Rukavice na řízení

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

radohanno
vycházející hvězda
Příspěvky: 605
Registrován: pát 24.06.2011, 18:42
Auto: Lexus LS 430, Opel Omega 3.0
Bydliště: okres Kroměříž
Věk: 54

Re: Rukavice na řízení

Příspěvek od radohanno »

Podle mé dedukce jsou dvě možnosti. Tzv. honění trika. Teda jde o ten obřad. Jdu k svému miláčkovi, naleštěnému a těším se na jízdu. Tento pocit umocním tím, že si nasadím luxusní rukavičky v barvě kůže vozu.. Mám z toho povznášející pocit a těším se na řízení. Je to zřejmě jiný pocit při držení volantu a pod. A druhá praktická výhoda je, že kožené volanty se po určité době zničí. Oloupe se barva díky agresivnímu potu . Kdo má volant dřevěný, zřejmě to v kůži tolik neklouže a pod. Takže já rukavičky chápu a mít volné love pořídím si je. Volant mám už beztak olezený ,ale už jen pro ten pocit *thumbs up* *thumbs up*

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Rukavice na řízení

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

No když jedu do vsi pro tabák,tak je nenavlékám.Ale při dlouhých cestách je to příjemné,vyzkoušel jsem několik druhů a skončil jsem právě u těch drezůrních,protože jsou velejemné ( stejně jako musím cítit volant,cítím i otěže u koně) a světe div se,vyrábějí se v Číně.V zimě používám rukavice od kamaráda mechanika,co je fasuje v dole,také kožené a nikdo by nevěřil,že je to ochr. pomůcka,vypadají přepychově.Takže na otázku na co jsou rukavice,třeba v zimě,vyhřívaného volantu nemaje,jsou dobré a pak jak psáno výše,je tu ten rituál.Je to stejné jako příprava dýmky či otevírání lahve dobrého vína,takové maličkosti dělající život.Představujte si situaci muž čeká na svou vyvolenou,nízký naleštěný sportovní vůz se blyští v záři odpoledního slunce.Krátký pohled do kufru,ano je tam vše,piknik. koš a pléd,popřípadě slunečník.Přichází ona,otevíráte dveře,ona usedá.Vy též,nasazujete přiměřenou pokrývku hlavy,navlékáte rukavice,nasazujete brýle,startujete.A se slovy " můžeme má drahá " vyrážíte vstříc slunci.

radohanno
vycházející hvězda
Příspěvky: 605
Registrován: pát 24.06.2011, 18:42
Auto: Lexus LS 430, Opel Omega 3.0
Bydliště: okres Kroměříž
Věk: 54

Re: Rukavice na řízení

Příspěvek od radohanno »

Ladislav.Lapáček píše:No když jedu do vsi pro tabák,tak je nenavlékám.Ale při dlouhých cestách je to příjemné,vyzkoušel jsem několik druhů a skončil jsem právě u těch drezůrních,protože jsou velejemné ( stejně jako musím cítit volant,cítím i otěže u koně) a světe div se,vyrábějí se v Číně.V zimě používám rukavice od kamaráda mechanika,co je fasuje v dole,také kožené a nikdo by nevěřil,že je to ochr. pomůcka,vypadají přepychově.Takže na otázku na co jsou rukavice,třeba v zimě,vyhřívaného volantu nemaje,jsou dobré a pak jak psáno výše,je tu ten rituál.Je to stejné jako příprava dýmky či otevírání lahve dobrého vína,takové maličkosti dělající život.Představujte si situaci muž čeká na svou vyvolenou,nízký naleštěný sportovní vůz se blyští v záři odpoledního slunce.Krátký pohled do kufru,ano je tam vše,piknik. koš a pléd,popřípadě slunečník.Přichází ona,otevíráte dveře,ona usedá.Vy též,nasazujete přiměřenou pokrývku hlavy,navlékáte rukavice,nasazujete brýle,startujete.A se slovy " můžeme má drahá " vyrážíte vstříc slunci.
*thumbs up* *thumbs up* *thumbs up* Přesná definice...Gentleman každým coulem. :stern:

