč. Čím dál míň firem vyžaduje ŘP.

Systém autonomních aut řeší několik problémů zaráz - konec nesmyslně drahýho vlastnictví auta, nulová zodpovědnost a potřeba se školit, nulový nebo minimální vstupní náklady pro přepravovanýho, nezávislost (narozdíl od MHD), větší výdělek z auta pro automobilky. Kdyby taxík stál 5-10 korun tak se denního auta zbavím okamžitě. Ztratilo by to pro mě veškerej smysl a ušetřilo plno peněz. Kromě změny činnosti bych už nikdy neměl potřebu si auto koupit.

Já se svých aut nezbavuju, pro zábavu si vždycky alespoň jedno nechám, ale za pár let to bude podobný jako dneska mít koně, s tím je potřeba se smířit. Drahej koníček, kterýmu se věnuje pár blbců. Nikdo ti nic nezakazuje, veteráni furt budou, závodit se bude dál. V minulosti podobných paranoiků, kteří si každou blbost vyložili po svým (a nakonec z toho nic nebyo) už bylo tolik, že už to nemá smysl číst. Naposledy právo policejní hlídky tě poslat na STK. To tady bylo tolik žvástů a nikdy se to nikomu nestalo. Konspirační teorie a Babiše si debatuj v žumpě, tady je téma o něčem jiným.

18 lis 2017 03:42
Ohlásit tento příspěvek
Administrátor

Auto: X164 GL 320CDI,r129 320sl, w126 560 sec
Odpovědět s citací
Prosím tě a v kterých vyspělých zemích konkrétně je řízení auta umírající činnost? Já chápu, že tě ta problematika baví, ale není to tak trochu přání otce myšlenky??
S tou Teslou bych byl opatrný, nepředvádí vůbec nic světabornýho. To zvládneš i ty v garáži.

18 lis 2017 07:24
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Odpovědět s citací
fjůžn, souhlas až na ten poměr - pár lidí právě naopak nejsou blbci tím že udržují tradiční záležitosti. Totiž to co popisuješ by nás zbavilo svobody, a to dost zásadně. Já nechci žít v nějaké komunitní společnosti kde nejde dělat nic jiného než to co dělá zbytek. Já dnes naopak vidím, že bez auta jsi v řadě případů v prdeli. Takže na dojíždění do práce by byly moduly bez řidičů a na chatu už bys musel jet vlastním autem? Co lidé chtějí se těžko odhadne ale dá se dovodit, že stádo z velké části zamíří tam kam ho nasměruješ a ne tam kam by chtělo. Právě že já žádné panice nepropadám, vždyť píšu že za 30 let bude moje auto to stejné (pokud nezhyne nehodou) jako to dnešní a nakupuju další abych měl zásobu, koupil jsem náhradní karoserii, zásobu trysek a náhradní čerpadla (tohle bude jednou problém vůbec sehnat a na koleni to nevyrobíš), W123 už jsem pořídil a na sezónu bude denním vozem W115 300 D, mít více peněz jezdím klidně "grosserem", W116 6,9 a podobnými vozy. Nemohu se dočkat hotového Range Roveru s karburátorovým motorem V 8 se spotřebou kamionu.

Skaut - já jen popisuji mechanismus toho, jak se lidem vnutí něco chtít, panikou že jim to co mají zakážu. Soused se mi v roce 2014 smál že jsem dojezdil s W124, že už nebudu smět do centra Prahy a že do pár let tyhle auta zmizí úplně. No, máme konec 2017 a já vesele smrdím s E1 na Václaváku nějaký omezení v nedohlednu zatímco soused byl víc v servisu než na silnici protože si koupil Mondeo 2006 s filtrem DPF... dnes má 11 let starou pořádně nefungující sračku kterou nikdo nekoupí ani za pětinu toho co za to dal takže si může koupit zase něco podobnýho novějšího. Taky jsem jednomu Audi Q7 TDi mého zákazníka sahal do výfuku, opravdu jsem měl prst čistý. Ovšem zákon zachování hmoty je platná věc a ty nahromaděný saze někdy ven musí. Měří někdo emise při regeneraci filtru? Asi sotva a budou to pěkný sračky, pro lidské tělo. Nekouří to stále, ale jen občas, zato "pořádně".

