Negativní zkušenosti s prodejci automobilů (dovozci)

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

Autor tématu
Kaskadér
hvězda
Příspěvky: 1122
Registrován: stř 10.02.2010, 20:59
Auto: Folcvágen

Negativní zkušenosti s prodejci automobilů (dovozci)

Příspěvek od Kaskadér »

Dostalo se mi do rukou Toledo, rok 2006, koupeno u "Jiří Dohnal, dovoz a prodej vozidel" cca dva roky nazpět, jako nikdy nebourané, dovoz ze Španělska. Majitelka si přála po nehodě rozebrat auto na použitelné ND a zbytek do šrotu. Při rozborce "nikdy nebouraného auta" jsem zjistil následující - opravované po ráně na předek i zadek, zadek auta od zadních dvěří navařený z jiného, sváry jako od prasete, katastrofa. Předek taktéž po opravě - airbagy ve sloupcích chyběly, přední sedačky z Golfa - zespodu byl dokonce nápis z vrakoviště. Airbagy řidiče a spolujezdce byly na místě, ale podle čísla dílu z CZ distribuce. Co bych na to tak řekl - na pohled celkem pěkný auto, ale stvořený z totálního šrotu. Nejhorší na tom je, že vše nasvědčuje tomu, že to auto někdo přitáhl k nám v dezolátním stavu, a tady to dával dost pofidérním způsobem dohromady. Vím, že většina z vás řekne, že to je běžná praxe, ale já osobně jsem doufal, že už se to takto nedělá, protože se to díky mnoha hodinám práce nevyplatí.

Bylo by super založit topic, kde by se uváděly podobný konkrétní zkušenosti, aby se třeba někdo při nákupu auta nenapálil. Moc nevěřím tomu, že to tady bude fungovat, ale třeba ano.

http://topkontakt.idnes.cz/f/jiri-dohnal/6835/" onclick="window.open(this.href);return false;

sternDM1
vycházející hvězda
Příspěvky: 862
Registrován: ned 25.04.2010, 22:09
Bydliště: České Budějovice a okolí
Věk: 52

Re: Negativní zkušenosti s prodejci automobilů (dovozci)

Příspěvek od sternDM1 »

jóóó, bych ti mohl vypravet. Bydlim na hranicich a kazdy den jezdim za caru a vidim, co se taha k nam za hnídy. Kolikrát si ríkam, ze kdo si to pak koupi, jde mu pak o hubu. Smutný, ale je to tak.... Nekdy kdyz to stihnu, tak vyfotim, aby jste byli v obraze ;)

Autor tématu
Kaskadér
hvězda
Příspěvky: 1122
Registrován: stř 10.02.2010, 20:59
Auto: Folcvágen

Re: Negativní zkušenosti s prodejci automobilů (dovozci)

Příspěvek od Kaskadér »

Cca půl roku jsem se pohyboval v servisu, co lepil auta pro http://www.gamacar.cz" onclick="window.open(this.href);return false; a http://www.elacar.cz" onclick="window.open(this.href);return false;, to by se člověk normálně regulérně poblil. :-$

vody
hvězdička
Příspěvky: 257
Registrován: čtv 11.08.2011, 11:23
Auto: Bylo W202 C200 Elegance 1998
Bydliště: Brno

Re: Negativní zkušenosti s prodejci automobilů (dovozci)

Příspěvek od vody »

Například http://www.auto-sindler.cz" onclick="window.open(this.href);return false; v Brně
také spravuje a zároveň prodává bouračky, i dost silné, nicméně mají opravdu TOP vybavení na opravy (stolici a spec. geometrii) a nijak se tím netají, tuplem když okolo a v dílně stojí bouračky fordů. Tohle bych řekl je třeba fér přístup.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Negativní zkušenosti s prodejci automobilů (dovozci)

Příspěvek od Přemek Doležal »

Svýho času jsme taky občas ze dvou dělali jedno, ...ale profesionálně.
Provařit odkryté nosné části a nosnosti v prazích, pak teprvě povrchové plechy.
Jedno takové auto po těžké havárii dopadlo na jedničku,
takže : proč by ne, ale opravdicky, a poctivě. *thumbs up*

Autor tématu
Kaskadér
hvězda
Příspěvky: 1122
Registrován: stř 10.02.2010, 20:59
Auto: Folcvágen

Re: Negativní zkušenosti s prodejci automobilů (dovozci)

Příspěvek od Kaskadér »

Přemek Doležal píše:Svýho času jsme taky občas ze dvou dělali jedno, ...ale profesionálně.
Provařit odkryté nosné části a nosnosti v prazích, pak teprvě povrchové plechy.
Jedno takové auto po těžké havárii dopadlo na jedničku,
takže : proč by ne, ale opravdicky, a poctivě. *thumbs up*
S tím nemám problém. Taky se pro mě chystá E46 328, s navařenou LP čtvrtkou, ale dělá to profík. Má krásnejch 20tis. najeto.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Negativní zkušenosti s prodejci automobilů (dovozci)

Příspěvek od Přemek Doležal »

To budeš mít automobil jako moje milá ! *thumbs up*

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Negativní zkušenosti s prodejci automobilů (dovozci)

Příspěvek od scout76 »

Kaskadér píše:Cca půl roku jsem se pohyboval v servisu, co lepil auta pro http://www.gamacar.cz" onclick="window.open(this.href);return false; a http://www.elacar.cz" onclick="window.open(this.href);return false;, to by se člověk normálně regulérně poblil. :-$
Tak to je nářez Punto za 50 =-o a my podobný verky šrotujem.Asi je začnem do Brna zavážet :D

vody
hvězdička
Příspěvky: 257
Registrován: čtv 11.08.2011, 11:23
Auto: Bylo W202 C200 Elegance 1998
Bydliště: Brno

Re: Negativní zkušenosti s prodejci automobilů (dovozci)

Příspěvek od vody »

Ono v Brně vůbec něco koupit slušného je občas problém, to jsem zažil už mockrát u lidí...

petr W123 240 D
vycházející hvězda
Příspěvky: 946
Registrován: pát 01.08.2008, 0:09
Auto: W202 250TD, bylo W123 240D
Bydliště: UHERSKÉ HRADIŠTĚ
Věk: 47

Re: Negativní zkušenosti s prodejci automobilů (dovozci)

Příspěvek od petr W123 240 D »

Problém je že lidi to chtějí všechno opravit za 20korun,půl litru slivivovice a krabičku cigaret.
Je spousta karosářů kteří umí svou práci tak jak se má,ale ti nemají tolik práce jak ti šmudlové co to látají jen tak na oko.
Sám znám 1karosářskou dílnu kde je vybavení za mraky peněz,chlapi to umí,ale nejsou levní protože dělají pěknou práci.A v tom je právě ten problém.Dělalo jich tam ještě 5let zpět myslím7nebo8 a dnes jsou 3 *tired* .

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Negativní zkušenosti s prodejci automobilů (dovozci)

Příspěvek od scout76 »

vody píše:Ono v Brně vůbec něco koupit slušného je občas problém, to jsem zažil už mockrát u lidí...
To je pravda.Ještě před 10-ti lety jsem vozil pár bazaristům auta do Brna a Tišnova.Zpátky jsem jezdil s igelitkou plnou dokladů co jsem zkoupil a stavěl na ně tzv. přestavby a ještě mi zbyly peníze.To byly časy. [:-}
Odpovědět