Ten pán mi mluví z duše

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Ten pán mi mluví z duše

Příspěvek od Přemek Doležal »

Hoši, serte na polytyku, ...teď tady proběhla moje manželka úplně nahatá,.....
.....a nechápu, jak může něco v pětapadesáti vypadat takhle dobře,.. krucifixhímlhergot. *in love*

Wilda
hvězdička
Příspěvky: 176
Registrován: stř 19.09.2012, 16:04
Auto: E280 CDI 2005
Bydliště: Lysá nad Labem
Věk: 57

Re: Ten pán mi mluví z duše

Příspěvek od Wilda »

viano píše:A co myslíte těma dávkama konkrétně? Doufám, že nemyslíte jakoukoliv podporu. Třeba mateřská / rodičovská je taky dávka a já bych si jaksi nepřál aby nebyla.
Spousta lidí taky bere dávky z důvodu zdravotních. Hodně prachů utratí jenom za léčbu nebo za péči. Jsou rádi že jsou rádi.
A další věcí je to, že si málo lidí uvědomuje jak by to vypadalo kdyby se komplet zrušily dávky. Asi byste se divili jak by vzrostla běžná kriminalita. Bez dávek to fakt nejde. O tom pojednává nejedna sociologická publikace..
Není to zaměstnanec ani OSVČ či továrník, kdo by si sám stanovil třeba sociální a zdravotní poplatky, ale stát a mnohdy mám dojem, že rozdílné platby stanovil, aby mezi různé skupiny lidí vrazil klín úmyslně. Jako OSVČ bych radši platil stejné poplatky jako zaměstnanec, aby se kdejaký hejhula o mě neotíral a neměl dojem, že jsem zdrojem jeho problémů. Zároveň bych ale ocenil, aby když zrovna na tom s příjmy nejsem nějaký rok dobře na mě platily stejné podmínky pro výplatu dávek jako pro ostatní. Stalo se mi, že jsem před 3 lety měl rok úplně mizerný, blbé příjmy, plno mimořádných vydání a na to abysme doma měli co do hrnce jsem si půjčil i od 12ti letého syna jeho našetřených 10tisíc(za vysvědčení,narozeniny,....). Usoudil jsem, že bych snad nějaký příspěvek na děti mohl dostat,ale funguje to tak, že když jsme po mnoha lítáních po úřadech dostali obálku s rozhodnutím, že nedostaneme ani korunu. Ono totiž u OSVČ je úplně jedno, jestli vykážeš mizerný roční příjem, ale když jsi OSVČ, tak se automaticky počítalo v r.2011 s příjmem 11900 měsíčně a jelikož na mě,ženu a dvě děti nám bylo vypočítáno životní minimum pro rodinu na 9400(já 2800,žena 2600, děti 2x1960), tak nebyl důvod nám nic vyplatit i když podle skutečnosti jsem vlastně měsíčně vydělal asi 4tisíce. Tím se nechlubím, spíš je mi za to hanba a jsem rád, že jsem se z toho rychle vyhrabal, ale ani OSVČ nepadají pečení holuby do huby.

Co se týká tedy těch dávek, měli by sloužit pro lidi v nouzi a né pro lidi,kteří si na tom založili snadný způsob obživy. Pokud se některá žena rozhodne být samoživitelkou, oceňuji to, ale mnohdy se za tímto rozhodnutím skrývá, že né ona bude živit svoje dítě, ale ostatní. Jestliže si některá vezme ožralu a gemblera, není to vina ostatních, že si od něj nechala udělat děti a proto mi připadá podivné, když jí to její "plánované rodičovství" ostatní pak platí.
Dalo by se pokračovat dál, pokud někdo onemocní tím, že ho třeba srazí auto a stane se z něj invalida, nemám nic proti pomoci státu a spoluúčast viníka by byla žádoucí, ale pokud si někdo rozbije hubu svojí vinou(chlast, drogy,jízda na červenou,....), pak bych rozhodně byl pro pomoc státu rozhodně menší.
Ženská(55let) v ulici, nikdy nikde nemakala, chlast,cigára, kriminál a zase chlast a pořád na perdeli doma. Bez cigára a střízlivou jsem jí snad nikdy neviděl a už 10let má in.důchod a město jí dává na kde co. Samozřejmě volička komančů,která teď je vynáší do nebes a jaksi zapoměla, že za nich seděla za to, že nikde nemakala, pak se můžeme divit, že peníze nejsou na ty , co by to opravdu potřebovali.
Chápu , že ODS potřebovala políček za ty špinavosti které přehlíží a neřeší, ale plno voličů od nich odešlo, protože o pravicové politice jen melou a přitom z pravicové politiky jsou připosraní a mnohdy se chovali jako Béčko čssd.

Wilda
hvězdička
Příspěvky: 176
Registrován: stř 19.09.2012, 16:04
Auto: E280 CDI 2005
Bydliště: Lysá nad Labem
Věk: 57

Re: Ten pán mi mluví z duše

Příspěvek od Wilda »

Přemek Doležal píše:Hoši, serte na polytyku, ...teď tady proběhla moje manželka úplně nahatá,.....
.....a nechápu, jak může něco v pětapadesáti vypadat takhle dobře,.. krucifixhímlhergot. *in love*
Tak tady neztrácej čas a jdi do toho 007

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Ten pán mi mluví z duše

Příspěvek od scout76 »

Přemek Doležal píše:Hoši, serte na polytyku, ...teď tady proběhla moje manželka úplně nahatá,.....
.....a nechápu, jak může něco v pětapadesáti vypadat takhle dobře,.. krucifixhímlhergot. *in love*
A vidíš ještě dobře? :D
Walda - možná by si měl pro sichr koupit pernamentku do solárka a být na úřadě trochu hustej ]:->

Wilda
hvězdička
Příspěvky: 176
Registrován: stř 19.09.2012, 16:04
Auto: E280 CDI 2005
Bydliště: Lysá nad Labem
Věk: 57

Re: Ten pán mi mluví z duše

Příspěvek od Wilda »

Určitě špatně nevidí, navíc už jsou v tomhle věku dost šikovné.
---------------------------------------------------------------
Manželka se nakonec smála tomu, jak mě tam na úřadech vytočili. Z našeho města nás poslali do okresního města, tam se mě ptali proč tam jedeme, že se to vyřizuje u nás, tak jsem jim řekl, že od nás mě tam poslali, tak paní řekla, že jsou u nás líný jako prasata a ženou nás tam zbytečně a nechce se jim makat. Takhle to probíhalo, proježděnej benzín i čas a nakonec prd a manželka dodnes vzpomíná, jak jsem tam řval na paní, že kdyby si příště místo polobotek nakrémoval hubu, tak že by se mohli přervat a ještě by mi to vyplnili. Jenže takové štěstí nemáme, aby nám stát platil poradce přes dávky.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Ten pán mi mluví z duše

Příspěvek od Přemek Doležal »

A vidíš ještě dobře? :D
Jako Rys, to si piš.
Když si v mládí dobře vybereš, ....ve stáří to potěší. @}->--

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Ten pán mi mluví z duše

Příspěvek od scout76 »

Přemek Doležal píše:A vidíš ještě dobře? :D
Jako Rys, to si piš.
Když si v mládí dobře vybereš, ....ve stáří to potěší. @}->--
No říká se,že než se oženíš,tak by si měl zfotit tchýni,protože nastávající se jí bude podobat :D .To máš teda krásnou tchýni :D
Odpovědět