Na čem nyní děláte ?

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

Autor tématu
Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6238
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od Merc124 »

Přemek Doležal píše:My víme.
a proto zásuvku vždy při výměně oleje a filtru novou, i kdyby netekla, tak začne 8)

Autor tématu
Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6238
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od Merc124 »

xaler píše:Ještě jsem se dočetl, že se tam mění nějaká zásuvka, to bych asi našel, ale není mi jasné, že by se měla zkontrolovat jestli těsní nějaká elektronická deska jinak ten olej někudy vyteče.
už se to tu řešilo mnohokrát, zásuvka na el. přestane těsnit, pak olej z almary pomalu vzlíná a tlačí se skrze drátky pod izolací do ř.j. převodovky a ta pak může lehnou a dojezdil jsi. Takže si určitě tu jednotku najdi, u W163 je někde u spolujezdce na tunelu, a zkus jí vyndat a zatřepat s ní a uslyšíš jestli v ní už šplouchá olej nebo ne. Ono to poznáš už při odpojení konektorů,
jsou dva, jak je jeden od oleje, je jasno.

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od popelnice »

Covece myslim ze je u pilota nad nohama 8) zasuvka je zalezitost stovky :)

xaler
hvězdička
Příspěvky: 492
Registrován: pát 18.03.2011, 18:21
Auto: W163 ML500
Bydliště: Louny

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od xaler »

Děkuji za rady, olej někde splaším. Teď čekám až mi přijde měrka. Ta zásuvka je známá věc, ale ještě jsem četl něco o těsnění nějaké elektronické destičky co je asi na tom ventilovým bloku. Je možné, že jsem to nebyl schopen dobře přeložit. Je tam víc jak 200 tis starý olej tak nevím co ta převodovka udělá až ho vyměním. Ještě jste zapomněli na tu úplně nejdůležitější věc, červená pečeť do víčka u automatu. ;) (Děkuji šikovnému servisákovi od Teplic, který mě náležitě poučil.)

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od popelnice »

xaler píše:Děkuji za rady, olej někde splaším. Teď čekám až mi přijde měrka. Ta zásuvka je známá věc, ale ještě jsem četl něco o těsnění nějaké elektronické destičky co je asi na tom ventilovým bloku. Je možné, že jsem to nebyl schopen dobře přeložit. Je tam víc jak 200 tis starý olej tak nevím co ta převodovka udělá až ho vyměním. Ještě jste zapomněli na tu úplně nejdůležitější věc, červená pečeť do víčka u automatu. ;) (Děkuji šikovnému servisákovi od Teplic, který mě náležitě poučil.)
No to tesneni je ta zasuvka *thumbs up* o tom ze je to zrovna v tomhle aute 200tis km pochybuju *jokingly*

trojan
kometa
Příspěvky: 2145
Registrován: pon 28.02.2011, 18:33
Auto: Trambus
Bydliště: 60580495devět/Kolín

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od trojan »

červená pěčeť je opravdu důležitá *jokingly* O těsnění na desce fakt nevim, to spíš bylo těsnění na vaně

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od popelnice »

Tak ja to jeste dobedavna meril bovdenem z kola *jokingly* pečet je pochopitelne zakladem uspechu *thumbs up*

trojan
kometa
Příspěvky: 2145
Registrován: pon 28.02.2011, 18:33
Auto: Trambus
Bydliště: 60580495devět/Kolín

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od trojan »

Největší prdel je když se koupí šitová měrka a při prvním měření tam ten plastovej kus upadne *jokingly*

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od popelnice »

Prdel cislo dve je kdyz ji tam idiot narve az po ten cervenej konec :D

xaler
hvězdička
Příspěvky: 492
Registrován: pát 18.03.2011, 18:21
Auto: W163 ML500
Bydliště: Louny

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od xaler »

Potřeboval bych zadní víčko do světla 14735400 nikde jsem to nenašel. To se vyhodí celý xenon když nějaký blb ztratí víčko?

xaler
hvězdička
Příspěvky: 492
Registrován: pát 18.03.2011, 18:21
Auto: W163 ML500
Bydliště: Louny

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od xaler »

Tady jsem to našel česky a stejně tomu nerozumím
http://suvik.cz/clanky/prevodovky-mercedes.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ještě jedna porucha stojí za zmínku – ztráta těsnosti kontaktů v elektronické desce.
Prosím, nemýlit si se ztrátou utěsnění desky jako celku, následkem čehož olej z automatické převodovky jednoduše vytéká ven, tato závada se odstraňuje výměnou elektronické desky a stojí 500 Kč.
Při ztrátě těsnosti plošných spojů olej z automatické převodovky proniká do kabeláže elektroinstalace motoru, vzlíná po kabelech (kapilární efekt), až postupně pronikne do elektronické řídící jednotky a zapříčiní její selhání.
I když elektronické desky a jejich plošné spoje jsou zality montážním lakem, navzdory tomu dlouhodobě odolné vůči ztrátě těsnosti a pronikání oleje nejsou.

trojan
kometa
Příspěvky: 2145
Registrován: pon 28.02.2011, 18:33
Auto: Trambus
Bydliště: 60580495devět/Kolín

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od trojan »

špatně si hledal :-)

trojan
kometa
Příspěvky: 2145
Registrován: pon 28.02.2011, 18:33
Auto: Trambus
Bydliště: 60580495devět/Kolín

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od trojan »

xaler píše:Tady jsem to našel česky a stejně tomu nerozumím
http://suvik.cz/clanky/prevodovky-mercedes.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ještě jedna porucha stojí za zmínku – ztráta těsnosti kontaktů v elektronické desce.
Prosím, nemýlit si se ztrátou utěsnění desky jako celku, následkem čehož olej z automatické převodovky jednoduše vytéká ven, tato závada se odstraňuje výměnou elektronické desky a stojí 500 Kč.
Při ztrátě těsnosti plošných spojů olej z automatické převodovky proniká do kabeláže elektroinstalace motoru, vzlíná po kabelech (kapilární efekt), až postupně pronikne do elektronické řídící jednotky a zapříčiní její selhání.
I když elektronické desky a jejich plošné spoje jsou zality montážním lakem, navzdory tomu dlouhodobě odolné vůči ztrátě těsnosti a pronikání oleje nejsou.
no to je ten o kroužek na zásuvce-je to chycený k tý desce . . . je to napsaný nějak zmateně . . .

Autor tématu
Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6238
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od Merc124 »

popelnice píše:Covece myslim ze je u pilota nad nohama 8) zasuvka je zalezitost stovky :)
máš pravdu, N15/3 je fakt pod palubkou na straně řidiče u stř.tunelu ;)

Laja22

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od Laja22 »

repase predni napravy, RAM HEMI, 2010, 287t km... na co sahnu, to je v prdeli
na zemi v papirovy garazi v -30 me to vylozeni "bavi" ]:->

http://img30.rajce.idnes.cz/d3002/14/14 ... .jpg?ver=0
Odpovědět