OT: AVIA

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

Autor tématu
Marko
legenda hvězd
Příspěvky: 3356
Registrován: ned 03.08.2008, 11:49

OT: AVIA

Příspěvek od Marko »

V HN jsem četl, že Strnad prý chce znovu rozjet Avii.. co tam z těch technologií zbylo a kdo to bude kupovat..

http://archiv.ihned.cz/c1-65261090-zbro ... ku-od-indu" onclick="window.open(this.href);return false;

metrák66
kometa
Příspěvky: 2280
Registrován: pát 07.01.2011, 14:55
Auto: MB W110
Bydliště: Kfely
Věk: 57

Re: OT: AVIA

Příspěvek od metrák66 »

Bertík si splní sen a bude mít novou ajvu.

Petr H.
Administrátor
Příspěvky: 2329
Registrován: sob 11.10.2008, 19:45
Auto: W164 320CDI,r129 320sl, R230 SL55AMG, w221 350cdi
Bydliště: Praha
Věk: 48

Re: OT: AVIA

Příspěvek od Petr H. »

Pomocná výroba pro Tatru, nebo jen developerský zájem, je to dobrá lokalita plus mu zůstane značka... Třeba

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: OT: AVIA

Příspěvek od adam w140 »

Jaký technologie? Tam byla vždy jen katastrofa a ty největší netahla.

Autor tématu
Marko
legenda hvězd
Příspěvky: 3356
Registrován: ned 03.08.2008, 11:49

Re: OT: AVIA

Příspěvek od Marko »

jaký technologie? výrobní :x

Autor tématu
Marko
legenda hvězd
Příspěvky: 3356
Registrován: ned 03.08.2008, 11:49

Re: OT: AVIA

Příspěvek od Marko »

Petr H. píše:Pomocná výroba pro Tatru, nebo jen developerský zájem, je to dobrá lokalita plus mu zůstane značka... Třeba
No nejspíš to bude nějakej realitní tah.. spíš by mne zajímalo, proč řeší budku, když si raznice odvezl Ashok Leyland do cikánova na řadu Boss, hned co to v letňanech rozpustil...

http://www.ashokleyland.com/product/trucks" onclick="window.open(this.href);return false;

MarioV8
hvězdička
Příspěvky: 81
Registrován: čtv 31.07.2008, 21:48
Auto: 3x W123, W202, W415, W211 a teď W447
Bydliště: Benešov u Prahy
Věk: 46

Re: OT: AVIA

Příspěvek od MarioV8 »

Marko píše:
Petr H. píše:Pomocná výroba pro Tatru, nebo jen developerský zájem, je to dobrá lokalita plus mu zůstane značka... Třeba
No nejspíš to bude nějakej realitní tah.. spíš by mne zajímalo, proč řeší budku, když si raznice odvezl Ashok Leyland do cikánova na řadu Boss, hned co to v letňanech rozpustil...

http://www.ashokleyland.com/product/trucks" onclick="window.open(this.href);return false;
Taky jsem to prohlášení nepochopil, nehledě na vývoj v oboru a v legislativě... platit to kvůli 200-300ks 7,5-12t podprůměrných nákladních aut? Leda že by měl pravdu Petr H.

Autor tématu
Marko
legenda hvězd
Příspěvky: 3356
Registrován: ned 03.08.2008, 11:49

Re: OT: AVIA

Příspěvek od Marko »

Zdravím Mario :)

No uvidíme, co z toho nakonec vyleze, pokud tam něco zbylo (což by mohl vědět Scout), odvezou to do kopřivnice a Letňany zpeněží jinak... 300ks je nerentabilní, ale Strnad umí

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: AVIA

Příspěvek od scout76 »

Areál Avie je rozdělený a to co koupili romáci je tak cca. 1/4 z celkového areálu. Tam se dělaly ty Daewa a teď už asi jen díly. Ta druhá část 3/4 zůstala Odienu,který areál z části pronajímá. Stroje jsou dávno ve šrotu a většina hal je totálně zničená. Takže Strnad kupuje jen tu malou část a myslím,že se nejedná o realitní tah. Odien plánuje pomalou demolici a výstavbu nějakého Business Centra a asi byty. Podle mě čekají na nějakou dotaci pro likvidaci ekologických zátěží. Pokud chtějí dělat malý náklaďáky,tak to budou mít hodně těžký vzhledem ke konkurenci. Zachránit je může jen nějaká uplacená zakázka od armády.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: OT: AVIA

Příspěvek od adam w140 »

Trochu mimo ale je to hned za rohem - bude se zase něco dělat v palu ve Kbelích. Zatím vím ze se bude uvádět do provozu. Včera mi to říkal majitel arealu.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: AVIA

Příspěvek od scout76 »

J.j. je pár lidí,kteří se snaží vzkřísit zašlou slávu z toho co zbylo,ale ta Avie mi nějak nedává smysl. Zase když vezmu cenu za kterou tou koupili a není tam žádnej jinej zásek,tak ta Avie je zadarmo.

JirkaK
vycházející hvězda
Příspěvky: 500
Registrován: čtv 31.07.2008, 21:22
Auto: C200T
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: OT: AVIA

Příspěvek od JirkaK »

Kde je psáno, že se všechno do šroubku musí vyrábět tady? Je to z mé strany jen čirá spekulace, jen mě to prostě teď napadlo - ale nepsalo se právě tady na fóru někdy dříve o tom, že číňani se chystají zavalit Evropu svými nákladními auty? Takovou montovnu malých náklaďáků z dovezených čínských dílů, po vzoru skůtrů a jízdních kol, bych si v takových prostorách představit dokázal a legislativně by to asi bylo průchodnější než vozit z Číny hotové náklaďáky.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: AVIA

Příspěvek od scout76 »

To je možná oč tu kráčí,ale zase na druhou stranu proč by to indiáni neprodali rovnou Hočiminovi?

sněhulák
legenda hvězd
Příspěvky: 2773
Registrován: pát 01.08.2008, 19:11
Auto: PKW und LKW
Bydliště: West Brnou

Re: OT: AVIA

Příspěvek od sněhulák »

JirkaK píše:Kde je psáno, že se všechno do šroubku musí vyrábět tady? Je to z mé strany jen čirá spekulace, jen mě to prostě teď napadlo - ale nepsalo se právě tady na fóru někdy dříve o tom, že číňani se chystají zavalit Evropu svými nákladními auty? Takovou montovnu malých náklaďáků z dovezených čínských dílů, po vzoru skůtrů a jízdních kol, bych si v takových prostorách představit dokázal a legislativně by to asi bylo průchodnější než vozit z Číny hotové náklaďáky.
Číňani tady zkouší prodavat stavební stroje, ale zatím bez valných výsledků. Doba je taková, že není trend kupovat ty nejlevnější šmejdy. Myslím, že ty lehký náklaďáky by dopadly podobně. ;)

Autor tématu
Marko
legenda hvězd
Příspěvky: 3356
Registrován: ned 03.08.2008, 11:49

Re: OT: AVIA

Příspěvek od Marko »

nepovedlo se to cigošům z ashoku a nepovede se to ani soudruhům rákosníkům
Odpovědět