Stavel jste nekdo drevostavbu?

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

jelen
hvězdička
Příspěvky: 85
Registrován: pát 01.08.2008, 12:03
Bydliště: Tuklaty
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavel jste nekdo drevostavbu?

Příspěvek od jelen »

ad akumulace: musim priznat, ze v lete je tu 28, soused (stejny dum) si nechal namontovat venkovni rolety, teplota 25 stupnu. Jak rychle se da dum vytopit, pak lze stejne rychle i vyvetrat.

ad cena: Marko, myslis si ze dnesni zdeny domy budou mit za 30 let nejakou hodnotu? Ja osobne pocitam s tim, ze po tech x letech, kdy tu budeme bydlet, tak az budu chtit dany dum prodat, tak nejvetsi cenu bude mit ten pozemek pod nim a popravde, zbourat drevostavbu je mnohem levnejsi nez ten tvuj zdenej ;). Nestavel jsem dvougeneracni dum s vyhledem do budoucnosti, resil jsem potrebu bydlet a zabezpecit rodine slusny bydleni, coz drevostavba bohate splnuje. Osobne si myslim, ze model, kdy rodiny spolu bydleli do smrti je prezity, coz je dano mnoho faktory o kterych tahle diskuse neni ;).

Marko
legenda hvězd
Příspěvky: 3356
Registrován: ned 03.08.2008, 11:49

Re: Stavel jste nekdo drevostavbu?

Příspěvek od Marko »

Nejde o dvougenerační dům, to je z principu nesmysl. Zděný dům má životnost min. 100 let proti okálům, stavět dům na 30 let je IMHO škoda peněz

stevuska
vycházející hvězda
Příspěvky: 582
Registrován: ned 02.09.2012, 15:58
Auto: Chevy Camaro 3.8 z
Bydliště: SK,D,LUX...

Re: Stavel jste nekdo drevostavbu?

Příspěvek od stevuska »

Marko..,zadnej barak ti vydrzi 100let.jo leda zdi a mozna strecha,ale bez prubeznych investic a to mi ver,ze po par letech budes muset investovat do takovych prkotin,ze te bude z toho bolet hlava...s plisni,s vlhkem nemam Problem,ale dum plave,byl postaven na mocalech,kde se navozila hlina,neni to Problem jenom muj,ale dalsich asi 60 baraku,takze v nekterych mistech popraskali zdi...

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Stavel jste nekdo drevostavbu?

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Myslím,že je rozdíl,jak se stavělo kdysi a dnes.Třeba moje sestra má chalupu zčásti roubenou a zděnou,stáří kolem 200 let.Stáj postavená z kamene byla vlhká,ale stačilo okopat,odvést vlhko a dnes je ze stáje ložnice s koupelnou.Roubená část je bez problémů.Dům nestojí na betonové desce ale jen na hlíně.

stevuska
vycházející hvězda
Příspěvky: 582
Registrován: ned 02.09.2012, 15:58
Auto: Chevy Camaro 3.8 z
Bydliště: SK,D,LUX...

Re: Stavel jste nekdo drevostavbu?

Příspěvek od stevuska »

lado..,kamen ma ale do sebe to.ze v lete chladi a v zime drzi teplotu...

Rokkky
hvězdička
Příspěvky: 5
Registrován: stř 30.11.2011, 9:36
Auto: z MB a Zuffenhasenu

Re: Stavel jste nekdo drevostavbu?

Příspěvek od Rokkky »

TAky jsem si tím prošel. Nalákala mne dřevostavební lobby i projektant. Chtěl jsem dřevák sendvičák kvůli ceně. Prý 50% ceny zděného. Prd - 50% bylo z ceny vnitřních a vnějších konstrukcí. Jejich zastoupení na celkové ceně stavby je pouhých 8%. Projektant měl za úkol splnit zvukovou neprůzvučnost. Na sendvič OSB trámek OSB ještě přidal 2x cetris. Drahé jak prase. CEna měla vycházet 5000 za kubík domu a 2500 za kubík garáže (8x9m a půlka garáže má strop ve 4m kvůli dvousloupáku. Pak jsem poptával firmy a prošel cca 10 vzorových domů. Dostal jsem se i na 6500 Kč/kubík i pro garáž :-! a poslouchal kecy, jo pane dřevostavba musí být dražší o 10% než zděný dům nebo dřevostavba je vždycky dražší. Případná likvidita domu by také nebyla dobrá. Projekt mne stál 72.000Kč a nervoval se, že už musím začít stavět. Pak jsem se nastěhoval do kanceláře ze dřeva a skla a hrůza - necítil sem se tam dobře . Pak jsem měl úraz, hubnul a nervoval se, už to chtělo začít. Ale měl jsem dost času na přemýšlení. Řekl jsem si, že 72.000 Kč bylo školné a že to oželím než bych se sral v dřevostavbě. Projektant odhadnul barák na 3 mio, nabídky byly od 5 (kachle v koupelně za 100Kč/m2) do 6,5Mio na klíč.

