Exekuce - je tady nějaký právník?

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Tom2082
vycházející hvězda
Příspěvky: 782
Registrován: úte 26.08.2008, 7:54
Auto: W124 TD 300 turbodiesel sportline

Re: Exekuce - je tady nějaký právník?

Příspěvek od Tom2082 »

Čenda píše:Hoši, tak téma (a jeden životní kopanec) uzavřeno - ještě v pátek jsem psal e-mail tomu původnímu právníkovi a dnes dorazilo do datové schránky zaměstnavatele usnesení o zrušení exekuce...
UFF

Ale i tak si radši počkám na orazítkovaný papíry... 010

A neodpustím si poznámku - jak může někdo s titulem Mgr. napsat "exekuce se zrušuje"?
Tím netvrdím, že se budu odvolávat. :x
A těch 6,5 co tě strhli z vejplaty tě pochopitelně už nevrátí, že? :(

No nic, hlavně si ten papír s tím "zrušuje" schovej, pač aby po deseti letech zase po tobě nechtěli zase 13 nebo kolik jim to prostě pořád dlužíš. 8)

Mijanboy
hvězdička
Příspěvky: 326
Registrován: čtv 01.04.2010, 1:39
Auto: W124, 163,168,169,210,211,220, 414, 638, 639
Bydliště: Jižní čechy
Věk: 55

Re: Exekuce - je tady nějaký právník?

Příspěvek od Mijanboy »

Pro osoby neznalé na téma naše justice /včetně exekuce/ doporučuji shlédnout příběh ing.Fialy.
https://www.youtube.com/watch?v=AsG2p50CFOc

... jako ochutnávku zkuste díl 7/14 od 6,35
" onclick="window.open(this.href);return false; na téma senát a tehdejší ministr spravedlnosti Pospíšil...

Exekuce je na 10/14 od 3,20.....

Je to příběh o funkčnosti naší justice od A-Z na kterou se obrátil člověk /ing.Fiala/, který se pohyboval v mezinárodním obchodním prostředí a naivně si myslel, že naše justice funguje jako v zahraničí, tak na Justici chtěl jen aby zjednala pořádek, protože nebyla dodržována dohoda... co následovalo je nářez...

Instruktor
hvězdička
Příspěvky: 207
Registrován: stř 13.08.2008, 18:22
Auto: ML W163 270CDI, CLC W203 220CDI
Bydliště: ChKO Křivoklátsko

Re: Exekuce - je tady nějaký právník?

Příspěvek od Instruktor »

...
Taky přidám svou trošku do mlýna s Kooprcativou!

Před téměř 10ti lety (promlčecí doba je 10let! - zvláštní náhoda, že?!)) na pobočce Koop. zrušené povinné ručení...
Před půl rokem mi přišla exekuce na dlužnou částku 206Kč
plus náklady soudního řízení, které prý proběhlo před asi sedmi lety
plus náklady právního zástupce pojišťovny
plus náklady exekutora
Podtrženo sečteno zaokrouhleno na 17 500Kč

Mám dvě adresy na které mi chodí pošta! Na jedné bydlím já na druhé táta.
Ani na jednu nikdy nic nedorazilo!
PS. Kooprcativo, proč bych proboha nezaplatil 206Kč kdybych o nich věděl?!

"Drahý" státe, vskutku "dobře" se nám tu žije!
Ale pryč odtud!!!

Instruktor
hvězdička
Příspěvky: 207
Registrován: stř 13.08.2008, 18:22
Auto: ML W163 270CDI, CLC W203 220CDI
Bydliště: ChKO Křivoklátsko

Re: Exekuce - je tady nějaký právník?

Příspěvek od Instruktor »

Strhly mi to ku..y z výplaty takže smůla.
:-/

Tom2082
vycházející hvězda
Příspěvky: 782
Registrován: úte 26.08.2008, 7:54
Auto: W124 TD 300 turbodiesel sportline

Re: Exekuce - je tady nějaký právník?

Příspěvek od Tom2082 »

Instruktor píše:...
Taky přidám svou trošku do mlýna s Kooprcativou!

Před téměř 10ti lety (promlčecí doba je 10let! - zvláštní náhoda, že?!)) na pobočce Koop. zrušené povinné ručení...
Před půl rokem mi přišla exekuce na dlužnou částku 206Kč
plus náklady soudního řízení, které prý proběhlo před asi sedmi lety
plus náklady právního zástupce pojišťovny
plus náklady exekutora
Podtrženo sečteno zaokrouhleno na 17 500Kč

Mám dvě adresy na které mi chodí pošta! Na jedné bydlím já na druhé táta.
Ani na jednu nikdy nic nedorazilo!
PS. Kooprcativo, proč bych proboha nezaplatil 206Kč kdybych o nich věděl?!

"Drahý" státe, vskutku "dobře" se nám tu žije!
Ale pryč odtud!!!
Že nepřišlo nic z pojištovny se nedivím ale divný je že nepřišlo nic od soudu.

Philip
hvězda
Příspěvky: 1412
Registrován: čtv 07.08.2008, 11:37
Auto: W115/W116/W201/W129/W463/W464

Re: Exekuce - je tady nějaký právník?

Příspěvek od Philip »

Nevyplatí se Ti konzultace s právníkem ? Kam by si donesl všechny podklady.
( získat spisovou značku, zjistit kam bylo doručen rozsudek soudu, kdy a jak
nabyl právní moci, atd... ) Náklady jsou dost nadhodnocené...

Instruktor
hvězdička
Příspěvky: 207
Registrován: stř 13.08.2008, 18:22
Auto: ML W163 270CDI, CLC W203 220CDI
Bydliště: ChKO Křivoklátsko

Re: Exekuce - je tady nějaký právník?

