Letni pneu v zime...

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Autor tématu
stevuska
vycházející hvězda
Příspěvky: 582
Registrován: ned 02.09.2012, 15:58
Auto: Chevy Camaro 3.8 z
Bydliště: SK,D,LUX...

Letni pneu v zime...

Příspěvek od stevuska »

Zdravim panove,mam otazku a dam konkretni priklad.Jsem z mesta,kde snih napadne tak 2-3x do roku,je ho malo a vydrzi jenom par dni...I kdyz zakon prikazuje v tomto pripade prezout,povazuji to za blbost a zakon mi nezakazuje pouzivat letni pneu prez celej rok,za podminky,ze prispusobim jizdu danym podminkam....Jakej je vas nazor?

K2
vycházející hvězda
Příspěvky: 992
Registrován: úte 12.08.2008, 16:09
Věk: 50

Re: Letni pneu v zime...

Příspěvek od K2 »

Muzes na to kaslat a nikdo te nebude prudit pokud neco neprovedes... http://www.autoweb.cz/zakon-a-tzv-povin ... neumatiky/" onclick="window.open(this.href);return false;
A jeste Huml http://www.humlstanislav.cz/snemovna/le ... neumatiky/" onclick="window.open(this.href);return false;

kriskas
kometa
Příspěvky: 2099
Registrován: ned 06.06.2010, 16:07
Auto: mam, ale mercedes to neni, jasny pane
Bydliště: Prievidza Lehota pod Vtacnikom
Věk: 40
Kontaktovat uživatele:

Re: Letni pneu v zime...

Příspěvek od kriskas »

Tato věta ne boží
Pokud řidič situaci podcení anebo naopak přecení své síly a vlivem jeho jednání pak dojde např. k dopravní nehodě, nechť za to nese odpovídající odpovědnost, která jej poučí, a
teda ked nejde na zimnych.

pardon, ale tuto vetu moze napisat iba kkt.

CEGY
hvězdička
Příspěvky: 207
Registrován: ned 25.12.2011, 14:39
Bydliště: Brno

Re: Letni pneu v zime...

Příspěvek od CEGY »

Tema jak vino. Neco jako, musim pouzit kondom, kdyz si nejsem jistej.

rudy320e&a140
hvězda
Příspěvky: 1745
Registrován: úte 29.07.2008, 16:40
Auto: Mercedes Benz W124, WVPOLO,Tozota, FelíciaLX
Bydliště: Jarok
Věk: 60
Kontaktovat uživatele:

Re: Letni pneu v zime...

Příspěvek od rudy320e&a140 »

Žádný problém! Letní pneu jsem taky použil a to bez problémů. Všichni zaříkavači počasí a proklínání letních pneu v zimě , "Neuspěli!"
Nastartoval jsem v garáži (sníh tak max 15 čísel) a v pohodě jsem jel, sníh nesníh! Dokonce jsem ujel 19 metrů z garáže po terasu. To, že jsem pak dlouho couval zpěť do garáže, je čistá náhoda a nedorozumění s pány meteorology v souvislostech na fyzických vlastnostech letních versus zimních pneu. Jsou to brebtové :-! a ničemu nerozumí, dyť Jááááá *thumbs up* mám patent na rozum a vím co letní pneu zvládnou, zákon nezákon! Nějaky blbec (mně , nejlepšímu řidičovi) mi předse nebude říkat na jakých pneu mám vyjet z "Garáže". Důvod , že jsem záhy (v ten moment) vyměil pracně a nasr.tě letní za zimní byl jenom ten že jsem se rozhodl procvičit hýždě a zkusit jak vypadají zimní pneu na mém autě. *tired* Prosím nic jiného ze tím nehledejte, šlo jen o test výdrže zimních pneu a rychosti výměny disků. Sníh s tím skutečně neměl co delat. :D :D :D
Věřím že by to mohla být odpověď na řešení daného (milon krát provařenému) tématu.
Čili , v zimě a na sněhu jezdete klidně na letích pneu. Jak dlouho, poznáte sami na vlastní kůži. ]:-> ]:-> ]:->

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Letni pneu v zime...

Příspěvek od Přemek Doležal »

Od počátku mé řidičské kariery, a vlastnictví auta, -1972- , jezdím v zimě na zimních, v létě na letních.
Howg.

Madmax
vycházející hvězda
Příspěvky: 577
Registrován: úte 06.01.2009, 13:25
Auto: C200 CDI (S203), BMW GT 535i (F07)
Bydliště: Praha
Věk: 51

Re: Letni pneu v zime...

