elektromobily po stopáté

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od kejb »

Fusion píše:
kejb píše: Jenom jsi prostě nepochopil příspěvek, kterým jsem chtěl říct, že hmotnost je důležitá.
Neuváděl jsem žádný hodnoty.
Nevím co na to mám napsat dalšího někomu, kdo by chtěl trestat 124 v ropě točivou hondou *jokingly*
Nemusíš uvádět hodnoty. To, cos napsal je naprostej nesmysl, v jakýmkoliv kontextu. Je to jak kdyby to psal někdo, kdo nikdy v autě neseděl. Znovu si to po sobě přečti.
Pokud tomu stále nerozumíš, tak se zrovna v tu chvíli řešila auta s výkonem v řádu stovek koní.
Nu a když jedno sportovní auto bude mít hmotnost 1000kg a druhý 2000kg (obě o stejném výkonu), tak který bude schopný jet do zatáčky rychleji?. Samo, že to s nižší hmotností.
Tady neřešíme nákupní tašky atp.
Já chápu, že to co jsem napsal můžeš vyhodnotit jako OS z dřevní doby ale za to já nemůžu.
___
Taxikáři, stejně jako jiné obory budou mít problém a společnost se s tím bude muset nějak vypořádat ale dřív se spíš něco po¨sere...

Sádelník1234
vycházející hvězda
Příspěvky: 506
Registrován: čtv 14.04.2016, 14:39
Věk: 34

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od Sádelník1234 »

Revoluce začala a nedá se zastavit

Fusion
legenda hvězd
Příspěvky: 2931
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:16
Auto: C280 '94, BMW e30 m50b25 '87, pežit prdner
Bydliště: Brno

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od Fusion »

*jokingly* To je půlka příběhu. Teď vysvětli tu druhou.
kejb píše:Hlavně jsou taky u lehkýho auta jízdní vlastnosti úplně jinde.
Těžký auto do zatáčky nejde, ani kdyby mělo 1000 koní.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od fíkus »

popelnice píše:
fíkus píše:
Fusion píše:Samože věří na kurvíta, protože o tom nic neví.
No zato vy dva jste snědli knihovnu.

Jo, já jezdím 24 let a na silnici mě často něco překvapí. Tak už vidím něco robotického jak se třeba vyhne žábě na silnici. I to je to co mi vadí, přejet zvíře. Chce se mi napsat k čertu s lidmi včetně mě a i se vším tím bordelem okolo, ale to se tady nesmí, to bych byl za magora.
Deprese :-/ :D
Ne, jen nemám vymytej mozek tím, že všechno co je nový je dobrý.

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Měl bych otázku na zdejší znalce.Vlastně vše dnes funguje na elektřinu,domácnosti,továrny,v létě se chladí víc a víc klimatizacemi v budovách, ba i krávy se dojí elektricky.Když se zvýší podíl el. aut a ta se budou nabíjet pravidelně,kde se vyrobí el. energie,třeba u nás.Jaké jsou možnosti ? Větru málo,vody také,zbývá plyn,uhlí a jádro.

kesu
vycházející hvězda
Příspěvky: 559
Registrován: pon 18.11.2013, 20:58
Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od kesu »

Ladislav.Lapáček píše:Měl bych otázku na zdejší znalce.Vlastně vše dnes funguje na elektřinu,domácnosti,továrny,v létě se chladí víc a víc klimatizacemi v budovách, ba i krávy se dojí elektricky.Když se zvýší podíl el. aut a ta se budou nabíjet pravidelně,kde se vyrobí el. energie,třeba u nás.Jaké jsou možnosti ? Větru málo,vody také,zbývá plyn,uhlí a jádro.
Nechce se mi to počítat znovu, ale když přepočteš energetickou hodnotu nafty a benzínu u nás spotřebovanýho spolu s nějakou hausnumero účinností a porovnáš to s vývozem elektřiny od nás, dostaneš podobný číslo. U nás není ani problém s přenosovou soustavou, která je poměrně hodně předimenzovaná z minulého režimu.
Co je pořád problém je hmotnost baterií, baterie v Tesle mají přes 500Kg (85kWh) a to auto na to ujede teoreticky 400km, v zimě a s normálním použitím to bude spíš 300km (pokud nehodlám jet za kamionem). Takže dokud tam někdo nenacpe dvojnásobek, tak to pořád nedá to co naprosto obyčejný dieselový auto za zlomek ceny. Dvojnásobek se teoreticky dá nacpat do baterií s pevným elektrolytem, které ovšem v reálu ještě nikdo neviděl.
Takže možnost je auto za cenu kolem milionu korun s velikostí oktávie a dojezdem kolem těch 250km v špatných podmínkách, tedy kapacitu baterie kolem 70kWh. Čeho se trochu obávám je, že dostupnost bežných aut s dojezdem 1000km na nádrž tímto utrpí. Protože dostat na trh výše zmíněný elektromobil (což má v plánu kde kdo) za cenu naftovýho Superbu lze buďto výrazným zlevněním elektromobilu nebo zdražením naftovýho Superbu.