Příspěvek od Instruktor »

Náklady to jsou ku..a přestřelený :(

Teď (po novelizaci zákona č... už nevím kolik před asi třemi, čtyřmi lety) už by ty náklady neprošly.
Ale berou to podle legislativy platné v době "spáchání zločinu".
Telefonoval jsem s právním zástupcem Koop. - Ale jako kdyby mluvil s nějakým xindlem co nemaká a jen se "opaluje" a chodí pro složenky. Dlužíte! Zaplaťte!
A v exekuční kanceláři není šance dostat na ucho exekutora. Vše řeší, jistě sličná slečna sekretářka (asi od slova "sekret"). A já už nemám sílu se bránit. Je to stržený a poptákách.

Tak snad na ně taky jednou dojde! I na všechny jejich potomky do konce věků! 007

niemand:
hvězdička
Příspěvky: 18
Registrován: ned 30.07.2017, 20:45
Auto: Mercedes-Benz ML320 CDI
Bydliště: Doma
Věk: 34
Kontaktovat uživatele:

Re: Exekuce - je tady nějaký právník?

Příspěvek od niemand: »

Vim, že je to trošku starší téma. Taky vím, že je to můj první příspěvek a nechci, aby to vypadalo, že přijdu a reju. Při prolézání fóra jsem narazil na tohle téma a protože jsem u exekutorů přes 3 roky pracoval, tak bych se taky podělil o pár poznámek.

Když jsem četl první příspěvek, tak mě trošku naštvalo (sorry, ale je to tak), když Čenda napsal, že na truc nezaplatil na základě rady od kamaráda, že malé částky nevymáhají...

Tohle je prosím ta největší blbost, co může člověk udělat - nezaplatit dluh o který si někdo řekl a člověk o něm ví. Plno lidí si myslí, že těch pár stovek nikoho nezajímá. Bohužel opak je pravdou. Zažil jsem exekuce, které vznikly kvůli nezaplaceným dvaceti korunám. Ano stačí 20kč a může vzniknout exekuce, pak to samozřejmě naskáče, ani člověk neví jak.


Nebo jak píše Instruktor, že má dvě adresy, na které nic nedorazilo. Dopisy od exekutorů chodí přednostně do datové schránky (samozřejmě pokud ji daný člověk má) a když se posílá dopis, je vždy do vlastních rukou, takže jestli má dvě adresy, asi těžko může být k zastižení na obou, že? Měla tam zůstat minimálně výzva o zásilce. Taky jde o to, jestli jsou adresy správně nahlášené, kontrolují se z centrální evidence obyvatel. Každopádně že kooperativa mlčí, to je klasika. Chtějí aby naskákal úrok a měli z toho co nejvíc.

K jeho příspěvku o sekretářích a exekutorech - tohle je hodně individuální. Tam kde sem já pracoval byli dva až tři koncipienti, na které se přepojovalo, jenže když zavolá 5 lidí během 30ti vteřin (ano, i to se často stávalo) a čtvrtý nebo pátý z těch pěti je nepříjemný arogantní blb, tak tomu těžko vysvětlím, že všichni koncipienti právě hovoří a že si musí počkat (když jsem začínal, nesměl jsem osobně poskytovat informace ze spisů + k některým informacím jsem ani neměl přístup, proto jsem musel přepojovat většinu hovorů na koncipienty). Většinou jsem řekl, aby si zavolal za 10 minut a když se ani po druhé nedovolal, tak jsem si na něj vzal číslo a řekl jsem koncipientům, aby mu zavolali zpátky.

Ale vím, že každý pracovník tohle nedělá a celkově vím, že přístup některých úřadů je na rozbití držky všech na daném úřadě. Mě se naopak párkrát stalo, že při návštěvě povinného doma jsem dostal krom peněz na dluh i "úplatek" - jednou balík bonbonů, jednou flašku vína... ani jedno nebylo překvapivě otrávené.

Každopádně netvrdím, že je to celé správně a že ten systém je dobrý. Ale neplatit schválně dluh, ať už je jakýkoli, je prostě kravina a nemá cenu to zkoušet, hlavně v tomhle státě. Už u exekutorů sice nedělám, ale chtěl jsem jen říct, že né každý exekutor je uplný hajzl.

Ještě dodám takovou perličku - byla u nás i exekuce, která vznikla, protože jednomu sousedovi padal bordel ze stromů a keřů na zahradu jiného. Ten to na svoje náklady uklízel a když ho to přestalo bavit, dal to k soudu, který vydal rozsudek Soused na něj ale nereagoval a tak pán přišel k nám, že chce podat exekuci. Takže kvůli pár listům a klackům ze stromů měl soused exekuci na víc než 25 000,-

Takže ono nestačí hlídat jen dluhy, v tomhle státě člověk aby hlídal snad uplně všechno.

SEMRY
vycházející hvězda
Příspěvky: 931
Registrován: sob 20.03.2010, 23:10
Auto: W213 e200d / 996.1 C2
Bydliště: Vinohrady
Věk: 35

Re: Exekuce - je tady nějaký právník?

Příspěvek od SEMRY »

Nečetl jsem to celé, ale zapomnetlivim doporucuju si zřídit datovou schránku.

robik4
hvězda
Příspěvky: 1761
Registrován: pát 01.08.2008, 21:45
Auto: Osobní,nákladní,obytné

Re: Exekuce - je tady nějaký právník?

Příspěvek od robik4 »

Teda odpovědět po skoro čtyřech letech ! *thumbs up* *jokingly* To vypadá,že Tě to setsakra vychovalo,aby Ti už nikdy nic neuniklo. 007
Odpovědět