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Rukavice na řízení

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Re radohanno Pokud byla poklona " gentleman " určena mě,děkuji,ale já jsem jen obyčejný vesnický felčar a sedlák.Ale k těm rituálům,připadá mi,že Vy mladí neumíte žít,nemáte čas,vše je ve spěchu,vidím to u syna (je mu 30) jen práce.A kde je zábava,dopřát si,klídek a pohodu ? Jíte všechny ty moderní sr---ky,kde je večeře při svíčkách,hudba starých mistrů,lahodné pokrmy a víno ? Stojíte o to vůbec ? Jo občas nějaká ta " pařba " ale kde jsou zážitky harmonické,povznášející,na které se vzpomíná? Třeba koupel,proč si nedopřát atmosféru,proč nepřipravit něco neobvyklého,třeba svíčky,víno,jemné froté,vířivka si vrčí a Vy své drahé sypete cestičku z lístků růží ( dodá každé květinářství za pár kaček).Nebo je víkend,na vše dosti času,proč nenaleštit plechového miláčka a odjet někam na oběd či večeři,dvojí potěšení,jedno z jízdy,druhé při konsumaci pokrmů.A co překvapit Vaše lepší já piknikem v přírodě,nebo romantickým víkendem v hotelu,kde se o vás maxim. postarají a nestojí to moc. Asi jsem poslední romantik, no nic zítra vyleštím mamuta,doplním pik. koš a budu si užívat neděle.Jo a na to všechno potřebuji ty řidičské rukavice.

Thomas_124
král hvězd
Příspěvky: 5960
Registrován: stř 06.11.2013, 23:00

Re: Rukavice na řízení

Příspěvek od Thomas_124 »

Neházej všechny mladé do jednoho pytle ;) Já třeba mám pohodičku skoro stále 8) :stern:

radohanno
vycházející hvězda
Příspěvky: 605
Registrován: pát 24.06.2011, 18:42
Auto: Lexus LS 430, Opel Omega 3.0
Bydliště: okres Kroměříž
Věk: 54

Re: Rukavice na řízení

Příspěvek od radohanno »

Ladislav.Lapáček píše:Re radohanno Pokud byla poklona " gentleman " určena mě,děkuji,ale já jsem jen obyčejný vesnický felčar a sedlák.Ale k těm rituálům,připadá mi,že Vy mladí neumíte žít,nemáte čas,vše je ve spěchu,vidím to u syna (je mu 30) jen práce.A kde je zábava,dopřát si,klídek a pohodu ? Jíte všechny ty moderní sr---ky,kde je večeře při svíčkách,hudba starých mistrů,lahodné pokrmy a víno ? Stojíte o to vůbec ? Jo občas nějaká ta " pařba " ale kde jsou zážitky harmonické,povznášející,na které se vzpomíná? Třeba koupel,proč si nedopřát atmosféru,proč nepřipravit něco neobvyklého,třeba svíčky,víno,jemné froté,vířivka si vrčí a Vy své drahé sypete cestičku z lístků růží ( dodá každé květinářství za pár kaček).Nebo je víkend,na vše dosti času,proč nenaleštit plechového miláčka a odjet někam na oběd či večeři,dvojí potěšení,jedno z jízdy,druhé při konsumaci pokrmů.A co překvapit Vaše lepší já piknikem v přírodě,nebo romantickým víkendem v hotelu,kde se o vás maxim. postarají a nestojí to moc. Asi jsem poslední romantik, no nic zítra vyleštím mamuta,doplním pik. koš a budu si užívat neděle.Jo a na to všechno potřebuji ty řidičské rukavice.
Ladislave. Myslím že mám blíže k tobě než k synovi. Bydlím na vesnici a naprosto sdílím to o čem tu mluvíš. Jsem přesně to co popisuješ .Nemám rád dnešní uspěchanou dobu. Vířivka, svíčky víno...Koupel s pěnou a pěkná hudba. No škoda že jsme se nepotkali na srazu...Snad příště. Někdy mě tak veme nálada a jen sednu a jedu.....Bez cíle bez důvodu. ;) ;)

Thomas_124
král hvězd
Příspěvky: 5960
Registrován: stř 06.11.2013, 23:00

Re: Rukavice na řízení

Příspěvek od Thomas_124 »

radohanno píše:...Vířivka, svíčky víno...Koupel s pěnou a pěkná hudba. No škoda že jsme se nepotkali na srazu...Snad příště...
Tak to se Ti Radku povedlo *jokingly*

radohanno
vycházející hvězda
Příspěvky: 605
Registrován: pát 24.06.2011, 18:42
Auto: Lexus LS 430, Opel Omega 3.0
Bydliště: okres Kroměříž
Věk: 54