18 lis 2017 07:49
Ohlásit tento příspěvek
Administrátor

Odpovědět s citací
Fíkus: doufám, si nemyslíš, že se ty saze skladují v autě a jednou za čas vyfouknou najednou ven, nebo jo?

18 lis 2017 08:07
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Odpovědět s citací
Filtr pevných částic = zachycení částic ve filtru a při určité míře naplnění filtru dojde k jejich řízenému spálení pod velmi vysokou teplotou přidáním dávky nafty, takže ve finále se stejně dostanou do vzduchu. Je to jako když vyfoukáš, obrazně, filtr vzduchu na sání. Nebo si myslíš Ty něco jiného? A kam by se poděly ty saze ze spálení nafty? A co by ten filtr ucpávalo? Ty motory co nemají DPF ale měly ho tak hulí jako fabrika...

18 lis 2017 08:28
Ohlásit tento příspěvek
Administrátor

Odpovědět s citací
Krátkodobým zvýšením teploty ty saze jednou za čas shoří. Jinak by to asi nemělo smysl instalovat. To by bylo to samé jako vyluxovat si doma a pak ten pytlík s prachem vysypat náhodně po bytě. *jokingly*

18 lis 2017 09:15
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Odpovědět s citací
Ale přesně tohle se děje, akorát ty saze znovu zapálíš a shoří na ještě menší saze. Podle mě je to tak trochu podvůdek. Jaké jsou asi emise v okamžiku regenerace radši ani nechci vidět. Tím nepopírám že celkově jsou moderní motory méně "smradlavé" ale zrovna nano částice jsou dost velké zlo. Ono samotný princip vznětového motoru je specifický zejména ne zcela přesně načasovatelným okamžikem vznícení proti naprosto přesnému zážehu u benzínu. Pokud to mám nějak přirovnat tak starý motor, třeba OM 603 je taková vidlička a nůž, normálně se najíš a najíš se tak i za 1000 let a stačí sebrat vidličku a už se nenajíš. Moderní motor je počítačem řízený komplikovaný podavač jídla do úst, zvládne to samé jen rychleji a přesněji než ten příbor. Ovšem těch součástí které jdou vzít a už to nefunguje je nepoměrně více. A taková věc je špatná, z podstaty dokonalosti. Uff. Uvidíme.

Elektropohon jsem měl a mám, u RC modelů aut. Ale mám i benzínové a výhody jsou zřejmé, a je to více stroj když to kouří a vrčí.

18 lis 2017 09:31
Ohlásit tento příspěvek
Administrátor

Odpovědět s citací
Vytvoří se oxidy uhlíku. Jinak o jakem načasování to mluvíš? Dnes ty motory zvládnou několik vstřiků za sebou včetně zážehového předvstřiku, nevím konkrétně jak kdo to využívá ale technologie to umožňuje.

18 lis 2017 09:49
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Odpovědět s citací
Ano, hodně se to vylepšilo, ale pořád tam není to "feuer"! Prostě u benzínu skočí jiskra a palivo začne hořet. U dieselu je to všechno jen o stlačení a vstříknutí naftové mlhy do horkého stlačeného vzduchu. Dost nepřesná věc. Postupný vstřik právě nahrazuje postupné odhoření paliva jako u benzínu, protože při vstříknutí najednou palivo "vybouchne" v celém objemu a část ho odejde v podobě kouře výfukem a nevykoná práci, prostě toho paliva je tam zbytečně moc. I tak je vznětový motor účinější, o něco málo než zážehový. Největší ztrátou proti elektro tak zůstává u obou převod přímočarého pohybu na otáčivý, tedy klikový mechanismus. Wankel je slepá ulička.

