Odešla nám pračka...

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Pitbull92
hvězdička
Příspěvky: 278
Registrován: stř 10.09.2008, 16:33
Auto: pionýr

Re: Odešla nám pračka...

Příspěvek od Pitbull92 »

Před rokem přišla za mnou paní máma,že jí nefunguje pračka,že prý cvakne a voda tam neteče,ventily byli ok a problém byl ve zborcený přívodní hadici na vodu,tak se koupila hadice nová a ok.Tak před půl rokem přišla znova,že prej všechno se zdá ok,jen buben se neroztočí.Tak jsem vyndal motor,mrknul na uhlíky a byli KO.Za 100Kč jsem došel koupit uhlíky do rozbrusu od Narexu přibližného rozměru,trochu je upravil,vše zas složil a pračka zase šlape bez problémů :) Je to Bosch dobře tak 12let stará,tehdá stála kolem 13ti tyček

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Odešla nám pračka...

Příspěvek od Přemek Doležal »

Odešla nám pračka...
To se u nás nemůže stát !!!
My zavíráme dveře na ulici, i na zahradu. [:-}

konyRF
vycházející hvězda
Příspěvky: 773
Registrován: čtv 08.01.2009, 16:30
Auto: W201 2,0D + W124 300TD + S211 320CDI R6
Bydliště: Bayern - Germany
Věk: 45

Re: Odešla nám pračka...

Příspěvek od konyRF »

Jak pisou kolegove....
Projdi testy (d-test) a kup primerene k tve financni moznosti.
BOhuzel dle testu ale spousty pracek nezvlada svou zakladni funci :-! .
Vyprat pradlo do cista.


KonyRF

viano
hvězda
Příspěvky: 1527
Registrován: úte 23.09.2008, 18:29
Auto: šrot

Re: Odešla nám pračka...

Příspěvek od viano »

k čistotě prádla - problém u většiny moderních praček je to, že mají zkrátka malou spotřebu vody, marketingová snaha oslnit úsporou vody je ale docela mimo když se vezme v úvahu cena vody (podobně hloupý jsou i myčky), další věc je to, že se prádlo vlastně nepere ale spíš jen tak převaluje, navíc to pere hrozně dlouhou dobu, takže prací cyklus trvá třeba dvě hodiny místo dvaceti minut, takže zase žádná úspora (měřeno na kWh), to je ten pokrok :-$

petr W123 240 D
vycházející hvězda
Příspěvky: 946
Registrován: pát 01.08.2008, 0:09
Auto: W202 250TD, bylo W123 240D
Bydliště: UHERSKÉ HRADIŠTĚ
Věk: 47

Re: Odešla nám pračka...

Příspěvek od petr W123 240 D »

vitek píše:Máme AEG cca 6 let, top model v původní ceně cca 30tis. Sice má ta mrcha dispej jak televizi, ale už cca 4 roky hlásí chybu přitékající vody (stačí zmačknout entr a jede dál) a minulej tejden nás bastyje bílá vyplavila. Je ale až zázračně tichá. Jo a má připojení k internetu :-).

Teď chceme něco se sušičkou. Jsou na to rozporuplný názory, ale zatím vede tohle:
http://www.testberichte.de/p/lg-electro ... richt.html" onclick="window.open(this.href);return false;
V.
Vítku mě toto dělá AEG taky a vždycky pomůže vyčistit sítka na přívodu vody.Jedno mám na té bezpečnostní hadici a druhé je zasunuté v hrdle pračky kam tu hadici připojuješ.Cca každého půl roku vyčistím a jede.
Jen teď poslední půl rok nějak rachotí při ždímání.Asi špatné tlumiče na bubnu.Tak asi v zimě udělám rozborku a pak výměnu.

stevuska
vycházející hvězda
Příspěvky: 582
Registrován: ned 02.09.2012, 15:58
Auto: Chevy Camaro 3.8 z
Bydliště: SK,D,LUX...

Re: Odešla nám pračka...

Příspěvek od stevuska »

panove..,ono je to tezky,asi pred 2-ma " lety mi zena volala,ze ji odesla pracka,verne slouzila 15 let,zlata Tatramatka.O tyden pozdejc zase lednice,zlata Calex-ka,ktera doslouzila po temer 20-ti letech...Zavolal jsem do obchodaku,poradil se,manzelka vybrala pracku Gorenje a velikou lednici AEG.Doma mam jeste stary 500-litrovy mrazici vitryny nakolik jsme vzdycky chovali minimalne tech 60 cunat na maso a vyrobky.Dodnes chvalim nase bejvale fabriky.Dnes,jak nekdo kupuje pracku,lednici,uz si je vedom,ze je to spotrebni zbozi,ktere muze po zaruce odejit a dobre si to uvedomuje i vyrobce,kterej na Tom jenom vydelava...Nova generace si uz bude kupovat tyhle veci jako kalhoty anebo svetry...

Thomas_124
král hvězd
Příspěvky: 5960
Registrován: stř 06.11.2013, 23:00

Re: Odešla nám pračka...

Příspěvek od Thomas_124 »

Přemek Doležal píše:U nás Zanussi, ....nějaká obyč.za 5,-
....a už dobře 10 let o ní nevíme. *thumbs up*
Jenže ta je kupovaná před deseti lety.. Já nakupuju na bazos.cz. Teď jsem byl rychlý a mám whirlpool s horním plněním, nádhernou, skoro stejnou jak jsem měl, tak jsem tam vyměnil závěs dvířek a víčko filtru. Stála 500 a trvalo mi to 3dny.
Odpovědět