Na čem nyní děláte ?

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od fíkus »

Hlídka má relativně slabej motor... tedy starý GR.

Ne, měl jsem osobáky. A tvářilo se to jako něco co to nebylo. Třeba mizerný lakování. To na E autech neuvidíš aby po letech byla z auta barva defacto umytá deštěm. Ono jde taky o to s čím to srovnávám... ale připodobnil bych to k T 613, s tím že 613 byla v pár ohledech high-tech auto, technicky. Ale interiéry, dílenský zpracování atd, nic moc. Třeba Mustang okolo roku 1980 a výš je břečka. Totál. Plná eko pí..vin. Nejen. Když US tak 60's max 70's.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od scout76 »

High tech auto :D . Tak to pak té navoněné bídě rozumím.

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od popelnice »

007 :D 007 nojo ten konik už má okna "v proudu" a us auta od 60s klimu :D

xaler
hvězdička
Příspěvky: 492
Registrován: pát 18.03.2011, 18:21
Auto: W163 ML500
Bydliště: Louny

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od xaler »

Nechci se tady hádat a nechtěl jsem přímo ML500, ale nikdo nic podobného nevyrábí. První byl pro mě Range Rover, ale ten se ani nepřibližuje Mercedesu spolehlivostí a navíc bych musel zaplatit daleko víc. Pak byla ve hře E53 fakt hrozný :-! malé plus bylo, že to je jediné SUV v kombinaci benzín a manuál. Dál samozřejmě americké SUV a pickupy, když někomu něco špiníte tak jste hrozní znalci tak sem hoďte odkaz na solidního RAMa za sto tisíc. Ještě mě pobavila hláška jak mají američani levný díly, kolik jsi jich měl nebo máš. Možná mají levný díly, ale rozhodně ne tady, nebo mi budeš tvrdit, že si je mám koupit tam a u auta každodenního využití mám čekat až to sem za dva měsíce doplave a měsíc něž se bude chtít celníkům makat?
To auto není dokonalé, uvnitř i zvenčí dojebané ale jsem si naprosto jistý, že jsem koupil to nejlepší co ze koupit dalo.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od scout76 »

Můžu s klidem říct,že mi amerik prošlo rukama poměrně hodně a díly se nutně nemusí kupovat jen za vodou. U nás,ale i jinde v Evropě se dají díly koupit za ceny skoro jako v USA a tragédie to opravdu není jako v 90 - tkách. Jejich auta jsou opravdu jednoduchý a není na nich nic moc co by se mělo podělat. Za kilo RAM sice nekoupíš,ale Tahoe nebo Suburban by se pořídit při troše hledání dal,ale za hranicemi. Co si koupil je tvoje volba a říct,že je to nejlepší co bylo je úsměvné. Stačí jen nespěchat a ono se objeví něco lepšího. To je x krát potvrzený pravidlo ;) .

xaler
hvězdička
Příspěvky: 492
Registrován: pát 18.03.2011, 18:21
Auto: W163 ML500
Bydliště: Louny

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od xaler »

Tak Tahouna, nebo Suba bych za kilo chtěl vidět, v nejlepším případě by to byla vybydlená smradlavá petrolejka. Já mám taky ameriku, americkýho japonce a díly jsou tu tou nejdražší cestou za týden až dva i přes Cartime Impexta apod. Taky se na americký auta dobře kupujou různý drobnosti, čudlíky do interiéru, kdy musíš měsíc viset na ebay, než ti někdo bude ochotný čudlík, nebo krytku za dolar poslat. Na MB když budu vědět číslo dílu tak ho budu mít do 48 hod třeba i v Kelly. Taky je hrozně dobrý a výhodný ten díl do Ameriky vracet, nebo reklamovat. Nespěchat znamená si koupit nouzovku, nebo si auto půjčovat, nebo jezdit sockou.

xaler
hvězdička
Příspěvky: 492
Registrován: pát 18.03.2011, 18:21
Auto: W163 ML500
Bydliště: Louny

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od xaler »

Nevíte kde bych na netu našel nějaký katalog dílů MB, kde by byly rozkreslený a hlavně čísla dílů?

