Poradí někdo co se stalo s externim hdd

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

Autor tématu
nascar88
hvězdička
Příspěvky: 24
Registrován: úte 09.12.2008, 22:17
Auto: Mercedes-Benz
Bydliště: Karlovy Vary
Věk: 112

Poradí někdo co se stalo s externim hdd

Příspěvek od nascar88 »

ahoj, nedávno tady řešil tomaso nějaké problémy s počítačem a radilo docela dost odborníků, tak si dovolím se také zeptat,
na externí hdd ukládam fotky cca jednou za čtvrt roku, naposledy vše v pohodě, zapnu, uložim fotky a zase na čas vypnu,
ted jsem chtěl uložit další várku fotek a hdd mi nějak nekomunikuje s počítačem, zapnu ho, svítí, načíta a vrní si jako vždy předtím, ale na monitoru počítače se mi neukáže ikonka hardisku a tak nemám na co kliknout a otevřít ho, zkoušel jsem i jiný usb kabel, zkoušel jsem ho i na jiném kompu s jiným operačnim systémem, a pořád nic,
mohl by mi někdo prosím poradit jak se do toho nějakym způsobem dostat,
děkuji
:stern:

Mysak230E
kometa
Příspěvky: 2076
Registrován: pát 01.08.2008, 10:58
Auto: W123240DT W124230 W220 W211 W203 ex 210240T
Bydliště: Liberec, Praha, Jičín
Věk: 38
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradí někdo co se stalo s externim hdd

Příspěvek od Mysak230E »

Již stal se mu život peklem, skočil do hajzlu a přikryl se deklem..........

Mysak230E
kometa
Příspěvky: 2076
Registrován: pát 01.08.2008, 10:58
Auto: W123240DT W124230 W220 W211 W203 ex 210240T
Bydliště: Liberec, Praha, Jičín
Věk: 38
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradí někdo co se stalo s externim hdd

Příspěvek od Mysak230E »

Zkus ho strčit fo jiného rámečku, jestli neodešel jen rámeček.

tomaso
kometa
Příspěvky: 1963
Registrován: čtv 31.07.2008, 22:20
Auto: W124/300CE-24V, W126/500SE a 3x koncern
Bydliště: Zlín - otec měst
Věk: 39
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradí někdo co se stalo s externim hdd

Příspěvek od tomaso »

Mysak230E píše:Zkus ho strčit fo jiného rámečku, jestli neodešel jen rámeček.

To by mohlo byt tim, odporoucel se mi takto jeden starsi western digital a stacilo to vymenit.

m666
hvězda
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv 31.07.2008, 14:50

Re: Poradí někdo co se stalo s externim hdd

Příspěvek od m666 »

Mě se takhle odporoučel jeden maxtor, a nestačilo vyměnit :P.

Autor tématu
nascar88
hvězdička
Příspěvky: 24
Registrován: úte 09.12.2008, 22:17
Auto: Mercedes-Benz
Bydliště: Karlovy Vary
Věk: 112

Re: Poradí někdo co se stalo s externim hdd

Příspěvek od nascar88 »

jo je to western digital book
tak já s tim zajdu za nějakýma profíkama
myslel jsem jestli není nějaká finta jak se do toho dostat přes menu systému počítače nebo přes nějaké nastavení
přesto velice děkuji
:stern:

Zviratko
hvězdička
Příspěvky: 196
Registrován: čtv 31.07.2008, 20:32
Auto: Velké
Bydliště: Praha
Věk: 41
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradí někdo co se stalo s externim hdd

Příspěvek od Zviratko »

Pokud odesla elektronika v ramecku tak staci ten disk z ramecku vyndat, a pripojit do supliku nebo pres USB redukci.

Pokud odeslo neco primo v tom disku tak jedine to dat treba do datahelp.cz, ale priprav se, ze to bude stat 5-8KKc.
Teoreticky jde vymenit i elektronika na disku, ale musis sehnat ten samy typ, idealne ten samy firmware, tu samou revizi atd., jinak to nemusi fungovat.

