Dovoz z SK

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

Autor tématu
Kaskadér
hvězda
Příspěvky: 1122
Registrován: stř 10.02.2010, 20:59
Auto: Folcvágen

Dovoz z SK

Příspěvek od Kaskadér »

Nechci nekde udelat krpu, co presne je potreba vyresit na slovensku, pred dovozem k nam. Diky za rady.

gombo
legenda hvězd
Příspěvky: 3128
Registrován: pon 23.07.2012, 21:00
Auto: Geländewagen,W212 200CDI
Bydliště: Bratislava
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz z SK

Příspěvek od gombo »

kontrola originality a potom vyvozova odhlaska.Ak to chces niest po vlastmych,tak + vyvozove znacky.
Tu to mas podrobnejsie:
Pri odhlásení vozidla do cudziny je držiteľ vozidla povinný predložiť:
•vyplnenú žiadosť s údajmi nového držiteľa a vlastníka,
•osvedčenie o evidencii časť II, alebo pôvodne vydané osvedčenie o evidencii alebo technický preukaz vozidla a osvedčenie o evidencii vozidla,
•čipovú kartu osvedčenie o evidencii časť I, ak bolo vydané,
•platný doklad totožnosti,
•ak je držiteľom vozidla podnikateľ, originál výpisu z obchodného registra alebo živnostenský list,
•splnomocnenie, ak je držiteľ alebo vlastník vozidla zastupovaný, s úradne overeným podpisom splnomocniteľa,
•v prípade, že o zmenu žiada držiteľ vozidla, ktorý nie je vlastníkom, je potrebný úradne overený súhlas vlastníka vozidla alebo úradné rozhodnutie,
•odborný posudok o kontrole originality vozidla s výsledkom hodnotenia "spôsobilé",
•potvrdenie o uzatvorení povinného zmluvného poistenia zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla.

Správne poplatky
•odhlásenie vozidla s vydaním vývozných tabuliek s evidenčným číslom, papierového osvedčenia o evidencii časť II a polykarbonátového osvedčenia o evidencii časť I – 33 € za každú tabuľku s evidenčným číslom; t. j. poplatok zahŕňa aj vydanie nových dokladov papierové osvedčenie o evidencii časť II a čipová karta osvedčenia o evidencii časť I,
•odhlásenie vozidla bez vydania vývozných tabuliek s evidenčným číslom, pričom sa vydáva papierové osvedčenie o evidencii časť II a polykarbonátové osvedčenie o evidencii časť I - 12 € – v tomto prípade je poplatok len za vydanie nových dokladov papierové osvedčenie o evidencii časť II a polykarbonátové osvedčenie o evidencii časť I,
•tiež uvádzame, že je možné požiadať o tzv. urýchlené vydanie polykarbonátového osvedčenia o evidencii časť I do dvoch pracovných dní. V takomto prípade je poplatok vo výške 30 €.

116D
hvězdička
Příspěvky: 143
Registrován: čtv 31.07.2008, 15:44
Auto: Dodge Challenger 09 R/T ; Jeep GrandCherokee WJ 03

Re: Dovoz z SK

Příspěvek od 116D »

v Novembri som predal Pontiac k Vam do CR takze pome:

Slovensko:
kontrola originality cca 82€ (plati mesiac)
odhlaska na noveho majitela na inspektorate 0€ (musi byt PZP este platne) + vybavenie prevoznych plechovych znaciek kazda po 33 € cize dokopy 66€
Novy TP a znacky dostanes HNED, este sa po novom dava plastovy maly TP (za 12€) Ak chces tak za 20€ ti to spravia do dvoch dni) ale z vlastnej skusenosti viem ze to netreba, lebo chlapik prisiel do CR s velkym TP a prevozkami a prihlasil to normalne. Maly mam doma na pamiatku.
Toto je oficial riesenie, ked vlastne hned po kupe sa stavas majitelom a byvali stym uz nic nema.
Ma prevozne znacky, moze jazdit a pekne vybavovat prihlasenie

Robi sa aj ze kupujuci odide na povodnych znackach do CR a potom ich posle spat. Samozrejme ze originalitu spravi predtym majitel aby to slo potom odhlasit.

Alebo odhlasit a len za 12€ to zobrat na privese k Vam, len potom to v CR musis na privese aj tahat na prihlasenie.

Ako vravim ja som spravil moznost prvu , aj ked som dotycneho poznal, predsa sa moze daco stat po ceste a potom byt zodpovedny ako majitel, nahoda je blbec

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz z SK

Příspěvek od scout76 »

Pěkná zlodějina.Nechápu proč se musí dělat kontrola originality pro vývoz a vůbec při každým přehlašování :-! Pořád si říkám,že tady není tak špatně,aby bylo jako na SK(neberte to osobně,protože to myslím v dobrým jak vás tam dřou z peněz :'( )

Fridrich

Re: Dovoz z SK

Příspěvek od Fridrich »

v minulosti jsem měl několikrát záchvat kupovat starší mb na SK buď sobě, nebo někomu známýmu a pokaždý se podle vinu jednalo o totální levárnu a dvakrát z toho se majitele vztekali, že to je ok, protože to prošlo KN...
Jednou to byla vínová 124E 320 sedan na papírech 124 230 lišťák bílá barva, podruhé žehlička papírově modrá 300sl, v reálu černá SL500 a to poslední si už nepamatuju. Tolik ke KN *jokingly*

Autor tématu
Kaskadér
hvězda
Příspěvky: 1122
Registrován: stř 10.02.2010, 20:59
Auto: Folcvágen

Re: Dovoz z SK

Příspěvek od Kaskadér »

díky chlapi.

scout: jo je to šílená zlodějina. doufám, že něco takovýho nezapomenou vymyslet i u nás, kkti. :-!

116D
hvězdička
Příspěvky: 143
Registrován: čtv 31.07.2008, 15:44
Auto: Dodge Challenger 09 R/T ; Jeep GrandCherokee WJ 03

Re: Dovoz z SK

Příspěvek od 116D »

toz zas nejake formality, ako vravi Bohus :)

je to buzeracia a peniaze navyse. A problem je ze aj ked prejdes KO este nic to neznamena
vid toto
http://udalosti.noviny.sk/z-domova/26-0 ... iceny.html" onclick="window.open(this.href);return false;

rok stym jazdil a zrazu bum, vsetky papiere sedeli, KO preslo, skoda reci.

Rastislav Hlavoň
hvězdička
Příspěvky: 1
Registrován: stř 12.02.2014, 8:01
Auto: Viano

Re: Dovoz z SK

Příspěvek od Rastislav Hlavoň »

Ahoj,
dá sa to aj inak a nestojí to ani € , ak chceš vedieť ako, napíš mi na mail rastislavhlavon@gmail.com
Odpovědět