elektromobily po stopáté

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od miluna »

Je to takové nic moc detailní a popisující ale mě se to líbí.

https://www.novinky.cz/auto/468346-v-ce ... olech.html" onclick="window.open(this.href);return false;

6bota
vycházející hvězda
Příspěvky: 929
Registrován: pát 01.08.2008, 16:00
Auto: Vitow210w108 w123w115bylo je w211 m113 e500

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od 6bota »

jo tohle je super strašně se mi to líbí jsem zvědavej na cenovku....

plánuji koupit taky nějaký elektromobil neraději můj oblíbený peugeot 106 :-D
pak už budu mít kompletní sbírku.....

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od fíkus »

Fusion píše:Lepší, než nějaká fabrika nebo skládka ne?
Tu tam budou mít skautovo vnoučata - skládku baterek *jokingly*

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od scout76 »

Právě se jedná o tom,že zruší olověný baterky,ale ty lithiový je celkem problém recyklovat,takže ještě s olovem chvíli budou.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od fíkus »

Neboj, za pár let budou jednat o omezení celých elektroverků... na to se mohli zeptat mě a nemuseli nic počítat, to si člověk docela dobře dovodí - http://www.autoforum.cz/zajimavosti/nem ... e-samotne/" onclick="window.open(this.href);return false; :-$

Celé to potvrzuje to, na čem se "pracuje" - ve městech elektro a omezení SM a mimo město CNG motory s malými aku pro elektrojízdu pár km. Na elektriku se masově nakonec nikdy jezdit nebude - to nikdy znamená příštích 100 let. Není důvod. Globální ekologický přínos malý a ekonomicky nesmysl. Možná lidi přijdou na to, že nejekologičtější auto je to který už je vyrobený a jezdí a ne vyrábět další a ty starý vyhazovat místo důslednější údržby (nebavím se o dojíždění pián ale o vyhazování 10 let starých aut)

metrák66
kometa
Příspěvky: 2280
Registrován: pát 07.01.2011, 14:55
Auto: MB W110
Bydliště: Kfely
Věk: 58

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od metrák66 »

Je to tak.Lógr přeci nelže.Jen s tím Babišem to nějak nevyšlo a za chvíli bude výročí toho plku o teplákách *thumbs up*

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od fíkus »

Neboj se... on se odpraví sám. Doba kdy nebude vědět kudy kam se blíží. Donekonečna se nebude moci vymlouvat na ty před ním... on je z něj totiž taky pomalu tradiční politik. A co tu dokázal? V dobrém smyslu leda hovno.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od scout76 »

No ti před ním toho taky moc nepředvedli :D . Myslím si,že nemáš pravdu. Pokud budou předčasný (jako že asi jo),tak to ten šulin vyhraje na plný čáře. A do tepláku pošlou tebe až ti podřízení té vypasené rajdy doměří silničku a DPH :D .

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od popelnice »

scout76 píše:No ti před ním toho taky moc nepředvedli :D . Myslím si,že nemáš pravdu. Pokud budou předčasný (jako že asi jo),tak to ten šulin vyhraje na plný čáře. A do tepláku pošlou tebe až ti podřízení té vypasené rajdy doměří silničku a DPH :D .
007 fíla jako spravnej betonarskej magnát nic nema :) mozna tak stádo koni *jokingly* takze se teplakum vyhne :D

gombo
legenda hvězd
Příspěvky: 3128
Registrován: pon 23.07.2012, 21:00
Auto: Geländewagen,W212 200CDI
Bydliště: Bratislava
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od gombo »

Mate tu niekto realnu skusenost s elektro,hybrid,plug in hybrid,alebo ciste elektro?Potrebujem vyriesit večne zapchy po Ba a rozhodujem sa medzi Prius Hybrid LPG,Prius plug in hybrid,opel ampera,alebo Nissan Leaf.Potrebujem skombinovat dennu jazdu v zapchach po BA a prijazd do mesta a odchod z mesta.Ten prijazd je cca 35km po dialnici.Odchod to same.Takze denne 70km dialnice plus Xkm v meste po zapchach.

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Zkušenost nemám vlastní,ale po serii aut s malým obsahem koupila laboratoř dentální elektro autíčka.Nissany,mají je necelý rok,jezdí jen po městě a kolem komína a velká spokojenost.Já si dělal legraci,že ten motorek by mohl pohánět stěrače u V 12,ale to prdítko jezdí jako čert,příjemné,laciný provoz,večer to dají do řady a nakrmí,ráno zas do světa.

gombo
legenda hvězd
Příspěvky: 3128
Registrován: pon 23.07.2012, 21:00
Auto: Geländewagen,W212 200CDI
Bydliště: Bratislava
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od gombo »

Tiez som pocul samu chvalu na tie Nissany.len sa bojim,ze ked prepisknem kilometre po meste,tak nedojdem domov.Je tam strasne vela veci,co moze ovplivnit dojazd.

Fusion
legenda hvězd
Příspěvky: 2931
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:16
Auto: C280 '94, BMW e30 m50b25 '87, pežit prdner
Bydliště: Brno

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od Fusion »

Na to jsou právě rychlonabíječky. 10 minut tam crbneš a stačí na dojetí. V Bratislave jich máte dost.
Leaf s 24kWh baterkou najede reálně 100-120km normální jízdou. Od 2016 mají 30kWh.
Hlavně je potřeba koupit model s volitelnou rychlejší interní nabíječkou (6kW). Je pak možný nabíjet 32A/220V ze zdi.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od Přemek Doležal »

gombo píše:Tiez som pocul samu chvalu na tie Nissany.len sa bojim,ze ked prepisknem kilometre po meste,tak nedojdem domov.Je tam strasne vela veci,co moze ovplivnit dojazd.
Koupit si el.auto za mio a přemejšlet, kde a jak dlouho budu cestou z Prahy do Blavy stát a nabíjet, to je vskutku napíčuhoven. :-!
Žena si to chtěla koupit na důchod, neb jezdí 99% kolem komína, a za míč ? ...... to NE.
Koupím jí za desetinu nějakou W204 nebo 211 a bude. *in love*

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Ano Přemku,ženy,naše,vlastní.Já kdys chtěl ženě udělat radost větším,pohodlnějším vozem,aby to nebylo okaté,podstrčil jsem i prospekty jiných značek.Tak máme doma Hondu CRV,nic proti ní,100 000 km a jen servis,blbuvzdorná,automat leč pouhé přibližovadlo a taška nákupní a psi se tam vejdou.Příští jaro nastolí otázku,za co to vyměnit.Můj favorit je MB GLC samozřejmě benzín,dále není špatné Subaru lesnické tuším XT ale padla i otázka ekologická a já do baráku tohle nechci,nechci elektriku,vobčas bych v tom jel,mě by štvalo,že neslyším motor.Nebo snad vrtulí řady X,nebo Luxus,pardon Lexus.Otázka zní,jak přimět vlastní ženu,aby se koupilo to co chci já,ale aby si to sama vybrala.Bavíme se o novém káře do důchodu,další auto už nebude.
Odpovědět