Ot. : aky offroad ?

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Autor tématu
weap
hvězdička
Příspěvky: 106
Registrován: úte 05.08.2008, 0:35
Auto: W110, 200D W210 220CDi T modell slonica
Bydliště: Bratislava
Věk: 38
Kontaktovat uživatele:

Re: Ot. : aky offroad ?

Příspěvek od weap »

Super, takze wrangler ?
na nom mi je sympaticka aj ta demontovatelnost striech :-)

Vogel
hvězdička
Příspěvky: 255
Registrován: úte 03.03.2009, 1:18
Auto: W123, SLK R170, Viano 3.0 CDI, LandRover, Subaru
Bydliště: Praha

Re: Ot. : aky offroad ?

Příspěvek od Vogel »

Z těch třech bych si vybral Defa.

G Professional je sice asi super, ale prostě pro mě je cenově mimo.
Jeep se mi nelíbí (ano subjektivní) a přijde mi třeba na cestování jako malé auto.

Defender 110 je sice stará herka, do které se sotva nasoukám, ale cenově na 1/2 Gčka, pro mě osobně má super atmosféru a vzadu se dá spát. Díly se dají objednávat přímo z Anglie za úplně jiné ceny, než tu má ofic. zastoupení. V podstatě když člověk nespoléhá na značkový servis, je to celkem levné auto.

To že rezne, je to kostitřas a technologicky je to vykopávka je pochopitelně pravda. Ale proto si jej lidi kupujou.

Každé z těch aut je tak strašně vyhraněné, že bez osobní zkušenosti je prakticky zbytečné radit. Každému dle jeho vkusu. Stejně si to kupuješ jako hračku.

Franta w124
hvězdička
Příspěvky: 27
Registrován: úte 13.07.2010, 0:15
Auto: bmw e34 525 tds
Bydliště: Teplice
Věk: 34

Re: Ot. : aky offroad ?

Příspěvek od Franta w124 »

Také Ford 150,je nějaká verze,co jede skoro 200 a umí v terénu i skákat,jmenuje se to po nějaké prehistorické příšeře.

raptor
http://www.sauto.cz/osobni/detail/ford/ ... oFrom=list" onclick="window.open(this.href);return false;

Bertram
hvězda
Příspěvky: 1049
Registrován: ned 04.11.2012, 17:32
Auto: Spousta

Re: Ot. : aky offroad ?

Příspěvek od Bertram »

Jirka-Nemáš prosímtě nějakej prima odkaz na ty díly na Defa z Anglie ? Dík

Vogel
hvězdička
Příspěvky: 255
Registrován: úte 03.03.2009, 1:18
Auto: W123, SLK R170, Viano 3.0 CDI, LandRover, Subaru
Bydliště: Praha

Re: Ot. : aky offroad ?

Příspěvek od Vogel »

Pro mě to vždy objednával mistr automechanik :-) Ale jinak známé zdroje jsou třeba

http://www.lrseries.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.paddockspares.com" onclick="window.open(this.href);return false;
A pak samozřejmě kvanta je toho na eBay.

V ČR jsem kupoval na vrakovišti u Karla Slámy... to je neskutečný zdroj :-) http://www.lrslama.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
A pak http://www.land-rover-dily.cz" onclick="window.open(this.href);return false;, http://www.lr-eshop.eu" onclick="window.open(this.href);return false;, http://www.litep4x4.cz" onclick="window.open(this.href);return false;.

Obecně mi přijde, že kolem LR se pohybují zajímaví lidé, ochotní pomoci. Velký zdroj informací je na http://www.landroverforum.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;.

Bertram
hvězda
Příspěvky: 1049
Registrován: ned 04.11.2012, 17:32
Auto: Spousta

Re: Ot. : aky offroad ?

Příspěvek od Bertram »

Díky Ti. *thumbs up*

Autor tématu
weap
hvězdička
Příspěvky: 106
Registrován: úte 05.08.2008, 0:35
Auto: W110, 200D W210 220CDi T modell slonica
Bydliště: Bratislava
Věk: 38
Kontaktovat uživatele:

Re: Ot. : aky offroad ?