Ted stavím 30 cihlu plus 15 EPS. Těším se, že dřevostavbu postavím, ale bude to chata pro návštěvy na vedlejší parcele, kterou jsem v průběhu stavby přikoupil.

stevuska
vycházející hvězda
Příspěvky: 582
Registrován: ned 02.09.2012, 15:58
Auto: Chevy Camaro 3.8 z
Bydliště: SK,D,LUX...

Re: Stavel jste nekdo drevostavbu?

Příspěvek od stevuska »

..a mas aspon klid...ja bych do drevostavby klidne sel,ale s vlastnim drevem,s vlastnim projektem,zadna Firma,zadny Projektant,s vlastnima lidma...
..ale ne uz na stary kolena...

Autor tématu
ondrej
hvězdička
Příspěvky: 274
Registrován: ned 03.08.2008, 15:59
Auto: 124 300TD ,ex:190 2.0+2.6.+ E124 T200 16v+124T 280
Bydliště: Praha
Věk: 44

Re: Stavel jste nekdo drevostavbu?

Příspěvek od ondrej »

Vsem diky za nazory,ale poradte mi v my situaci:
na barak vc.siti a topeni je 1,7 mil,pozemek nepocitam. Dva dospely a vyhledove dve deti.zatim jedno.
Co mi doporucite?


Zustat na sidlisti asi ne ,co? *jokingly*
A vic v mym oboru asi vydelavat nebudu :( ,uz je to tak.

viano
hvězda
Příspěvky: 1527
Registrován: úte 23.09.2008, 18:29
Auto: šrot

Re: Stavel jste nekdo drevostavbu?

Příspěvek od viano »

a nejde koupit nějakej solidní starej cihlovej dům i s pozemkem dejme tomu za 1-1,5 mil. a za další milion ho kompletně zrekonstruovat?

Fusion
legenda hvězd
Příspěvky: 2931
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:16
Auto: C280 '94, BMW e30 m50b25 '87, pežit prdner
Bydliště: Brno

Re: Stavel jste nekdo drevostavbu?

Příspěvek od Fusion »

Jo ale bude dojíždět 80km :-$

stevuska
vycházející hvězda
Příspěvky: 582
Registrován: ned 02.09.2012, 15:58
Auto: Chevy Camaro 3.8 z
Bydliště: SK,D,LUX...

Re: Stavel jste nekdo drevostavbu?

Příspěvek od stevuska »

viano to rika spravne a nebudu daleko od pravdy,ze jak v CR tak na SK cim bliz k anglomeraci,tim vetsi cena pozemku a domu.Co bych udelal ja...?Za tu cenu koupis domek kdekoliv na vesnici bez zbytecnych velkych investic,bohuzel za cenu toho,ze zmenis zamestnavatele...nas dum v mem regionu byl ohodnocen na 1.7 mil.korun,ale kdyby stal pobliz bratislavy,hodnota by stoupla az na 6 mil.,stoji tady hodne domu prazdnych uz dlouhe leta,maji snizenou hodnotu,hezky dum koupis za 400 tisic-poschodak,ale nikdo to nechce,protoze jsme regionem bez prace,castecne to skupuji nemci a predelavaj na rekreacni chalupy...Do toho projektu bych take nesel.Takze,co vlastne ti poradit?

jelen
hvězdička
Příspěvky: 85
Registrován: pát 01.08.2008, 12:03
Bydliště: Tuklaty
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavel jste nekdo drevostavbu?

Příspěvek od jelen »

Precte te si prosim jeho pozadavky, chce bydlet s rodinou, ma na to X korun a ty chce investovat. Pokud by sel do starsiho domku, v mistech, kde ma s velkou pravdepodobnosti pozemek (neresi ho), pak za X jeho korun dostane pastousku do ktere bude muset 2X vrazit. Kdo z vas prodaval dum, aby na nem aspon trosku nevydelal? A kdo z vas by ho prodaval se vsema opravama, tak aby byl jako novostavba? Odpovim si sam, nikdo. Sam sem si prosel jeho myslenkama pred 5ti lety a neni to nic jednoduchyho a kazde rozhodnuti ma svoje plusy, tak i minusy. U me nakonec vyhrala cena, celkem dobra kvalita, rozumne reference, protoze neverim tomu, ze by chtel stavet dum sam, ale ze mu ho bude muset postavit firma, tak si bude muset setsakra dobre vybrat. Vsichni co radite zdeny dum, kouknete se, kolik lidi na nem delalo a kolik lidi jste museli sehnat, aby vam pomohli? Pokud nechce bydlet za dalsich 5 let, tak proste bude muset dost veci "outsourcovat" a jelikoz firmy potrebuji vydelavat, tak mu dum zadarmo nepostavi.