Příspěvek od Madmax »

Souhlasím se všemi používači zimních pneu a taky tak činím… Protože ale je u nás taky 2 - 4 cm kalamita tak 3x za zimu po dobu pár dnů, tak na DRUHÉM (ženině) autě, se kterým se primárně jezdí jen kolem komína, máme univerzály. Jednak se mi nechce přezouvat a druhak by mi dvě sady gum dřív zpuchřely než by se sjely. Nejsou nic moc v létě ani v zimě, nejsou vysloveně špatné v létě ani v zimě. A M + S na nich zamezí dohadům s pojišťovnou, kdyby se nedejbože něco stalo. A když je náhodou ta kalamita tak medvěda necháme stát, ženě dám patřičně obutýho služebního Jeepa a jdu disciplinovaně na autobus.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Letni pneu v zime...

Příspěvek od Přemek Doležal »

OK ! *thumbs up*

rudy320e&a140
hvězda
Příspěvky: 1745
Registrován: úte 29.07.2008, 16:40
Auto: Mercedes Benz W124, WVPOLO,Tozota, FelíciaLX
Bydliště: Jarok
Věk: 60
Kontaktovat uživatele:

Re: Letni pneu v zime...

Příspěvek od rudy320e&a140 »

Přemek Doležal píše:OK ! *thumbs up*
Taky! *thumbs up* *drink* :D

Autor tématu
stevuska
vycházející hvězda
Příspěvky: 582
Registrován: ned 02.09.2012, 15:58
Auto: Chevy Camaro 3.8 z
Bydliště: SK,D,LUX...

Re: Letni pneu v zime...

Příspěvek od stevuska »

..panove..,mam 2 sady letni na 18-stkach,zimni na 16-stkach...Ale kolikrat premyslim,kdyz auto najede za rok max. 4 tisice km,jestli to ma vyznam...

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Letni pneu v zime...

Příspěvek od Přemek Doležal »

Význam to , pravda, nemá. Ale pokud vyjedeš aspoň 1x v zimě, tak jo.
Já má nyní na Kadlíka 18´´ = léto,
a na nových zimních, obutých na těch NEJ :stern: ráfcích 16´´auto odstavuji do garáže
k zimnímu spánku.
Magořina, :-! zimní prodám, a auto bude v zimě chrápat na nějakých sračkách. *drink*

rudy320e&a140
hvězda
Příspěvky: 1745
Registrován: úte 29.07.2008, 16:40
Auto: Mercedes Benz W124, WVPOLO,Tozota, FelíciaLX
Bydliště: Jarok
Věk: 60
Kontaktovat uživatele:

Re: Letni pneu v zime...

Příspěvek od rudy320e&a140 »

stevuska píše:..panove..,mam 2 sady letni na 18-stkach,zimni na 16-stkach...Ale kolikrat premyslim,kdyz auto najede za rok max. 4 tisice km,jestli to ma vyznam...
Nemá, klidně jezdi na letích. :D

kriskas
kometa
Příspěvky: 2099
Registrován: ned 06.06.2010, 16:07
Auto: mam, ale mercedes to neni, jasny pane
Bydliště: Prievidza Lehota pod Vtacnikom
Věk: 40
Kontaktovat uživatele:

Re: Letni pneu v zime...

Příspěvek od kriskas »

stevuska píše:..panove..,mam 2 sady letni na 18-stkach,zimni na 16-stkach...Ale kolikrat premyslim,kdyz auto najede za rok max. 4 tisice km,jestli to ma vyznam...
A ma vyznam to auto vlastnit? Pokial ano, daj tomu to, co to ma mat. To, ze existuje par tych, co sa brania skutocnostiam a idu hlavou proti muru len z pricipu... Tiez mas doma zimnu obuv aj ked povonku nechodis, len minimalne.
A este jedna. Ma vyznam mat doma dve sady letnych?

Autor tématu
stevuska
vycházející hvězda
Příspěvky: 582
Registrován: ned 02.09.2012, 15:58
Auto: Chevy Camaro 3.8 z
Bydliště: SK,D,LUX...

Re: Letni pneu v zime...

Příspěvek od stevuska »

kriskas..,ja som 8-9 mesiacov v roku v zahranici,auto pouziva moja zena na nakupy.A ci sa oplati jazdit?Dostal som ho darom...

Fusion
legenda hvězd
Příspěvky: 2931
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:16
Auto: C280 '94, BMW e30 m50b25 '87, pežit prdner
Bydliště: Brno

Re: Letni pneu v zime...

Příspěvek od Fusion »

Pokud není nutný denně někam jezdit tak bych to nechal na letních. Kdy vyjet už záleží na každým soudruhovi.
Já sem ujel jednu celou zimu na letních be újmy. Jenom na pradědu se parkplatzführer blbě tlemil.
Odpovědět