Čeho se vůbec nebojím je Fíkusem zmiňovaný autonomní řízení. Teď mám v autě kombinaci adaptivnáho tempomatu a držení se v jízdních pruzích a je to super. Dneska to už má i Golf. A úplně narovinu, než si vzít na běžné ježdění auto o generaci starší a o třídu větší bez toho nebo tohle s tím tak neváhám. A neříkejte mi, že tu někoho baví řídit na narvaný dálnici.. A cesta k plně autonomnímu řízení je ještě hodně daleko, ti nejlepší dnes sotva zvládají jízdu v pruhu na dálnici.
A na zábavu si prostě člověk koupí starý auto s velkým motorem a bez elektroniky. A to přesně odráží dnešní ceny ojetin.

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Re kesu Dík za vysvětlení,já jsem laik,jen se zamýšlím a hledám odpovědi.Doufám že dožiji s auty na benzín,jezdím jen pro radost z jízdy.Ucpané dálnice mě štvou,tam je elektronic. pomoc moderních vozů výhodou.Ale malé prdítko na nákupy,po městě na elektriku,vážně o tom uvažuji,něco velikosti Smarta.Na něj nemohu zapomenout,bavilo mě s ním jezdit,jedna nádrž na měsíc ježdění,všude se vejde.

kolouch
legenda hvězd
Příspěvky: 3464
Registrován: čtv 21.08.2008, 15:21
Auto: modrý,stříbrný,vínový,černý,bílý a 2 zelený
Bydliště: Bihanken - Eichwald

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od kolouch »

naše domovská hvězda nám "posílá" 6OOO krát víc než spotřebováváme.
místo abysme dokončili projekty typu ITER utrácí se prostředky na nesmysly.
stovky miliard utrácené za zbrojení, farmaka, apod.....by se daly určitě
využít smysluplněji.

Fusion
legenda hvězd
Příspěvky: 2931
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:16
Auto: C280 '94, BMW e30 m50b25 '87, pežit prdner
Bydliště: Brno

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od Fusion »

Hezky se to říká od klávesnice, ale zatím se ani neví jestli ITER nebo Wendelstein budou fungovat, natož vyrobit pak elektrárnu, která by fungovala.

Fusion
legenda hvězd
Příspěvky: 2931
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:16
Auto: C280 '94, BMW e30 m50b25 '87, pežit prdner
Bydliště: Brno

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od Fusion »

kesu píše:Co je pořád problém je hmotnost baterií, baterie v Tesle mají přes 500Kg (85kWh)
Tesla musí mít nějakej novej typ baterií, kterej je mnohem lehčí. Těch 1000km/nabití by si netroufli tvrdit, kdyby neměli minimálně funkční prototypy, který teprv začnou masově vyrábět. A aby to auto mělo 1250kg jen v baterách je nesmysl. Brzo se to dozvíme. Navíc podle všeho musela padnout cena pod $100/kWh, což je obrovskej skok.

https://assets.bwbx.io/images/users/iqj ... 600x-1.png

Fusion
legenda hvězd
Příspěvky: 2931
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:16
Auto: C280 '94, BMW e30 m50b25 '87, pežit prdner
Bydliště: Brno

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od Fusion »

"Toho se nedožijeme"

[youtube][/youtube]

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od scout76 »

To je určitě nějakej podvod. Týpek na zadním sedadle tahá za provázky,auto je hnusný,naftařská koby to zadupe do země,protože to říká křišťálová koule. Jen s tím Burešem to pořád nějak nevychází 009 . Klidně bych si takovej vehikl pořídil pokud bude mít rozumnej dojezd,nebude se nabíjet půl dne a nebude stát nesmysl.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od fíkus »

Si to kupte, proti tomu nic. " onclick="window.open(this.href);return false;

Fusion
legenda hvězd
Příspěvky: 2931
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:16
Auto: C280 '94, BMW e30 m50b25 '87, pežit prdner
Bydliště: Brno

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od Fusion »

Chrysler Pacifica je hybrid s dojezdem 50km na elektro, jinak je v tom 3.6l V6.
fíkus píše:Si to kupte, proti tomu nic. " onclick="window.open(this.href);return false;
Autopilot v Tesle vyžaduje neustálou pozornost. Není to autonomní auto.
Naposledy upravil(a) Fusion dne ned 26.11.2017, 19:03, celkem upraveno 1 x.

Laja22

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od Laja22 »

mlufka: alespon si precti tu diskuzi pod tim :-$
Odpovědět