18 lis 2017 10:04
Ohlásit tento příspěvek
Administrátor

Odpovědět s citací
Ty si děláš legraci? =-o

18 lis 2017 10:58
Ohlásit tento příspěvek
vycházející hvězda

Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts
Odpovědět s citací
Petr H. píše:
Ty si děláš legraci? =-o

:-))

Spíš by mě zajímalo, jestli ten včera představenej roadster počítá s bateriemi s pevným elektrolytem. Protože 200kWh s 18650 bude znamenat 1,2 a možná i víc tuny. Zatím ale nevím o tom, že by nějakej článek s pevným elektrolytem šel koupit. Spíš si myslím, že je to akorát přání..

18 lis 2017 11:08
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Odpovědět s citací
Petr H. píše:
Ty si děláš legraci? =-o

V čem? V popisu principu vznětového motoru a vývoje vstřiku paliva?

18 lis 2017 13:05
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Odpovědět s citací
Petr H. píše:
Prosím tě a v kterých vyspělých zemích konkrétně je řízení auta umírající činnost? Já chápu, že tě ta problematika baví, ale není to tak trochu přání otce myšlenky??
S tou Teslou bych byl opatrný, nepředvádí vůbec nic světabornýho. To zvládneš i ty v garáži.

https://ekonomika.idnes.cz/mladi-lide-r ... nomika_ale

Citace:
Ukazují to statistiky ministerstva dopravy o nově vydaných řidičských průkazech, o které požádala MF DNES. Většina z nich jsou právě mladí lidé. Od roku 2009 počet nových řidičských průkazů klesl téměř o třetinu.

Globálně je tento trend skutečně silně diskutován a považován za velmi reálný. Nejvíce se zatím projevuje v mladší a vzdělané městské populaci ve vyspělých zemích,“ říká Petr Knap, partner podnikového poradenství EY.

„Auto už není taková forma zábavy, jako bývalo,“ říká Roman Budský z Týmu silniční bezpečnosti, podle kterého menší zájem o řízení ukazuje řada studií po celé Evropě.

„Auto ztrácí trochu svou specifickou statusovou roli, kvůli které bývalo klíčovým ‚důkazem‘ úspěchu a dozrání člověka,“ podotkl Knap.

18 lis 2017 14:51
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Odpovědět s citací
A to je přesně ten článek, který je postaven jen na domněnkách a populačním výkyvu, za 15-20 let až bude mít silná generace děti může být vše jinak. Ale někteří už v tom vidí zdvižený prst. Já vidím že bez auta neřku li bez ŘP bych byl v p.či. Ale úplně. Je fakt že vidím vyrůstat generaci ovčanů jiné dimenze. Když jdu do restaurace a půlka lidí tam jezdí prstem po mobilu nebo tabletu tak cítím chuť krve v ústech a při každé příležitosti a hrdostí v hlase sděluji že mám TELEFON Nokia 100 a že na net a na fotky se v něm fakt nepodívám. Před 100 lety nebylo nic z těhle věcí a ukázat to všechno tehdejším lidem tak by asi řekli - to už musíte pracovat jen minimálně s takovými pomocníky. Opak je pravdou. To je samá efektivita, hovna, sračky, honění za ziskem a úspěchem, kdo nemá prachy a úspěch je pitomec, občan druhé kategorie, na příjmu ideálně 24/7/365 a ordinace se plní lidmi nemocnými ze životního stylu a přepracování.

18 lis 2017 17:01
Ohlásit tento příspěvek
Administrátor

Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C4
Odpovědět s citací
jen ať je těch mladých řidičů ještě míň, stejně umí kulový a většinou někoho v okolí zabijou :-$ a nový auta kupovat nebudou, protože na ně nemají prachy, radši si půjčí káru od rodičů, takže žádný stresy 8)

18 lis 2017 17:18
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Odpovědět s citací
Ještě, že máme takový osvícence, kteří můžou prostřednictvím internetu ostatní poučovat, že by neměli technologie používat.