Mijanboy
hvězdička
Příspěvky: 326
Registrován: čtv 01.04.2010, 1:39
Auto: W124, 163,168,169,210,211,220, 414, 638, 639
Bydliště: Jižní čechy
Věk: 54

Re: Poradí někdo co se stalo s externim hdd

Příspěvek od Mijanboy »

Nevím tvůj OS tak tady to je na windows 7 .Předpokládám, že se neobjevil když jsi rozkliknul "tento počítač" . Podívej se do správce zařízení : start - pravou myší na tento počítač - vlastnosti - správce zařízení ... odpoj externí disk a zase ho připoj - sleduj zdali se něco změní ve správci zařízení /může se objevit neznámé zařízení nebo problém se zařízením což ihned uvidíš. Další možnost je že to jen blikne nebo zmizí a vzápětí se to objeví aniž by se něco změnilo = disk se načetl. Poslední možnost - nestane se vůbec nic... Potom zkus mrknout tady : start - ovládací panely - nástroje pro správu - správce disků ... tam by jsi ho měl vidět a zjistit více + pravá myš - co ti nabídne. Pokud Ti bude tvrdit, že se musí zformátovat tak ho hlavně neposlouchej. Pokud tady nic nevyřešíš je třeba zjistit jestli je chyba v PC nebo v kabelu nebo v rámečku nebo s externím HDD. Takže zkusit připojit k jinému PC. Některé kabely jsou volné = odpojit - znovu zapojit s lehkým přitlačením na jednu stranu - zase odpojit - zapojit s přitlačením na druhou stranu atd /nahoru a dolu/ nebo nejlépe kabel vyměnit. Rámeček vyměnit nebo v případě stolního pc podívat dovnitř jestli nemá volné zásuvky k připojení. Pokud se nic nezmění a je to externí disk tak sám jsi schopen opravit akorát když zůstane viset. Nejčastější příčina je odpojení od pc pouze vytažením kabelu - někdy třeba antivir prohlíží disk - ty to odpojíš - tak čtečka zůstane na plotně a při zapojení se nevrátí na záčátek... Proto vždy odpojovat až to system dovolí. Ono to 100 krát odpojíš vytažením a nic se nestane a po 101 zazvoní zvonec a hdd je konec... Tady máš video jak to opravit: " onclick="window.open(this.href);return false;
Pokud je problém jiný = donést kvalifikované osobě - předtím promyslet zdali nebude výhodnější koupit nový hdd.
Začni používat Acronis True image - kopii disku v pc ulož na externí a kopii externího na hlavní. Pokud se jeden posere, vyhodíš ho dáš nový a pomocí acronis image obnovíš disk = vše bude jako když jsi dělal zálohu /proto je třeba zálohy aktualizovat dle vlastního uvážení/

Zviratko
hvězdička
Příspěvky: 196
Registrován: čtv 31.07.2008, 20:32
Auto: Velké
Bydliště: Praha
Věk: 41
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradí někdo co se stalo s externim hdd

Příspěvek od Zviratko »

Mijanboy píše:čtečka zůstane na plotně a při zapojení se nevrátí na záčátek
to je pekna blbost
tohle se naposled resilo u MFM disku nekdy na konci 80. let. Jedine, co dneska riskujes kdyz to jen tak odpojis, je nakopnuty filesystem.

Autor tématu
nascar88
hvězdička
Příspěvky: 24
Registrován: úte 09.12.2008, 22:17
Auto: Mercedes-Benz
Bydliště: Karlovy Vary
Věk: 112

Re: Poradí někdo co se stalo s externim hdd

Příspěvek od nascar88 »

děkuji za rady, rozebírat to určitě nebudu, na to se necítim,
ale zkusil jsem to zase po měsíci zapnout, a hle, ono se to připojilo, tak jsem to rozkliknul a dostal se dovnitř, načetli se mi i všechny složky, a po otevření složky a po zobrazení ikon fotek jsem zjistil, že každá fotky má místo cca 2MB pouze 50KB a po pokusu zobrazit fotku mi to psalo, že fotku nelze načíst, zřejmě z důvodu poškození
co se s tim mohlo stát?
jo a mám windows desítky
děkuji
:stern:

Autor tématu
nascar88
hvězdička
Příspěvky: 24
Registrován: úte 09.12.2008, 22:17
Auto: Mercedes-Benz
Bydliště: Karlovy Vary
Věk: 112

Re: Poradí někdo co se stalo s externim hdd

Příspěvek od nascar88 »

nerozumim, co mám zkoušet? jak jsem psal, rozebírat to nebudu,
ty jsi z ml.boleslavi ?
jezdim okolo, tak jestli se v tom vyznáš, tak ti to tam mohu odvézt
Odpovědět