Nový občanský zákoník.

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

Autor tématu
126560
hvězda
Příspěvky: 1523
Registrován: pon 04.08.2008, 8:19
Auto: MB-Mamut 420,124-E 220, 140 CL 420+tisíc jiných
Bydliště: Ano
Věk: 66

Nový občanský zákoník.

Příspěvek od 126560 »

Tak jsem si přečetl nový obč. zákoník. To je teda zbastlenina.
Když vám někdo převede vaší nemovitost , ukradne jí pomocí falešných papír a na katastru to přepíšou a potom ji prodá, nemáte šanci ji dostat zpět. To vytvořila mimo jiné kancelář bývalého ministra spravedlnosti, kterému nosili exekutoři prachy po igelitkách za schválení patřičných zákonů o exekucích a podobně viz : v roce 2010 se antimonopolní úřad začal zajímat o zakázku Všeobecné zdravotní pojišťovny na pomoc při vymáhání dluhů. Tendr za 430 milionů korun má na čtyři roky získat sdružení, ve kterém je advokátní kancelář Němec, Bláha a Navrátilová, v níž má podíl bývalý ministr Pavel Němec, dále exekutor Juraj Podkonický a vymahačská firma BSP Lawyer Partners.
A ten teď a jemu podobní udělali Občanský Zákoník. To je lumpárna . To bych blil. Jednou za to musí zaplatit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sorry ale jsem toho plný.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový občanský zákoník.

Příspěvek od Přemek Doležal »

Slyšel jsem, je to kurvárna 1. řádu. :-!
....a prej že Mafie bydlí na Sicílii.... *stop* ....leda hovno, v Čechách. A legálně ! :-!

Autor tématu
126560
hvězda
Příspěvky: 1523
Registrován: pon 04.08.2008, 8:19
Auto: MB-Mamut 420,124-E 220, 140 CL 420+tisíc jiných
Bydliště: Ano
Věk: 66

Re: Nový občanský zákoník.

Příspěvek od 126560 »

Ctělo by to začít používat na těchto lidech útrpné právo. Jinak se k ničemu nedostanem.

JirkaK
vycházející hvězda
Příspěvky: 500
Registrován: čtv 31.07.2008, 21:22
Auto: C200T
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Nový občanský zákoník.

Příspěvek od JirkaK »

Tak nový občanský zákoník bude asi dílo. V podstatě nejspíš soudruzi opsali prvorepublikový zákoník, přidali pár výblitků za které si někdo připlatil a měli dobře placenou práci na několik let. Typická trojkolková zmršenina, takových zákonů kde si někdo připlatil je po nich spousta. Například - víte že cokoliv co využívá obnovitelné zdroje energie, včetně třeba solárních panelů nebo krbovek kde se topí dřívím, si v budoucnu budete muset pod pokutou 100 000 Kč nechat namontovat certifikovanou firmou? A že i když budete mít doma solární panely jen pro vlastní potřebu, i když nebudete dodávat proud do sítě, budete platit daň za každou kWh? Přemýšlím o tom, že příhlásím ke zdanění všechny solární lampičky na zahradě a navíc solární kalkulačku.... 009 A nechápu, že například Marek Benda, který je podepsaný pod spoustou zmršených zákonů, včetně například těch solárnických, dostal nakonec šest tisíc preferenčních hlasů.
S falešnými převody nemovitostí už byly problémy koncem devadesátých let. Tehdy někde radili, že účinným způsobem jak tomu zabránit je věcné břemeno. Například že tam v domě mají rodiče právo dožití, nebo se třeba domluvit s bráchou nebo jiným důvěryhodným příbuzným, že máte právo používat jednu místnost v jeho domě a opačně on zase ve vašem, a vložit to do katastru. Jednak je takový dům pro podvodníky problémový, za druhé potom katastr musel tomu kdo tam měl věcné břemeno dát vědět. Podle nového zákoníku tuším ale bude muset stávajícímu vlastníkovi při změně v katastru úřad poslat dopis (i když se tomu původně bránil, že to bude moc práce), takže podvodný převod nebude zase úplně jednoduchý.

Strosek
hvězdička
Příspěvky: 379
Registrován: sob 21.09.2013, 7:53
Auto: W124 250td

Re: Nový občanský zákoník.

Příspěvek od Strosek »

126560 píše: Jednou za to musí zaplatit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A kdo prosím tě ? =-o

Vždycky všechno platí jenom obyčejní lidé.

= tyhle ku..y nebudou platit nikdy, jim se nic nemůže stát

emil
hvězdička
Příspěvky: 453
Registrován: čtv 31.07.2008, 21:04
Auto: W116/280SE a W 210
Bydliště: Oldřichov 23 , 39701 Písek
Věk: 67
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový občanský zákoník.

Příspěvek od emil »

co my hlava nebere. každý idiot, který dostane funkci, slibuje tisíce nových zákonů. to jsme tu doposud žádné zákony neměli ???? a k tomu reorganizaci ministerstva.

Thomas_124
král hvězd
Příspěvky: 5960
Registrován: stř 06.11.2013, 23:00

Re: Nový občanský zákoník.

Příspěvek od Thomas_124 »

Ano, dítě pana Pospíšila...

Nevíte někdo, jak se změnily reklamace? Možná mám nižší IQ, ale moc tomu nerozumím. A to jsem byl na reklamace machr, většinu jsem vyřešil na místě vrácením peněz a dokázal jsem i nechat proplatit cestu k reklamaci, teď si nevím rady..
Odpovědět