OT: parni cistic

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

Autor tématu
Laja22

OT: parni cistic

Příspěvek od Laja22 »

Procetl jsem si o tom neco na netu, ale zvlast moudrej z toho nejsem. Mate nekdo primou zkusenost?

Diky :)

EDIT: nejakou takovouhle mame predstavu http://www.ebay.de/itm/KARCHER-Dampfrei ... 460006044d" onclick="window.open(this.href);return false;

Spet
hvězdička
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 14.08.2008, 17:46
Auto: 300 SL-24, 190E 2.3, A 160 BE
Bydliště: Praha

Re: OT: parni cistic

Příspěvek od Spet »

Jj, máme doma něco podobného (i s žehličkou) od Zeptera, tatík to pořídil. Dá se s tím vysávat a vytírat podlaha najednou, mýt okna, čistit koupelna. Úplně nejlepší efekt byl u čištění interieru auta, z potahů to vytáhlo neuvěřitelnej bordel a auto jak nové. Takže tak.

jelen
hvězdička
Příspěvky: 85
Registrován: pát 01.08.2008, 12:03
Bydliště: Tuklaty
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: parni cistic

Příspěvek od jelen »

Ahoj,

Ted jsem na mobilu a porade, takze jen napisu, ze jsem v nedeli vyhodil sv1902, napisu zkusenosti, vyhody/nevyhody a pod az budu na pc, ale jen takhle rychle:jiz nikdy vice, karcher hruza, pouzivali jsme jej 4 roky, takze zkusenosti bohate.

AndréW115
hvězda
Příspěvky: 1383
Registrován: pát 01.08.2008, 10:15
Věk: 104

Re: OT: parni cistic

Příspěvek od AndréW115 »

Možná, že technologie v tomhle pokročily, ale před pár lety jsem koupil zn. Solac a největší voser byl s doplňováním vody (cca 1l -vystačí opravdu jen na chvíli), ptž. se musí čekat na vychladnutí aparátu (jinak se plnící ventil neotevře). Takže práce 3min, doba plnění 5-7min. :-! Co se týče výkonu nemám výhrad, zvládne zpracovat celkem velký sajrajt. Už delší dobu leží v garáži na polici.....

Autor tématu
Laja22

Re: OT: parni cistic

Příspěvek od Laja22 »

jelen: diky *thumbs up*

Andre: to bych asi psychicky nevydrzel *jokingly*

jelen
hvězdička
Příspěvky: 85
Registrován: pát 01.08.2008, 12:03
Bydliště: Tuklaty
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: parni cistic

Příspěvek od jelen »

Ahoj,

neubud ti psat SZ, protoze si rikam, ze by tohle mohl najit i nekdo, kdo by mel podobny napad jako ty :).

Takze zacnu asi tim, ze pokud by ses rozhodl a chtel si koupit parni cistit/vysavac a mel vybirat z vyrobku od Karcher, pak nema cenu jit do SV1802 ale kdyz uz, tak do SV1902 a to ze dvou duvodu: 1. vetsi saci vykon
2. extra nadoba na ohrivani vody - nemusis cekat cca. 10 mins pokazde, kdyz ti dojde voda na paru (podobne jako to ma kolega u solacu)

Tak a ted k vyhodam daneho stroje:
1. fakt to cisti pekne, my doma mame jenom plovouci podlahu (krome koupelen a predsine) a po pouziti SV1902 se podlaha fakt leskla a byla jak nova