Ted jeste mych par postrehu z bydleni, tak jak jsme s tim prochazeli s pritelkyni, dnesni mou zenou:
1. bydleni ve zdenem pronajatem dome - topeni na tuha paliva, septik, varic na LPG, cena 20t/mesic, bylo to kousek za Prahou - Radonice, takze super dostupnost, dum 25let stary, nezatepleny, 2 praskle zdi (ne nosne), majitel uvazoval o prodeji, cena 2.5m = dalsich min. 2mega by clovek musel dat do oprav apod, pozemek 400m2.
2. bydleni panelak v Bohnicich - 13patro, 2kk, dobra dostupnost, ale panelak hruzy, byt nezrekonstruovan, kdyz se sousedi nad nama hadali, tak to bylo jako bychom to meli v obyvaku, cena 8.5t/mesic, majitelka nakonec premyslela, ze by jej prodala, cena 1,8m, plus dalsich naklady na zrekonstruovani (jadro, podlahy, okna), pro rodinu nesmysl

Pak jeste par pronajmu, nakonec konecne nastehovani se do drevostavby, od te doby maximalni spokojenost. Mozna nekdo rekne, ze jenom docasne, tomu nemohu odporovat, ale co si budeme nalhavat, pokud clovek ma dum, at uz dreveny nebo cihlovy, tak driv nebo pozdeji do nej bude muset neco investovat. Co se tyce vytopene drevostavby apod, tak sousedovy praskla takova ta "pancerova" hadice, co se ted vsude cpe ke kouhoutkum aj, vody vsude dost, protekla skrz podlahu, firma prijela, vymenila podlahy, pricky nasakly vymenila, za tyden se nastehoval do opraveneho. Osobne se domnivam, ze je lepsi, kdyz praskne voda v drevostavbe nez v cihle, lepe se to opravuje a vysusuje ;).

Co se tyce tveho rozhodovani, tak tebou zminovana castka X je dostatecna, ale nesmis si predstavovat, ze si za to postavis haciendu o 200m2, myslim si, ze pro 3 lidi bohate staci 60m2 obytne plochy pro 4 pak 70m2, takze bych se drzel u tedlech hodnot. PAk bych se odival u firmy jestli nenabizi tzv. rostouci domy, tzn. ze je to dum, ktery je v zakladu trebas 50m2, ale rozsireni trebas na 70m2 je otazka par dnu a i "par" tisíc ;).

stevuska
vycházející hvězda
Příspěvky: 582
Registrován: ned 02.09.2012, 15:58
Auto: Chevy Camaro 3.8 z
Bydliště: SK,D,LUX...

Re: Stavel jste nekdo drevostavbu?

Příspěvek od stevuska »

Jelen,je to vec nazoru a ten ma kazdej jinej,ja ti ho neberu...bydlel jsem v panelaku asi 5 let a rekl jsem si..,nikdy vice!!! I kdyz proklinam pri ruznejch praci na baraku,nemenil bych.Pokud mu udelaj barak k spokojenosti a po 3 mesicich nebude mit plisen ve vsech mistnostech,budiz...tim ho nechci strasit,u nas se to bohuzel stalo a hned asi u 30-ti baraku odevzdanych na klic,dodnes se soudi a trva to zu 10 let,ale to je zu z jineho soudku...At se rozhodne pro jakoukoliv alternativu,preju mu hodne stesti a hezke bydleni...tema je pro mne ukonceno...

Dirk
hvězdička
Příspěvky: 43
Registrován: sob 26.02.2011, 17:10
Bydliště: CZ

Re: Stavel jste nekdo drevostavbu?

Příspěvek od Dirk »

ono říkat něčemu o ploše 60m2 "dům" mi přijde trochu zvláštní-to už bych si snad raději koupil slušný byt

viano
hvězda
Příspěvky: 1527
Registrován: úte 23.09.2008, 18:29
Auto: šrot

Re: Stavel jste nekdo drevostavbu?

Příspěvek od viano »

Dirk píše:ono říkat něčemu o ploše 60m2 "dům" mi přijde trochu zvláštní-to už bych si snad raději koupil slušný byt
asi tak nějak, pro vícečlennou rodinu by to mělo být aspoň 3x tolik..
Odpovědět