Re: Rukavice na řízení

Příspěvek od radohanno »

Thomas_124 píše:[quote="radohanno"...Vířivka, svíčky víno...Koupel s pěnou a pěkná hudba. No škoda že jsme se nepotkali na srazu...Snad příště...
Tak to se Ti Radku povedlo *jokingly*[/quote]
Nevím na co narážíš....Nejsi trochu jiný?? Láďa to chápe ,to mě stačí ;) ;)

Thomas_124
král hvězd
Příspěvky: 5960
Registrován: stř 06.11.2013, 23:00

Re: Rukavice na řízení

Příspěvek od Thomas_124 »

Já ne, a Ty? :P A chápeme to všichni. Jen jsi to napsal tak, že jsem na to nemohl nezareagovat ]:->

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Rukavice na řízení

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Re Thomas Jasně,jsi sedlák jako já
Re radorohanno No až Tě to zas popadne a sedneš do auta,nejdřív mi pošli SZ,já pošlu adresu či GPS koordináty a přijeď k nám domů či k nám domů na Šumavu.Já hodím flákotu na gril,zajdu do sklepa pro víno a společně pokecáme o té mládeži,co neumí žít.
Já jsem ve svých 55 začal novou etapu,nic nemusím,jen můžu a chci,nebo nemůžu,pak na to s....
Dnes je mi 60 a chci si zatraceně užít každého dne,nevím,kolik mi jich zbývá a rakev nemá kapsy,takže co vydělám,to použiji na věci mě libé a příjemné,prostě žiju každý den,naplno.Po 25 letech jsem začal lyžovat ( jsi starý a tlustý slova mé paní,potřebuješ pohyb),sekám trávu traktůrku nemaje,štípu dříví,kácím stromy,občas řádím na okruhu s autem či motorkou.Už nemusím mít strach o zabezpečení rodiny a když si srazím vaz,nic se neděje.

radohanno
vycházející hvězda
Příspěvky: 605
Registrován: pát 24.06.2011, 18:42
Auto: Lexus LS 430, Opel Omega 3.0
Bydliště: okres Kroměříž
Věk: 54

Re: Rukavice na řízení

Příspěvek od radohanno »

Ladislav.Lapáček píše:Re Thomas Jasně,jsi sedlák jako já
Re radorohanno No až Tě to zas popadne a sedneš do auta,nejdřív mi pošli SZ,já pošlu adresu či GPS koordináty a přijeď k nám domů či k nám domů na Šumavu.Já hodím flákotu na gril,zajdu do sklepa pro víno a společně pokecáme o té mládeži,co neumí žít.
Já jsem ve svých 55 začal novou etapu,nic nemusím,jen můžu a chci,nebo nemůžu,pak na to s....
Dnes je mi 60 a chci si zatraceně užít každého dne,nevím,kolik mi jich zbývá a rakev nemá kapsy,takže co vydělám,to použiji na věci mě libé a příjemné,prostě žiju každý den,naplno.Po 25 letech jsem začal lyžovat ( jsi starý a tlustý slova mé paní,potřebuješ pohyb),sekám trávu traktůrku nemaje,štípu dříví,kácím stromy,občas řádím na okruhu s autem či motorkou.Už nemusím mít strach o zabezpečení rodiny a když si srazím vaz,nic se neděje.
Tak velký akční rádius nemám. Ovšem pokud bude Jedovnice ?? Jsem tam. *thumbs up* :stern:

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Rukavice na řízení

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

V Jedovnici,pokud bude,budu i já.

Kaskadér
hvězda
Příspěvky: 1122
Registrován: stř 10.02.2010, 20:59
Auto: Folcvágen

Re: Rukavice na řízení

Příspěvek od Kaskadér »

K čemu je to dobrý?

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Rukavice na řízení

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Bylo již vysvětleno viz výše.

Autor tématu
Džejár
legenda hvězd
Příspěvky: 3104
Registrován: pon 26.01.2009, 21:08
Auto: Iveco daily 35S12
Bydliště: Brno

Re: Rukavice na řízení

Příspěvek od Džejár »

Rukavice jsou supr stejně jako dřevěný volant.

Někdo to prostě nemusí, někdo to má rád.

Nehoním si triko, ale potí se mi ruce a nebaví mě pořád si je utírat.
Odpovědět