Dotaz na pražáky - parkování Praha 2

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Balda
hvězda
Příspěvky: 1121
Registrován: sob 02.08.2008, 23:50

Re: Dotaz na pražáky - parkování Praha 2

Příspěvek od Balda »

SLS63AMG píše:Skoro vsichni "prazaci". Docela jsi to trefil, protoze skoro vsichni prazaci jsou z vesnice. Mistnich je tady pod 30%. Ale jinak podle gusta..
Prazak je pro me kazdy kdo v praze bydli, tedy pouziva jeji infrastrukturu i kdyz jezdi na vikend nekam domu.
Ja se v praze narodil, narodil se tam i tata a jeho tata ale v praze uz 12 let fyzicky nebydlim tak uz nejsem prazak a mam hruzu z toho, ze nasi visku praha jednou schlamstne taky. Nakonec Zabehlice odkud byl dedek se prilepily k praze pred necelymi 100 lety a kde jsou dneska.

Ja lidi podle toho odkud jsou a odkud jsou jejich predkove nerozdeluju, je to preci jedno

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Dotaz na pražáky - parkování Praha 2

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Re Balda Kdysi se obyvatelstvo Prahy dělilo na " křtěné Vltavou a ty ostatní ".Já se třeba narodil v Ústí n.L. celý život mám jen jednu adresu tamtéž,ač jsem pracoval jinde.Ale dědeček mé paní mě vtloukal do hlavy Šumavu,kam jsme za prarodiči léta jezdili,já si ten kraj zamiloval a dnes nevím,zda jsem více Šumavan či Sudeťák.Jsem tak říkajíc " názorově a ideově rozpolcen ",stejně jako kdybych měl volit mezi Mercedesem a Bentley.Co se týká výletů do Prahy,dnešní vlaky jsou jiné než ty,co znám ze studií,na každém nádraží je stanice autobusu,metra,či taxík.Já osobně bych pojmul matičku stověžatou a kulturu tak,že pojedu vlakem,projdu se po staré Praze,útulný hotel či pension,večer divadlo s dobrou večeří,ráno klídek,vyspím se a zas odjedu vlakem.Jak říkáme v Sudetech " keine Stau,keine Hektik, " a samozřejmě " kein anderes Bier,nur Pilsner ". Ale města,jenž mou duši rozechvějí,naplňují,kde se cítím volný,kde historie a emoce jedou na plný plyn,kde každý den zažívám něco nového,pro mě objevného to je Řím a mé milované Benátky.Takže je úplně jedno " vodkuď seš a kde ses narodil " dnes a naštěstí.

Balda
hvězda
Příspěvky: 1121
Registrován: sob 02.08.2008, 23:50

Re: Dotaz na pražáky - parkování Praha 2

Příspěvek od Balda »

Z tohohle pohledu v ty Praze ani neni dneska o co stat. Ja uz tam dneska skoro nejezdim, nebo se snazim jezdit co nejmin. Onehda jsem tu mel navstevu, ktera si prala videt staromak ap. Tak jsme tam jeli a byl tam takovy neskutecny dav, ze jsem poprve v zivote sel s davem kam on chtel, ne kam jsem chtel ja. I dnesni Vysehrad pripomina Vaclavak, co jsme tam zamlada delali s holkama by uz dneska neslo.

Ja jdu radsi do lesa.

MartinR
hvězdička
Příspěvky: 143
Registrován: pát 29.08.2008, 11:33
Auto: Mám
Bydliště: Praha

Re: Dotaz na pražáky - parkování Praha 2

Příspěvek od MartinR »

Balda píše:Z tohohle pohledu v ty Praze ani neni dneska o co stat. Ja uz tam dneska skoro nejezdim, nebo se snazim jezdit co nejmin. Onehda jsem tu mel navstevu, ktera si prala videt staromak ap. Tak jsme tam jeli a byl tam takovy neskutecny dav, ze jsem poprve v zivote sel s davem kam on chtel, ne kam jsem chtel ja. I dnesni Vysehrad pripomina Vaclavak, co jsme tam zamlada delali s holkama by uz dneska neslo.

Ja jdu radsi do lesa.
To potvrzuji. V centru se nedá normálně procházet. Také tam nechodím, když nemusím. Jednou nás napadlo, že se půjdeme podívat na vánoční strom. Na Malé straně nás dav vcucl na Karlův most a vyplivl až na "Staromáku" :D . Neskutečně lidí, doslova tělo na tělo. Zážitek z procházky samozřejmě žádný a o vánoční atmosféře ani nemluvím.

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Dotaz na pražáky - parkování Praha 2

Příspěvek od Merc124 »

Co se týče pražáků , taky jsem rodilý pražák, křtěný Vltavou narozen na Františku :) ale od r. 92 jsem venkovan 8) a včera jsme s Venou při štelování jeho stodevade probrali rozlišování "pražáků" *jokingly* jsou tzv. velcí pražáci a malý pražáci ;) ti první mají na R.Z. to A, a ti malý mají to S *jokingly* a všichni tito pražáci maj při dopr.přestupku plno keců 8) jsou prostě takový nabubřelí :)

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Dotaz na pražáky - parkování Praha 2

Příspěvek od adam w140 »

scout76 píše:Prodal bych lístky do divadla a udělal si romantický večer u svíčky z Ikei 009 . Taky jezdím metrem,protože je to rychlý a pohodlný. Že by tam někdo vyloženě smrděl,kromě mě,když si tam useru se taky říct nedá 009 . Skvěle se tím bavím a pak si vyměňuji zážitky s některými členy MBCC u piwa :D .
Jsou tam poblijoni ale nekdy si v mastny tyci i vyhoni a hlen hodi kam to vyjde mezi lidi....

Do centra je idealni povoz dodavka protoze tu vetsinou neodtahnou a ani pokutu nedaji ale osobak je jasna korist. Mastnou nejezdim nikdy protoze me to vzdy odveze jinam nez chci. Kdyz se ale v centru vykropim zavolam si modry andel a za 200,- jsem doma i s autem. Neznamena to ze nemam rad vesnici - hospudka u ni detske hriste a vsichni se tam znaj. Nechavame klice v aute nekdy i penize a nestratilo se nikdy nic.

Balda
hvězda
Příspěvky: 1121
Registrován: sob 02.08.2008, 23:50

Re: Dotaz na pražáky - parkování Praha 2

Příspěvek od Balda »

Merc124 píše:a všichni tito pražáci maj při dopr.přestupku plno keců 8) jsou prostě takový nabubřelí :)
Asi je to i o protistrane, tudleva mi zastavil (mam A) s majakama, ze jsem jel nejak rychleji nebo co, tak jsme si vymenili par komplimentu, domluvil mi, vzal jsem si z toho ponauceni a uz si na ne davam vetsi pozor.
Pak mi cvakli lejzrem, musel jsem do kancelare, tam se mi kouk do karty a rek mi ze mam odmitnout vypoved. Proste vetsinou narazim na samy sympataky co jsou pod uniformou obycejny lidi.

Pokutu jsem neplatil ani nepamatuju.

Marcel4991
hvězdička
Příspěvky: 34
Registrován: ned 17.11.2013, 13:00

Re: Dotaz na pražáky - parkování Praha 2

Příspěvek od Marcel4991 »

Zdravím vás,
nechcem zakladať nové vlákno, tak sa privtriem tuto. Plánujem sa vydať do Prahy s tým, že by som auto nechal na P+R Depo Hostivař, ale chcel by som sa opýtať, ako je to s kapacitou a voľnými miestami. Býva tam problém alebo je to v pohode? Príjazd plánujem medzi 7-8 ráno.
Odpovědět