Příspěvek od weap »

Takze vcera som mal moznost v terene na offroad polygone porovnat G a Wranglera a jednoznacne vitazi G...
Pravda je,ze W461 so svihadlami je o 15 t e drahsia ako pomerne vybaveny Wrangler, ale gecgo teda o poznanie lepsie...

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Ot. : aky offroad ?

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Re Franta Díky, ano Raptor.Defender je neskutečný auto,nejhorší,v jakém jsem kdy jel.Kostitřas a zároveň uskákaná koza,ale je to kult. věc,jako Harley a lidi ho milují a v terénu je opravdu dobrý,ale stejně se musí upravit.Navíc je tu nešťastné spojení hliníku a oceli.Ale jsou i lux. verze,tuším se to jmenuje Rough,tam je kůže,koberečky a další blbinky.co se týče Wranglera,tak větší verze je docela pohodlná i na delší cesty,může se volit mezi motory a převodovkami a navíc je řada firemních úprav,jako třeba Moab,kde si každý vybere,také střechy se dají prohazovat nebo kombinovat.Pokud bych já byl mladý,chtěl udělat dojem a zároveň mít auto na silnici i do terénu,co má málo kdo,volím Toyotu FJ,pravda motor je drobet žíznivý,ale je to skvělé auto a navíc Dajbych v Plzni poradí,prodá i servisuje,navíc spolupracuje s Germány a cokoli je možné,jinak nic není nemožné,jak zní slogan a co se týče spolehlivosti,tak Toyota je etalon kvality.A což teprve Pick-Up v úpravě firmy Islander,to je nářez nejvyššího stupně,čilé šílenství.Navíc Islander má filiálku v Reichu,netřeba cestovat přes moře.A pokud chci jen velký efekt,spadlé čelisti kolemjdoucích,tak Rover Evoque v nejvyšší výbavě nebo Land Rover s přeplňovaným benzínem,ten opravdu trhá asfalt.Leč je to Rover,tudíž se to sere a dost a často.Nejlepší Rover byl ten starý,co v něm jezdila opice Judy a vozila šilhavého Clerence.Nebo si počkat na ten zázrak od Lamborghini,tuším Kubang se to má jmenovat.Také ta pepřová věc od Porsche je opravdu dobrá a spolehlivá,ale poslední modely jsou jinde a už nemají redukci atd,je to čisté SUV,ale zatraceně dobré,rychlé.A pokud Defender,tak jedině ten předělaný, viz Top Gear,jezdil v tom Křeček,jmenuje se to Bowler a je i civilní verze se vším pohodlím a tohle auto strčí do kapsy vše ostatní,včetně Raptora.Takže mladý muži,máš-li dostatečnou kartu,nejlépe zlatou,jdi na internet,vyber co tvé srdce žádá a všude tě rádi přivítají.

Autor tématu
weap
hvězdička
Příspěvky: 106
Registrován: úte 05.08.2008, 0:35
Auto: W110, 200D W210 220CDi T modell slonica
Bydliště: Bratislava
Věk: 38
Kontaktovat uživatele:

Re: Ot. : aky offroad ?

Příspěvek od weap »

No, o efekt z hladiska image mi nejde...
A keby aj,nafasujem si sluzobne biele G , takze to ciel nieje.
Ciel tohto projektu je nieco, s cim sa v ramci psychohygieny mozem ist vyblaznit na offroad-kopec,ktory mam asi 15 min od domu, aby to zvladlo zimu v kremnickych horach ked pojdem na chatu a aby to ako tak zvladlo odviezt mna,polovicku a nemecku dogu,ked sa rozhodneme ze pojdeme do lesa.
Ono viem, ze na to by bola idealna aj ta biela Gecka, ale ist cez vikend do lesa so psom autom ktorym idem v pondelok za slusneho do roboty je hovadina... 8)

biker
hvězdička
Příspěvky: 134
Registrován: ned 03.08.2008, 23:22
Auto: W201 2.5D 2.6E
Bydliště: slovensko SE
Kontaktovat uživatele:

Re: Ot. : aky offroad ?

