Takovýho vola jste ještě neviděli...

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Autor tématu
Laja22

Re: Takovýho vola jste ještě neviděli...

Příspěvek od Laja22 »

... no thy woe, to nasere :'( ... nicemene dle nadpisu jsem cekal, ze me nekde nekdo vyfotil *jokingly* ... tak jdu taky za chvilku spat :P

vycházející hvězda
Příspěvky: 870
Registrován: čtv 20.09.2012, 23:03
Auto: G 300 TD
Bydliště: Velká Hleďsebe
Věk: 60

Re: Takovýho vola jste ještě neviděli...

Příspěvek od »

Kdysi před léty, ještě s W123 240 TD jsem byl zaparkovaný před garáží, která je v přízemí domu. Parkoval jsem těsně u vrat, aby auťák nepřekážel. Ten den jsem něco kutil na zahradě a vozil zeminu v kolečku. Po ukončení prací si to jedu s kolečkem ze zahrady, že ho uklidím do oné garáže, když tu kamarád, soused od vedle, na mne volá a táže se, zda přijdeme večer na víno. Aby byl rozhovor důstojný, přestal jsem tlačit to kolečko, na které byl vezen krumpáč s lopatou a jal se s kamarádem rozebrat průběh zamýšleného večírku. Jak rozhovor plynul, začal jsem se čím dál vice těšit na další průběh dne. Slovo dalo slovo, že tedy my muži začneme ten večírek ihned, jen se převlékneme a ženy dorazí později. Soused zmizel za brankou, já sednul do vozu, nažhavil natočil, zařadil zpátečku ve snaze couvnout od vrat, což umožní jejich otevření a co se nestalo? Napálil jsem to odstavené kolečko. Dělal se nárazník i dveře kufru včetně laku.

Takže vím jak Ti je a soucítím s Tebou.

Brabus63
vycházející hvězda
Příspěvky: 930
Registrován: ned 13.03.2011, 9:32
Auto: MB C32AMG, W124 250D, Viano
Bydliště: Praha

Re: Takovýho vola jste ještě neviděli...

Příspěvek od Brabus63 »

PÚ píše:Kdysi před léty, ještě s W123 240 TD jsem byl zaparkovaný před garáží, která je v přízemí domu. Parkoval jsem těsně u vrat, aby auťák nepřekážel. Ten den jsem něco kutil na zahradě a vozil zeminu v kolečku. Po ukončení prací si to jedu s kolečkem ze zahrady, že ho uklidím do oné garáže, když tu kamarád, soused od vedle, na mne volá a táže se, zda přijdeme večer na víno. Aby byl rozhovor důstojný, přestal jsem tlačit to kolečko, na které byl vezen krumpáč s lopatou a jal se s kamarádem rozebrat průběh zamýšleného večírku. Jak rozhovor plynul, začal jsem se čím dál vice těšit na další průběh dne. Slovo dalo slovo, že tedy my muži začneme ten večírek ihned, jen se převlékneme a ženy dorazí později. Soused zmizel za brankou, já sednul do vozu, nažhavil natočil, zařadil zpátečku ve snaze couvnout od vrat, což umožní jejich otevření a co se nestalo? Napálil jsem to odstavené kolečko. Dělal se nárazník i dveře kufru včetně laku.

Takže vím jak Ti je a soucítím s Tebou.
Radost číst. Ne kůli nešťasné události, ale krásně napsané.

biker
hvězdička
Příspěvky: 134
Registrován: ned 03.08.2008, 23:22
Auto: W201 2.5D 2.6E
Bydliště: slovensko SE
Kontaktovat uživatele:

Re: Takovýho vola jste ještě neviděli...

Příspěvek od biker »

*jokingly* ja som raz menil stierače na seate a keď bol už starý dole nejak mi kleplo to samotné tiahlo o čelne sklo. Výmena stieračov má stala 200 EUR *thumbs up*

TS_99
hvězdička
Příspěvky: 330
Registrován: stř 05.11.2008, 18:32

Re: Takovýho vola jste ještě neviděli...

Příspěvek od TS_99 »

ja som mal 2 tyzdne po vymene celneho determalneho skla a pri montazi bocnej listy zboku prasklo, to bolo draheho smutku :'(

stevuska
vycházející hvězda
Příspěvky: 582
Registrován: ned 02.09.2012, 15:58
Auto: Chevy Camaro 3.8 z
Bydliště: SK,D,LUX...

