Problémový eshop

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

Autor tématu
sněhulák
legenda hvězd
Příspěvky: 2773
Registrován: pát 01.08.2008, 19:11
Auto: PKW und LKW
Bydliště: West Brnou

Problémový eshop

Příspěvek od sněhulák »

Po letech kladných zkušenosti nakupování v internetových obchodech, jsem poprvé narazil. Před půl rokem jsem si objednal zboží a jelikož prodejce nabízel dopravu při zaplacení předem zdarma, uhradil jsem zálohovou fakturu.
Na stránkách toho eshopu, je stále u stejného zboží psáno : na skladě do 10 dnů ( dle stavu skladu výrobce)
Po několika telefonátech a neustálých kecech prodejce, že do 14 dnů, nejpozději do měsíce, budu mít zboží doma, mě to po takové době už nasralo a chci odstoupit od smlouvy.
Problém je v tom, že v objednávce ani na faktuře není termín dodání.
Pročetl jsem net, vybral vhodný formulář odstoupení od smlouvy, ale nejsem si jistej tím v závorce, DLE STAVU SKLADU VYROBCE
eshop provozuje s.r.o, která má, pneuservis, kamenný obchod a "funguje". Nicméně jsem si až dodatečně přečetl recenze na tuhle firmu. Bohužel stejný story jako u mne.
Proto se ptám, jak je závazný dodání : DLE STAVU SKLADU VYROBCE
Tohle jsem nikde na netu nenašel
Díky za odpovědi
Až to nějak dopadne, dám sem negativní recenzi.

Balda
hvězda
Příspěvky: 1121
Registrován: sob 02.08.2008, 23:50

Re: Problémový eshop

Příspěvek od Balda »

Termin dodani si muzes stanovit dodatecne.
Tedy bud to dodate do 14 dnu, nebo odstupuju od smlouvy a zasilku neprevezmu.
Vsechny nemonitorovane telefonaty jsou nanic, je potreba pouzivat pisemny kontakt i email je dukaznim materialem.
Provozovatel eshopu je povinen drzet nabizene zbozi skladem v dostatecnem mnozstvi, evidentne riskuje poradny flastr od COI, vetsinou staci mu nabidnout dohodu o rychlem odstoupeni vymenou za nestezovani si.

A ktery je ten sikula, at si ostatni daji pozor, nebo chces aby se taky pokoupali?

Autor tématu
sněhulák
legenda hvězd
Příspěvky: 2773
Registrován: pát 01.08.2008, 19:11
Auto: PKW und LKW
Bydliště: West Brnou

Re: Problémový eshop

Příspěvek od sněhulák »

mzb.cz

Petr H.
Administrátor
Příspěvky: 2329
Registrován: sob 11.10.2008, 19:45
Auto: W164 320CDI,r129 320sl, R230 SL55AMG, w221 350cdi
Bydliště: Praha
Věk: 48

Re: Problémový eshop

Příspěvek od Petr H. »

ten znám, tam jsem pár věcí koupil. Ale dojel jsem si osobně. Funguje už hodně dlouho. Problém je u eshopů, že většinou skladněj stylem ctrl+c a ctrl+v. Ze stránek výrobce. A když objednáš tak oni objednají.

Balda
hvězda
Příspěvky: 1121
Registrován: sob 02.08.2008, 23:50

Re: Problémový eshop

Příspěvek od Balda »

Tak u firem z recenzi jako ma tahle bych vubec objednavku nevyplnoval, natoz jim platit nejakou zalohu obchody.heureka.cz/mzb-cz/recenze

Jinak maji obchodni podminky v absolutnim rozporu s NOZ a je s podivem, ze jim na to jeste nekdo neskocil. Tak honem honem at mas penize zpatky. Tu stiznost na COI podej soubezne, neztracej cas. Takovyhle lemplove si nezaslouzi soucit a vyjadreni COI je pro tebe zaklad na dalsi postup v pripade ze nebudou vstricny.

Nezapomen jim pripomenout, ze v pripade nevraceni penez podas trestni oznameni podle § 2991 NOZ (Bezduvodne obohaceni) Na to se hodne slysi.

Lord Iffy
hvězdička
Příspěvky: 466
Registrován: stř 13.05.2009, 22:46
Věk: 102

Re: Problémový eshop

Příspěvek od Lord Iffy »

Jak se podává trestní oznámení podle občanského zákoníku?

Autor tématu
sněhulák
legenda hvězd
Příspěvky: 2773
Registrován: pát 01.08.2008, 19:11
Auto: PKW und LKW
Bydliště: West Brnou

Re: Problémový eshop

Příspěvek od sněhulák »

Nakonec to pro mne dobře dopadlo a peníze vč. úroků a poplatku soudu mám zpět.
Na netu jsem si našel jak má vypadat platební rozkaz a podle toho sesmolil vlastní.
Majitel eshopu, se kterým jsem komunikoval po emailu, mi neustále sliboval vrácení peněz, jen pokaždý s jinou výmluvou, proč je ještě neposlal. V lednu mi došla trpělivost a PR jsem poslal na soud do Kladna. Do měsíce přišlo kladné rozhodnutí. Po tom ještě další, než to nabylo právní moci.
V březnu jsem vše potřebný předal exekutorovi tady v Brně. Měl jsem fedry jestli vůbec něco dostanu, protože na tu firmu byla podána i jiná exekuce přede mnou. Navíc obavy z toho ,aby s.r.o nepoložil a jen nepřejmenoval jako před pár roky.
Pro příště je mi ponaučením, nic eshopu neplatit předem. Zahučel bych v tom za 3 pětky :-@
Skvělý je, že se to dá jednoduše řešit i bez právníka, což by byly v případě neúspěchu další vyhozený ká.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémový eshop

Příspěvek od scout76 »

Tak to je fajn vědět. Mám aktuálně taky jednoho sráče,který se nemá k placení.
Odpovědět