Novinky na STK

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

sněhulák
legenda hvězd
Příspěvky: 2773
Registrován: pát 01.08.2008, 19:11
Auto: PKW und LKW
Bydliště: West Brnou

Re: Novinky na STK

Příspěvek od sněhulák »

S MANem jezdím pokaždý na STK s kontejnerem a nikdy se mi nestalo, že by technik řekl, ať jej před tím sundám. To je to samý jako s lodí ;)
Nechávám ho tam záměrně.

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Novinky na STK

Příspěvek od kejb »

Merc124 píše:
holy píše:
kejb píše:Si pamatuju jak do mě technika strčil, když jsem mu vysvětloval účinnost ruční brzdy na mercedesu.
A co jsi mu vysvětloval?
že je Kejb :)
Že líp už to brzdit nemůže, protože mám všechno na brzdách nový ;)
a jemu se účinnost nelíbila a chtěl mě za to vyhodit...
říkal: " má to vzadu kotouč, tak ta brzda musí brzdit alespoň jako na oktáfce!!"
já: no ale vzadu to má má na ruční buben...a ani jsem se mu nesmál.... :)
on: že je odborník a já mu do toho nemám mluvit, tak jsem řekl že technika můžu dělat z fleku *jokingly*
a on do mě strčil.... :P

pepas
hvězdička
Příspěvky: 263
Registrován: čtv 31.07.2008, 14:40
Auto: MB W639
Bydliště: Jablonec n/N
Věk: 38
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky na STK

Příspěvek od pepas »

Ladislav.Lapáček píše:Re Kejb Jednoduše,jejich rámy mají homologaci,v mém případě firma Bureš a ARB.Takže žádný svařenec z lešen. trubek od Venci z STS.
no treba na origo ramu na G co se dava na 463 rozhdne zadna homologace neni :( tak no nemusi byt jen venca z STS

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Novinky na STK

Příspěvek od Merc124 »

pepas píše: no treba na origo ramu na G co se dava na 463 rozhdne zadna homologace neni :( tak no nemusi byt jen venca z STS
O tom bych pochyboval, buď na novým je nějaká nálepka s E hom. která se časem určitě sloupne, no a pak je k tomu papír jak kjáva s veškerejma hom. pro zapsání do TP :)

pepas
hvězdička
Příspěvky: 263
Registrován: čtv 31.07.2008, 14:40
Auto: MB W639
Bydliště: Jablonec n/N
Věk: 38
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky na STK

Příspěvek od pepas »

no tak na ramu z 92 roku to s nalepkou nehrozi :) a ted bude muset clovek papirovat jak kkt a za vse platit ze origo hom. ram z vyroby na to muze byt.

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Novinky na STK

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Jak je tomu u G nevím,já mám na vše faktury,certifikáty,na rámu je vyraženo číslo,dále vyjádření,že rámy odpovídají normám ČR ( to bylo po té hysterii,že rámy zabíjejí lidi a pravidla se změnila) montovala to odborná firma mající na toto povolení a certifikaci a ISO a nevím co ještě.Tedy u Patrola.U Pick-Upu je rám ARB,mající homologaci pro Evropu,USA,dodává Taubenreuter a u nás Dajbych opět vše potvrzeno certifikáty atd.Od ARB mám ještě silnější tlumič řízení,silnější zkrutné tyče,tlumiče vpředu a list. pera a tlumiče vzadu,navíc sadu na zvýšení povozku téže značky.Nikdy s tím nebyl problém na STK,ale musím přiznat,že vždy přihmouřili technici oči nad výfuky,ty nejdou pod korbou,ale jsou vyvedeny za boudou nahoru.

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky na STK

Příspěvek od scout76 »

Ladislav.Lapáček píše:Re Kejb Jednoduše,jejich rámy mají homologaci,v mém případě firma Bureš a ARB.Takže žádný svařenec z lešen. trubek od Venci z STS.
Dle toho co jsem viděl to nebyl žádný svařenec z STS,ale normální rám jen ho pán neměl zapsán :( .