Příspěvek od biker »

Weap napis trochu viac o tom jazdení a porovnani wrangleri vs. G
Aký to bol wrangler? Dlhy JK ? Aký motor a offroad výbava ?
Aké G ? G má v sérii tri uzávierky tuším a aj keď sú to veľmi podobne autá tak rozdiely tam jasne ze nejaké budú . Tak aké keď jednoznačne je G lepšie. V com ?

castrol
hvězdička
Příspěvky: 24
Registrován: sob 17.10.2009, 17:19
Auto: G270CDI(W463),E350CDI(W212),300D(W124),Viano
Bydliště: Terchová
Věk: 51

Re: Ot. : aky offroad ?

Příspěvek od castrol »

na defikoch jazdim dost intenzivne 16 rokov v robote a bez predsudkov mozem povedat ze by som si take auto nekupil ani keby nove stalo hoc aj 10000€, doma som mal patrola, nivu, landa75 ,aro ,samurai ,discovery, a vysledok je ten ze mam na dvore piate G. zacinal som na 230GE- stare a slabe, potom 300TD super sila velka spotreba, dalej 320 benzin plyn - omyl, 270CDI kratas - male a teraz 270 long- super bomba spica a ked budem velky tak si kupim 350 CDI, asi tak

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Ot. : aky offroad ?

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Takže jen vybláznit,vy jste dva a doga,to uslintané zvíře.Vím a znám,sám mám tři psy,ale neslintají.Tak na to je řada aut,volil bych něco staršího,drobet předělat a pro psa vzadu vše omyvatelné,i když psí slinty jdou umýt ze všeho velice špatně.Ale pokud chceš řádit v terénu,tedy opravdu,musíš předělat každé auto,vyjma Bowlera.G má opravdu v základu tři uzavíratelné diferenciály,ale stejně musíš zvýšit světlost,jiné pružiny a tlumiče.Ideál jsou portál.nápravy z Unimogu,ale je to sakra drahé.Ale pokud pojedeš v terénu kudlu,psa nech doma,umlátil bys ho v každém autě.Asi mě zdejší ukamenují,ale G,pokud není upravené v terénu zničíš,je to nejen má zkušenost,ale i jiných.Něco je sjet pár hrbolů,drobet písku či bahna,ale opravdový off-road je o něčem jiném.Pokud se chceš inspirovat,najdi na internetu Breslau nebo Ladoga Trophy.

Brabus63
vycházející hvězda
Příspěvky: 930
Registrován: ned 13.03.2011, 9:32
Auto: MB C32AMG, W124 250D, Viano
Bydliště: Praha

Re: Ot. : aky offroad ?

Příspěvek od Brabus63 »

Co Unimog, nebo to už je moc ? *jokingly*

Autor tématu
weap
hvězdička
Příspěvky: 106
Registrován: úte 05.08.2008, 0:35
Auto: W110, 200D W210 220CDi T modell slonica
Bydliště: Bratislava
Věk: 38
Kontaktovat uživatele:

Re: Ot. : aky offroad ?

Příspěvek od weap »

biker píše:Weap napis trochu viac o tom jazdení a porovnani wrangleri vs. G
Aký to bol wrangler? Dlhy JK ? Aký motor a offroad výbava ?
Aké G ? G má v sérii tri uzávierky tuším a aj keď sú to veľmi podobne autá tak rozdiely tam jasne ze nejaké budú . Tak aké keď jednoznačne je G lepšie. V com ?

Obe auta boli uplne nove, dlhe ( 5 dveraky ) a v seriovej vybave.
Bolo na offroad drahe co je na slovakiaringu.
G malo aspon pre mna podstatne lepsiu ovladatelnost bolo vyrazne vrtkejsie a celkovo som z neho mal lepsi pocit...
S wranglerom som mal tu cest v terene uz davnejsie, ale ked som mal moznost presadnut z jedneho do druheho, tak g...
Wrangler na mna posobil ako o dost vacsie a neohrabanejsie auto ...
Odpovědět