Re: Takovýho vola jste ještě neviděli...

Příspěvek od stevuska »

Prijela na navstevu dcera..,,me vnoucatko melo asi rok...Rikam,jdu do Lidlu nakoupit,vnouce beru se sebou...Hezky jsme si povidali celou cestou,vzal jsem si vozejk,hezky do nej posadil a tradaaaa..,nakupovat.Samozrejme,hezky jsem mu vysvetloval co kde je,i kdyz prd tomu rozumel,ale co starej tata neudela...vracejic se k vozu,zavolala manzelka,jestli jeste muzu dokoupit nejaky prkotiny...Nejdriv ji vysvetluji,ze uz vykladam do kufru,ale nakonec jsem souhlasil.Rychle jsem nahazel vsechno,bouchl kufrem a rychle zpatky...Az v obchode mi doslo,ze do kufru jsem hodil i ...vnouce...
..a proto nazev temy je pro mne dost vystizny...

kriskas
kometa
Příspěvky: 2099
Registrován: ned 06.06.2010, 16:07
Auto: mam, ale mercedes to neni, jasny pane
Bydliště: Prievidza Lehota pod Vtacnikom
Věk: 40
Kontaktovat uživatele:

Re: Takovýho vola jste ještě neviděli...

Příspěvek od kriskas »

Je moznost ked za to dotycny nemoze priamo ako Cenda a ked ano, ako ja.
Nastartovana 205 D a bolo treba s nou trosku cuvnut vo vonkajsej garazi nie murovanej. Nechcelo sa mi nasadat a tak som pravou vymackol spojku, hodil eRko a zase sa vystrcil von z auta, prava na spojke lava na betone. A ked uz bolo dost instiktivne som dal pravu nohu dole ''z plynu'' a otvoril garaz tam kde sa to predtym nedalo.
V tej chvili nervy, ale az ked zacne rozpravat ako sa to stalo si uvedomi co za kktinu nezmyselnu spravil

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Takovýho vola jste ještě neviděli...

Příspěvek od Přemek Doležal »

P.kapota.... :'( ...mám zážitek :
Kdysi v prehistorických mercedesích časej jsme chvíli bydleli v objektu mechanizace Bytového družstva. Po večerech jsem si v dílně fušoval kolem své první :stern:
.....v areáli ani noha....jen já......Křídlo 200D.....a že bylo furtcodělat, potvrdí pamětníci. 1980.
Tak jsme si jednou večer taky namontoval tlačítko pro startování z motorového prostoru,
vzor jako Škodovka. ......na přední mezistěnu, někam nahoru k topení.
Krááásně to fungovalo, tak jsem si na vítěství zapálil, a zavřel kapotu.
DOPRDELEPRÁCE, auto jede na starter, já měl půl metru za prdelí bytelnej ponk přes celou šířku dílny.
No, dopadlo to dobře, čehož je důkaz, že sem píšu, .....a že vůbec chodím. @}->--
Normálně se zavírá kapota, že se z výšky půl metru pustí, a ...klap.
Mě tenkrát osvítil duch svatej, neb jsem jí jen přivřel. Ale to stačilo, aby výztuha kapoty stiskla to nově instalované start-tlačítko.
Něž jsem během vteřiny nahmátnul zajišťovací háček u blatníku, než jsem ho během další vteřiny odjistil, a kapotu přizvednul, zůstal mi prostor asi 15 cm.
Zaklapnout kapotu naučeným způsobem, tak by mě tam ještě dnes drtil Křídlák nárazníkem nohy za zvuku starteru, a já bych se moh uřvat,.... když širokodaleko nikdenikdo nebyl. :'(
Z toho plyne :..... Bacha na kapotu ! :D

Strosek
hvězdička
Příspěvky: 379
Registrován: sob 21.09.2013, 7:53
Auto: W124 250td

Re: Takovýho vola jste ještě neviděli...

