Jak je to s eko daní ,když má auto veteránskou testaci?

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Thomas_124
král hvězd
Příspěvky: 5960
Registrován: stř 06.11.2013, 23:00

Re: Jak je to s eko daní ,když má auto veteránskou testaci?

Příspěvek od Thomas_124 »

Přemek Doležal píše:
Thomas_124 píše:Děkuji Ti, samozřejmě chci denně jezdit, takže zjišťuju, jak by to mohlo fungovat. Psali tady ale že je více druhů, pokud jsem správně vyrozuměl, i na denní ježdění a se sníženou ZP.
Ty máš na testaci min 10 let čas... :D
S tím co mám teď jistě jo, ale někdo tady prodává bílé piáno a dokonce tam napsal (veřejný příslib), že ho dá třeba za pozemek u lesa. Ten jsem mu nabídnul, ale on už nereaguje, tak to byl asi jen nějaký žblept.. Už jsem se v tom autě viděl za volantem, jak říká manželka, "vypadáš v tom mercedesu jako pohádkový kocúr":-) No takže asi nic...

Thomas_124
král hvězd
Příspěvky: 5960
Registrován: stř 06.11.2013, 23:00

Re: Jak je to s eko daní ,když má auto veteránskou testaci?

Příspěvek od Thomas_124 »

Michal 500 SEC píše:
MB116 píše:...toto by určitě mohl potvrdit přímo michal,na kterýho určitý lidi z určitého veterán klubu doslova pořádají hon ;)
No, to není tak úplně přesný ;) ty "určitý" lidi z "určitýho" Mercedes klubu ČR prostě podlehli polopravdám "některých" jednodušších jedinců a pěkně po česku napsali pár udání, takže testační komise našeho klubu musela absolvovat přezkoumaní testací. Samozřejmě bylo všechno v pořádku a to i při opakované prověrce celou revizní komisí a dokonce i při osobní účasti několika odpovědných z vedení Federace, Revizní komise a Krajské testační komise + jednoho nejmenovaného šmíráka (kterého v naší zemičce milují zejména majitelé amerik, neboť donáší a udává na všechny a všechno) na každoročním přetestování, kde opět bylo vše v pořádku.

Thomas: každodenní ježdění je dost pofidérní pojem, neexistuje pro něj přesná metodika kontroly, teoreticky by Tě musela zastavit hlídka Policie a druhý den znovu, museli by o tom sepsat zápis a ten poslat na Ministerstvo Dopravy k prošetření způsobu použití HV, nikdy jsem o něčem takovým neslyšel. Žádná kniha jízd už se nevede, můžeš jezdit kam chceš, ne pouze na srazy a nebo servis, i na Véčkách je to pořád Tvůj majetek. Zbejvá snad jen nějaký udání, ale takovej udavač ví stejně kulový z jakejch pohnutek ten člověk s tím autem jede, já třeba kolikrát jel s autem na zelenejch číslech do práce a někdy i několik dní za sebou, proč? Protože mě taková jízda naplňuje pocitem radosti a užívám si to, mám díky tomu na celej den dobrou náladu, na rozdíl od tenkrát ještě služební koktávky, kterou jsem z hloubi duše nesnášel, žádnej rozumnej člověk za tím nemůže vidět zneužití účelu použití toho auta, takže no stress ;)
S tím "každodenním ježděním" to taky tak cítím, přesně jak říkáš. Toho udavače Ti nezávidím, je to přesně jak můj soused, který udává už desítky let a stále nepřestal, ikdyž ho už neplatí... Krom toho mi krade (a vlastně všem kolem), ale já jsem byl první, kdo se mu postavil ještě s jedním sousedem, tak jsme teď dvojnásobně v hledáčku..Nemůžu si tu na svém udělat nic, všechno ofic. Je to otřesné. Ale v autech se nevyzná (myslím), jen v občanském, stavebním a trestním právu... Estébák... Navíc, kdyby ty značky byly bílé, tak by ho nic napadnout nemohlo..

Aci
hvězdička
Příspěvky: 276
Registrován: sob 08.11.2008, 18:52
Auto: hodně
Bydliště: Praha / Olomouc
Věk: 37

Re: Jak je to s eko daní ,když má auto veteránskou testaci?

Příspěvek od Aci »

Laďa-K píše:Hlavně se těch veteránskejch testací nebo přihlášení na veteránský čísla vůbec neboj, já z toho byl totálně vysranej a nakonec se ukázalo že úplně ale úplně zbytečně. V Olomouci na registru vozidel má registraci veteránů na starost nějakej pan Tomas (nebo Thomas nevím jak se píše) s naprosto perfektním příkladným přístupem, ani mě pořádně nenechal vyplnit papíry když viděl že s tím trochu bojuju a vypsal to za mě.
Pan Thomas je bůh, to potvrzuju.

V životě jsem neviděl lepšího úředníka.
Odpovědět