18 lis 2017 17:20
Ohlásit tento příspěvek
Administrátor

Odpovědět s citací
Hmm, článek... já jen že nám ta doprava tak trochu houstne...

18 lis 2017 17:36
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Odpovědět s citací
Fusion píše:
Ještě, že máme takový osvícence, kteří můžou prostřednictvím internetu ostatní poučovat, že by neměli technologie používat.

Používat ano, ale s nějakou mírou a ne že lidi chodí se sehnutou hlavou do chytrého telefonu... Internet je dobrá sluha ale špatný pán. A lidí závislých na médiích přibývá. Já nikomu nic necpu, neříkám co má dělat nebo nedělat. Jen říkám co si myslím že je špatně. Pokud mě svým jednáním nikdo zásadně neomezuje, což se bohužel děje poměrně často, tak ať si třeba vezme do každý ruky jeden eppl. Místo aby lidi využili moderní techniku k rozvoji osobnosti a vzdělání tak degenerují. Asi to tak má být. Ale ne každý je takový. Mám kolem sebe plno lidí kteří nemají nové auto jen proto že staré je neeko..., nemají chytrý tel jen proto že mít tlačítkový bez foťáku znamená být za tupouna, nemají 120 cm LED "10 d" televizi a 4000 programů a místo do multiplexu chodí do klasického biografu, pravda ne na nové filmy - ono ale "všechno dobré už tu bylo". A stále je. Naštěstí.

18 lis 2017 18:31
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Odpovědět s citací
Jak sem psal už dřív (a nejen já), na různý filozofický rozjímání a vylívání srdíčka tu je žumpa. Přečti si znovu nadpis.
Tady máš jedno video, abys měl nad čím přemýšlet dneska před spaním.

18 lis 2017 19:01
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Odpovědět s citací
Tohle k tématu je: https://www.ecofuture.cz/clanek/zakazy- ... aign=Zakaz

Nad čím se mám zamýšlet? Tohle vím už od doby co znám jistého Karla Čapka. A ten tohle vidět ani vědět nemohl, jen tušit. A nedopadne to dobře. Lidé si to nakonec zaslouží nějaký ten průser.

18 lis 2017 19:19
Ohlásit tento příspěvek
Administrátor

Odpovědět s citací
fíkus píše:
Ano, hodně se to vylepšilo, ale pořád tam není to "feuer"! Prostě u benzínu skočí jiskra a palivo začne hořet. U dieselu je to všechno jen o stlačení a vstříknutí naftové mlhy do horkého stlačeného vzduchu. Dost nepřesná věc. Postupný vstřik právě nahrazuje postupné odhoření paliva jako u benzínu, protože při vstříknutí najednou palivo "vybouchne" v celém objemu a část ho odejde v podobě kouře výfukem a nevykoná práci, prostě toho paliva je tam zbytečně moc. I tak je vznětový motor účinější, o něco málo než zážehový. Největší ztrátou proti elektro tak zůstává u obou převod přímočarého pohybu na otáčivý, tedy klikový mechanismus. Wankel je slepá ulička.