Příspěvek od Strosek »

Čenda píše:Tak si tak teď jedu z práce a jak jdu domů, tak mě napadlo odpojit nabíječku od baterky. Tak zvednu kapotu, odpojím svorky, zavírám kapotu a slyším křup. Já nechal odpoledne na předním skle malou gumovou paličku a hádejte... nojo, svezla se pod kapotu, zmáčknul jsem ji a prdnul jsem si čelní sklo ]:-> Tak dobrou. *tired*

Chtěl jsem se jen zeptat, po těch všech podobnejch příhodách - co baterka, je dostatečně nabitá ?

007

Tohle se děje každému, až na ty, kteří nechtěj nic dělat správně, dobře, něco pořád vylepšovat,... těm, kteří na všechno serou se něco podobného nikdy nestane.

Já jsem si chtěl třeba při čepování paliva "pořádně" očistit mouchy na čelním skle, zabral jsem s tím šmrdlátkem co tam měli, a lup - šmrdlátko se rozpojilo - ocelová trubička / plastovej nástavec s houbičkou/stěrkou a na čelním skle kromě zmasakrovaného hmyzu nová, krásná škuba jako hovado. To jsem to vylepšil. Ta škuba mně to pak ještě půlroku připomínala ( jak jsem blbej ) - za tmy, když pršelo se v ní krásně lomilo světlo od protijedoucích vozidel. Musel jsem pak čelní sklo vyměnit. Ostatně jako každý zlepšovatel daného stavů věcí. 009

Mysak230E
kometa
Příspěvky: 2077
Registrován: pát 01.08.2008, 10:58
Auto: W123240DT W124230 W220 W211 W203 ex 210240T
Bydliště: Liberec, Praha, Jičín
Věk: 38
Kontaktovat uživatele:

Re: Takovýho vola jste ještě neviděli...

Příspěvek od Mysak230E »

Já sem si zase kdysi sám urval hvězdu na pijánu. Chtěl jsem jí srovnat a nějak mi už zůstala v ruce 009 009 009 009

Ji-rka
vycházející hvězda
Příspěvky: 762
Registrován: ned 21.06.2009, 22:52
Auto: Němčour
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: Takovýho vola jste ještě neviděli...

Příspěvek od Ji-rka »

Při montáži hadic na chladič mi podklouzly nohy na mokré gumě a při pokusu se nějak zachytit jsem si urazil tu plastovou přírubu. :-D
Kdysi jsem spěchal s rozvodama na rencku,hodně jsem to napnul,nastartoval,zapálil si,řemen sjel a bylo ratata. :-D Den předtím jsem dodělal GO hlavy,hlava byla na vyhození,potkalo se to epesně :-D

sonypolicka
Administrátor
Příspěvky: 1159
Registrován: pon 28.07.2008, 9:11
Auto: W124 300E-24 Sportline a W140 300SE + P306 chrocht
Bydliště: Polička-Berlín, Vinice
Věk: 46
Kontaktovat uživatele:

Re: Takovýho vola jste ještě neviděli...

Příspěvek od sonypolicka »

No jo. Nejhorší je poslední šroubek.
Takovej ten hnusnej pocit kdy opravuju něco co to vůbec nepotřebovalo a na posledním šroubku to lupne nebo servu závit. Nemluvě o tom že zejtra to musí fungovat....jo to je někdy záhul na pumpu.

Strosek
hvězdička
Příspěvky: 379
Registrován: sob 21.09.2013, 7:53
Auto: W124 250td

Re: Takovýho vola jste ještě neviděli...

Příspěvek od Strosek »

Čenda píše:Baterka stojí za prd - jednou zastartuju a je vyšťavená. 007
Tak tohle je ještě vyšší stupeň - takže nejen vylepšování, ale ještě navíc podivná snaha ušetřit.

- no jó, tak to je pak výsledek předem daný = vše se nakonec prodráží takovým způsobem, že to člověk nežral - tyhle vstupní negativní faktory se totiž mezi sebou nesčítají, nenásobí, ale umocňují - riziko průseru pak roste exponenciální řadou. Aniž by si to člověk uvědomoval.