MartinR
hvězdička
Příspěvky: 143
Registrován: pát 29.08.2008, 11:33
Auto: Mám
Bydliště: Praha

Re: Novinky na STK

Příspěvek od MartinR »

scout76 píše:Já byl dnes na STK pro Umweltplakete a pána tam vyčutli za rámy,které nebyly zapsány v TP. Taky byl celkem nasrán.
No ono jestli tam měl pán ještě rám který "frčel" na začátku devadesátých let tzn. spletenec nerezových trubek, který drží max. 6 šroubků velikosti 8 a ne normální zesílený nárazník s ochranou světel, tak mu tím vlastně technik prokázal službu a pán už si nebude s tím (kolotočem) dělat ostudu na veřejnosti.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky na STK

Příspěvek od scout76 »

Pán tam měl něco jako na tom hnisanu,ale bez těch hrůz na straně.

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Novinky na STK

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Už si nepamatuji,kdy se to měnilo,třeba tzv." uši " po stranách rámu jsou již zakázány,první foto dobře,druhé špatně,první rám nahrazuje i nárazník,je v něm místo pro naviják a pokud je to správně,tak klidně pověsíš auto kolmo vzhůru,což znamená,že je to dobře konstruováno a namontováno.Každý orig. rám musí mít své číslo ( pro identifikaci výrobce a typu atd.) to samé platí pro tažná zařízení,stejně jako pro kurty,šekly a navijáky.

Thomas_124
král hvězd
Příspěvky: 5960
Registrován: stř 06.11.2013, 23:00

Re: Novinky na STK

Příspěvek od Thomas_124 »

Řekněte mi, kdo se vyzná, co hrozí technikovi (potažmo celé jeho stk), když na auto vylepí nálepku a za pár dní se rozpadne brzdové potrubí, přičemž v protokolu stojí "povrchová koroze/oxidace brzd. potrubí? Nadto jsou zavzdušněné brzdy, nedotažený volant, nefunkční kontrolky a čepy v háji - to vše bez poznámek v protokolu...?? A je možné vůbec čekat jakýkoli progres, nebo jsou tihle pánové propojeni s MD a vše vyjde do ztracena?

Já myslím, že prasklinka v rohu skla, povrchová koroze na lemech, kontrolky, světla, stěrače apod, to je vše v pohodě, když se zamhouří oči, ale brzdy????!!!! Ty prostě musí být stejně jako řízení v top stavu, ať se děje cokoli, můj laický názor..

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Novinky na STK

Příspěvek od kejb »

bych chtěl vidět, jak má nějaká šlupka s dílama od starlajnu řízení a brzdy v top stavu...
*jokingly*

dako5
legenda hvězd
Příspěvky: 3780
Registrován: čtv 31.07.2008, 19:11
Auto: W210,S210,S124,MAN
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou
Věk: 52

Re: Novinky na STK

Příspěvek od dako5 »

Thomas_124 píše:Řekněte mi, kdo se vyzná, co hrozí technikovi (potažmo celé jeho stk), když na auto vylepí nálepku a za pár dní se rozpadne brzdové potrubí, přičemž v protokolu stojí "povrchová koroze/oxidace brzd. potrubí? Nadto jsou zavzdušněné brzdy, nedotažený volant, nefunkční kontrolky a čepy v háji - to vše bez poznámek v protokolu...?? A je možné vůbec čekat jakýkoli progres, nebo jsou tihle pánové propojeni s MD a vše vyjde do ztracena?

Já myslím, že prasklinka v rohu skla, povrchová koroze na lemech, kontrolky, světla, stěrače apod, to je vše v pohodě, když se zamhouří oči, ale brzdy????!!!! Ty prostě musí být stejně jako řízení v top stavu, ať se děje cokoli, můj laický názor..
No musí mít hlavně"blbostní"pojistku....a pak právníka kterej mu potvrdí že je taky člověk co dělá chyby...

Thomas_124
král hvězd
Příspěvky: 5960
Registrován: stř 06.11.2013, 23:00

Re: Novinky na STK

Příspěvek od Thomas_124 »

kejb píše:bych chtěl vidět, jak má nějaká šlupka s dílama od starlajnu řízení a brzdy v top stavu...
*jokingly*
no já osobně toto nikdy nepoužívám a moji mechanici taky ne

sněhulák
legenda hvězd
Příspěvky: 2773
Registrován: pát 01.08.2008, 19:11
Auto: PKW und LKW
Bydliště: West Brnou

Re: Novinky na STK

Příspěvek od sněhulák »

Jitrnice : Nastal problém s tím tvým nízkonákladovým, nově pořízeným starým autem ? 009
Dako : na švindle při STK, není pro techniky podobná pojistka.
Tu co myslíš a máš ji jako řidič náklaďáku, tak je proti minulosti dost okleštěná. :(
Odpovědět