Při vstříknutí najednou určitě palivo nevybouchne. Vstřikuje se malý předvstřik, který zajistí prvotní vznícení a do toho se vstříkne plná dávka, nebo i rozdělená na několik menších dávek. Je to z důvodu měkčího chodu vznětového motoru. Odehrává se to řádově v tisícinách sekundy, tak nevím, o jakém špatném časování mluvíš. Vznětový motor má o něco větší účinnost řádově 7-10% z důvodu práce v oblasti vyšších tlaků. O ten tlak (pe - střední efekt. tlak na píst - jde především) platí spíše pro přeplňované naftové motory navíc.
Problém je směšovací poměr - nespálené palivo a hoření za nepřístupu vzduchu - vznik sazí. To vidíme u těch dementních chiptuningů - kdy řj. na hulváta sere naftu do válce (jakože ochlazuje pracovní prostor, a zvyšuje hořením tlak na píst - následně roztočení turba) - černej zadní nárazník :-)
Ta účinnost nafty versus benzín se dnes už vyrovnává - proto se tolik turbuje, stav jde vylepšit také vyšším kompresním poměrem a lepším palivem aditivovaným o antidetonátory (zjednodušeně). Vzduch v přetlaku lze lépe regulovat než nasávaný atmosférický - to je ten hlavní důvod. Emise.
rozdíl v účinnosti není kvůli převodu přímočarého pohybu ale z důvodu transferu energie paliva přes tepelnou energii na mechanickou práci. To v elektromotoru samozřejmě není. Smutnou realitou je, že tento transfer - přeměna nastává mimo vozidlo někde v elektrárně - ale to každý soudný člověk ví. Při posuzování rozdílu spalovacího motoru a elektromotoru ti napoví i základní vzorec pro výpočet výkonu. P= otáčky*pe/2*Vm (zdvih objem) *1/4 (čtyřtakt) * tepelná účinost*mechanická účinnost* chemická účinnost...... Ať se ti to líbí nebo ne ... Spalovací motor žije jen kvůli energetické hustotě v uhlovodíkovém palivu. Tam je ten přínos a náskok proti el. motoru.

18 lis 2017 20:37
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Auto: D, J, SWE, CZ...
Odpovědět s citací
Rozhodně souhlasím s tím, že "Auto ztrácí trochu svou specifickou statusovou roli...".
Tak to prostě je, zjm mladý lidi auto vůbec ani trochu nezajímá.
Já bych tomu nedával zase tak moc času, podívejme, jak se za pár let dokázal změnit pohled společnosti na dieselový motor...

18 lis 2017 20:44
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Odpovědět s citací
K účinnosti je potřeba připočítat úplně vše, stejně jako u klasiky. Ale z podstaty, ztráty klasiky jsou násobně větší. Já myslel klasický vstřik starého motoru, kdy to tam foukne najednou a dojde k výbuchu, a stačí abys měl vlhký vzduch a vznícení bude jiné než za sucha. Proto se aplikuje předvstřik, vstřik a dovstřik (ten je při regenaraci DPF - to je žrádlo pro ten motor, nafta hoří ve výfuku, tedy projde zapálená přes výfukový ventil, výborná věc). Uvidíme s čím přijdou petrolejáři, zisk z prodeje ropy a plynu je schopen umlčet jakoukoliv vládu kdekoliv na světě. A když to vezmu, tak nejdříve za 20-30 let nepůjde koupit auto s klasikou, tzn. že ještě nějakých 30-40 let klasika bude převládat vytlačovaná postupně hybridy a nějakým novým druhem pohonu, jistě se něco objeví.

Kejb - já být mladý tak mě (nový) auta taky nezajímají. Ale divil by jsi se kolik mladých u mě v dílně poptává starý Mercedes když to tady vidí. Je fakt že já se minul o pár desítek let životem. A nebo možná ne, kdo ví. Proto užívám fosilních smradů co to jde a dokud to jde, a levně. Už to bude jen a jen dražší. ,Možná petrolejáři zlevní ropu, ale státy uvalí tuším vyšší spotřební daně takže nula od nuly. Jsem zvědav jak se vyvine cena elektřiny na dobíjení, podle mě to bude za pár let pálka, jako všechno na co lidi skočili, viz. přímotopy.

18 lis 2017 21:13
Ohlásit tento příspěvek
legenda hvězd

Auto: GV II 4hlava SAN, S210 E320
Odpovědět s citací
cim dal tim vic rozumim eklasse... *tired*

zaloz si na ty svoje narky vlastni topic, nebo pis na fuckbuk, je to porad dokola...
co by kdo mel delat a co pouzivat, ty mas vse nejlepsi, vse delas nejlip, vsichni te otravuji, prekazi... pozadej ovara at te vyznamena metalem pro jajinky :-!

18 lis 2017 21:21
Ohlásit tento příspěvek
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 701 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Další