Mno a to jsou asi vyhody :D

Tak a ted k nevyhodam:
Stroj jsem koupil zene na jeji prani a po domluve, ze ji to ulehci v domacnosti (mame dva psy) a nebude ji uklid baraku trvat 3 hod (vysani a nasledny setreni podlah). Stroj jsme koupili v srpnu 2010 s tim, ze jsem sehnal starsi (rok stary - malo pouzivany), nebot jsem nechtel dat tu cenu celou. Rok a neco jsme ho pouzivali uplne bez problemu, pak se objevila prvni chyba - gumovy o krouzky, ktere jsou na hubicich, tak praskaly a kdyz tam nejsou, pak to netesni a tudiz para jde tak blbe, ze te opari. Takze jedine koupit nove original - 3 gumove o krouzky - 120czk. Po dalsich par mesicich pouzivani druha chyba: plastove zobacky na hubicich (cela je tvorena 3ma kusy, 1. s ovladanim a pak 2ma mensima), bohuzel tyhle plastovy zobacky se zase zasekavaji za plastovy drazky, ktere se vylomily. Takze telefonat do Karcheru a nabidka na novou cast hubice - cena 1300. Po dalsim mesici pouzivani prestal fungovat ovladaci mechanismus na hubici (je tam rukojet a na ni je zvrchu button na ovladani tahu a zaspoda pousteni pary), nespouštěl se tah. Volani do Karcheru, nabidka na vymenu hubice - cena 4500, to jsem jim slusne rekl, at si ji nechaji a zacal jsem zjistovat, jak to tam funguje. Ve finale jsem zjistil, ze tam vedou 2 dráty, pak je tam tistak a na nem tlacitko. Takze jsem nabehnul do GM electronics a tam jsem nakoupil soucastky a tistak nahradil - oprava 50czk. Bohuzel po dalsich par mesicich pouzivani prestal stroj davat paru a to jsem sam opravit neumel. Takze telefonat do servisu Karcheru - oprava 1500, vymena nejake trysky, i kdyz ze zacatku mi tvrdili, ze budou muset vymenit cely kotlik, ve kterem se vari voda a ze stoji 9000. Po dalsich asi 3 mesicich pouzivani praskla plastova rukojet na hubici (ve ktere sem opravoval ten tistak) a to jsem vedel, ze jsme v hajzlu. To uz opravit homemade neslo, takze jsem nevahal a obvolal vsechny servisni mista Karcheru v .cz, jestli tam nahodou nemaji tenhle bajecny stroj a ze bych si z neho vzal tu hubici (nechtelo se mi platit 4500). Stesti se na me usmalo v Liberci, kde mi za 2jku prodali pouzitou hubici a svete div se, opravovali v ni ten tisteny spoj, ale jelikoz to bylo v dobe zaruky, tak zakaznikovi dali novou a tahle jim pak zbyla. Mno a s ni jsme vydrzeli cca 6mesicu, kdy opet presla jit para a zaroven i rukojet zacla praskat ve stejny miste jako ta predesla.

Takze shrnuto podtrzeno: predrazena zalezitost, ktera pri klasickem pouzivani (3x tydne uklid) vydrzi presne do zaruky a pak se zacne srat (asi jako dnesni vozidla :D). Jinak tohle je moje neuzivatelska recenze. Kdyz se zeptam zeny, tak stroj i brani, protoze stroj delal to co od nej ocekavala - vysaval fakt suprove, tolik bordelu co z toho vylejvala po kazdym uklidu, to se nechtelo ani verit, ze tu bylo. Na druhou stranu i sama rikala, ze by mohl byt lehci, ze z nej ma mozoly a ze by mohl byt i trochu spolehlivejsi. Mno ja jsem to uz nevydrzel a opravdu ted v nedeli jsme jeli koupit jinej stroj - zelmer 7920ST, sice nema naparovani, ale u nas byl pozadavek, aby to umelo vysavat vodu a aby to nemelo sacek, protoze kdyz clovek vidi co ten vysavac vysaje a uvedomi si, ze to je v tom sacku, tak uz nemuze nikdy sacek chtit a pouzivat.

Tak snad jsem ti trosku pomohl muzes samozrejme se nacokoliv zeptat, co budu vedet zodpovim.

jelen

Autor tématu
Laja22

Re: OT: parni cistic

Příspěvek od Laja22 »

Moc diky za obsahlou uzivatelskou recenzi *thumbs up* :)

Autor tématu
Laja22

Re: OT: parni cistic

Příspěvek od Laja22 »

... tenhle ma dobry parametry :)

http://www.unitekno.de/service/dampfrei ... no-902.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

EDIT: koupeno vyse uvedene, az to dorazi podam referenci (pokud to tedy nekoho zajima) ]:->
Odpovědět