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od fíkus »

http://www.everythingbenz.com/z/mtype/1 ... s-drawings" onclick="window.open(this.href);return false; sjedeš dolu, chassis part groups, a máš to tam všechno, US i EU verze. Když pohledáš jinde tak jsou katalogy i s cenou.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od fíkus »

scout76 píše:High tech auto :D . Tak to pak té navoněné bídě rozumím.
Tvl, viděl jsi motor Tatry 613 vs. cokoli z té doby z USA? Nebo brzdy? V roce 1973 na všech kolech chlazené kotouče a zdvojený systém brzd (tedy každé přední kolo mělo dva okruhy, tzn. vždy brzdily aspoň 3 kola i když jeden systém selhal, čtyřpístkové třmeny vpředu, hřebenové řízení uložené mimo deformační zónu atd. v době kdy na US autech byly kolikrát vpředu ještě bubny.

Popelnice - no vždyť říkám, navoněná bída, výbavy plno, ale technicky nic moc. Nezávislé zavěšení zadní poháněné nápravy jakoby v USA neznali, jiný rozvod než OHV taky ne. OHC mělo máloco. Klimu měly už v 30. letech. Jenže tam to byla nutnost...

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od fíkus »

scout76 píše:Můžu s klidem říct,že mi amerik prošlo rukama poměrně hodně a díly se nutně nemusí kupovat jen za vodou. U nás,ale i jinde v Evropě se dají díly koupit za ceny skoro jako v USA a tragédie to opravdu není jako v 90 - tkách. Jejich auta jsou opravdu jednoduchý a není na nich nic moc co by se mělo podělat. Za kilo RAM sice nekoupíš,ale Tahoe nebo Suburban by se pořídit při troše hledání dal,ale za hranicemi. Co si koupil je tvoje volba a říct,že je to nejlepší co bylo je úsměvné. Stačí jen nespěchat a ono se objeví něco lepšího. To je x krát potvrzený pravidlo ;) .
Na Jeep tuším 2010 rok, ŘJ blikačů, 20000 kč a čekat měsíc. Tak to chceš.... to je aktuálně od vedle v areálu zkušenost majitele, ne JPP. A Tahoe nebo Sub v téhle relaci bude ta stejná hnujda, v pěkným stavu si kilo kilo pade přidáš. Sháněl jsem pro kamaráda LC 100 a byl velkej problém něco sehnat aby nedával 400+. Všechno bouraný, poničený, nejasná historie atd. Je fakt že LC 100 je jiný level než ML. Ve všem.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od fíkus »

Tohle byly stroje... ale je to zničený a starý. A není drahá *in love* https://www.sauto.cz/osobni/detail/toyo ... oFrom=list" onclick="window.open(this.href);return false;

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od scout76 »

Přiznávám se,že takový auta se nedají koupit a díly jsou drahý a nedostupný. Tatra je high tech fáro,kterýmu nic nesahalo ani po ventilky :x .

https://www.gumtree.com/p/chevrolet/lhd ... 1156159356" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.ebay.co.uk/itm/american-cars-/132423285282" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.ebay.co.uk/itm/2005-CHEVROL ... 3016045146" onclick="window.open(this.href);return false;

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od fíkus »

No to jsi se projevil. Tak na 14-15 letýho smrada dobrý, protože to co píšeš tak říkáš ty, nikdo tu nepsal nic o sahání po kotníky, ale jaksi při pohledu na motor 3,7 slant six co jsem měl v Dodge a na motor T 613 ze stejného roku je to jako motokolo a Yamaha R1. To samé brzdy, chlazený kotouče vzadu nemělo tehdy skoro nic. Bylo toho víc a odmítat že Tatra 613 měla řadu moderních věcí je úplná pitomost. A zrovna Tahoe byl označen, jakožto aka Hummer 2, za pěknou sračku. A když to říká Jeremy tak je to pravda ]:-> A navíc, tyhle auta mají fakt mizerný nárazový testy, to když se tu v jiných vláknech mele o bezpečnosti a jak je v tomto skála W124 za zenitem, tak tyhle auta strčí do kapsy.

xaler
hvězdička
Příspěvky: 492
Registrován: pát 18.03.2011, 18:21
Auto: W163 ML500
Bydliště: Louny

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od xaler »

Scout 76 samá lepší kára, oči mi přecházejí, sice jsi přestřelil rozpočet skoro na dvojnásobek, ale jsem unešen. Chce se mi hned vyrazit do anglie pro ty klenoty.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od fíkus »

Jo, vezmi si měsíc dovolený a můžeš obrazit pár aut v cenách okolo 120 - 1500000 kč. To je výborný nápad. A ani jedno z těch aut pořád není to čím je ML - Suba ani Tahoe ani nezaparkuješ ve městě, je to velký. Ty auta se mi líbí, ale kompaktní silné SUV to rozhodně není. Jak jsi psal, něco podobného se moc nevidí, a když tak ne V8.
Odpovědět