Nejhorší jsou postupy - "abych ušetřil čas" = vždy to trvá déle, "abych ušetřil peníze" = vždy je to dražší, "abych ušetřil místo" = vždy nějakej průser
- dva dědové dělali něco v garáži s fričkou, a aby majitel garáže a auta v garáži ušetřil baterku, motor,... dalších asi 100 absolutně nedůležitých 3,14čovin na autě, tak nevyjel autem před garáž.
Takže se tam dědové sotva mohli okolo auta hýbat. No a výsledek - frička zabila oba dědky. Vysmekla se jednomu z ruky a zatančila si na malým prostoru s dědkama smrtící tanec. Našli je večer vykrvený. Smůla jako prase, dokonalá souhra všech negativních okolností.

- to je hrůza, co

Ale takový jsme skoro všichni. My Češi. Vidíme za dva rohy, pořád přemýšlíme, jak kde co vošulit, vyšpekulovat, jak věci dělat co možná nejlépe ( Němci stačí, když to udělá, tak jak je stanovený postup, nepřemýšlí o čemkoli, jak něco obejít, protože věci jsou už nějak dány - Čech vymyslí zlepšovák, ulehčí si práci, udělá to líp/hůř ), jak ze všeho vyjít co možná nejlíp, na ryby chodit bez návnady, a pak jsou z toho takovýhle "český příhody".

Forrest
legenda hvězd
Příspěvky: 3835
Registrován: čtv 09.10.2008, 2:09
Auto: W124 250D forrestline
Bydliště: Gablonz ad Neiße SUDETEN
Věk: 46
Kontaktovat uživatele:

Re: Takovýho vola jste ještě neviděli...

Příspěvek od Forrest »

Z jineho soudku
Protakalo asi 3 dny splachovadlo
Volam instalatera ...sedi v hospode a ma me v p...i
Takze jdu na net podivam se jak se to meni
Kupuju kpmplet novy plus vsechny sroubky a tesneni po sleve 260kc
Zavru vodu hlavnim uzaverem prptze kohoutek je zaseklyprinesu si golu klice ap.
Nadobka uz lezi ve vane a ja pripravkem na motory drhnu usazeniny
Oplachuju vse cca 15 minut horkou vodou ...studena netece je zavrena...
Uz prohlasim ze na to seru ze je to cisty a jdu se podivat co bych jeste mohl vylepsit
A do p rd ele
Na 7achode cca 7cm vody proste fakt az po kotniky ... a tim jak byla tepla
Mi bylo vse jasny ....
Vytiskl jsem hlaseni o skode na pojistovnu... to mam v maliku bo sousedy jsem
Letos sprchoval a vypral uz 4x
Obehnul s omluvama 2 patra podemnou vysypal si obsah popelniku na hlavu se slovy
Letos snad fakt naposled...
Ukl8dnuju se cigarem a dvojkou cervenyho a asi po hodine se davam opet do dila

No nadobka cista splachovac vymeneny voda vysusena pul roku stary lino vyhozeny
Nasadim dam sroubky utahnu a napustim vodu
Svolavam rodinu at se jdou podivat ze tata neni zase takovej trotl...
Slavnostne splachnu a zena prohlasi tece tak splachnu jeste jednou a a to uz opet stojim ve vode
Ona kricela ze to tece vsude jidne jrnom ne tam kam ma....
Ja debil tam zapomel dat hlavni tesnebi mezi misu a nadobku
Takze sousedi opt bouchaj za 5 minut na dvere... no 18 litru ...je na strope poznat

Angelo2028
vycházející hvězda
Příspěvky: 623
Registrován: sob 11.06.2011, 16:22

Re: Takovýho vola jste ještě neviděli...

Příspěvek od Angelo2028 »

Příběh z práce pár let zpět. Kompletní rekonstrukce bytu, nově vyštukováno a vymalováno, zárubně z dýhy v bílé barvě, nové dveře v bílé barvě, nové plovoucí podlahy, nová koupelna s topným žebříkem napojeným na topný systém v domě. Šéf nám jasně řekl, topný žebřík nemontovat. Ptáme se : "Budou napouštět systém?" Odpověď: "Ne, nemontujte ho." Chyba. Byl pátek večer, všichni ožralí, náhle telefon. "Začli tlakovat systém, kdo má klíče?!" Než přijel totálně nalitý kolega a dal nám klíče, voda se valila po schodech na chodbě. Součet škod: vyplavený dva byty pod námi, podlahy v hajzlu, zárubně též.
Odpovědět