Aktuální MB

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

JirkaK
vycházející hvězda
Příspěvky: 500
Registrován: čtv 31.07.2008, 21:22
Auto: C200T
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Aktuální MB

Příspěvek od JirkaK »

Zpátky k designu.
Mám pocit, že nejkrásnější mercedesy byly 123, 124, 140 a 201. Prostě klasika, nic lepšího už nebude. Těm kulaťákům z nedávné doby nemůžu přijít na chuť, už to prostě není ono. Dělá to na mě dojem vyděšeného psa.
Specielně tohle auto zase vypadá, jako by ho někdo udělal z čokolády a začalo se v teple roztékat.
S hrdou elegancí starých modelů už to nemá nic společného. Je to podobný problém jako BMW z devadesátých let versus zpizděné parodie od Bangla.

schicklgruber

Re: Aktuální MB

Příspěvek od schicklgruber »

JirkaK: Psal se rok 2009 MB přestavil w212 a já si říkal, že se vracíme k hraně. 8) Ve stejný rok přišlo GLK a w221 dostala hranatější facelift. Byl jsem nadšený, že MB se vymezí z "organického" designového trendu který je všude kolem. Ale ono ne. A, B, facelift C, CLA a nakonec facelift w212 vše zadupal do země. Věc kterou nesnesu jsou kulaté výdechy vzduchu, téměř v každém modelu.

Ale pro ty vnímavější jde vidět jak se automobilka změní pokud jsou na prvním místě peníze.

Peníze jsou super věc ale pokud se ocitnou na prvním místě, jde vše do hajzlu.

Autor tématu
Marko
legenda hvězd
Příspěvky: 3356
Registrován: ned 03.08.2008, 11:49

Re: Aktuální MB

Příspěvek od Marko »

schicklgruber píše:JirkaK: Psal se rok 2009 MB přestavil w212 a já si říkal, že se vracíme k hraně. 8) Ve stejný rok přišlo GLK a w221 dostala hranatější facelift. Byl jsem nadšený, že MB se vymezí z "organického" designového trendu který je všude kolem. Ale ono ne. A, B, facelift C, CLA a nakonec facelift w212 vše zadupal do země. Věc kterou nesnesu jsou kulaté výdechy vzduchu, téměř v každém modelu.

Ale pro ty vnímavější jde vidět jak se automobilka změní pokud jsou na prvním místě peníze.

Peníze jsou super věc ale pokud se ocitnou na prvním místě, jde vše do hajzlu.
Jak zakulacení tvarů stávající řady souvisí se ziskem akcionářů..? Koncern naopak modely obecně zahranacuje a zjednodušuje design a daří se mu.

Alien
Administrátor
Příspěvky: 176
Registrován: čtv 31.07.2008, 22:23
Auto: W124
Bydliště: uherský brod
Věk: 51

Re: Aktuální MB

Příspěvek od Alien »

souhlasím s schicklem ohledně té naděje v designu a následném zklamání a zašlapání do země ještě tehdy prezentovaného návratu k tradicím :-! A současně souhlasím s Markem, že to s penězi a chtíčem vydělat asi nemá teda moc společného, leda by chtěli přetáhnout čínské a korejské zákazníky asi a evropani ať si vystačí s vw koncernem :)
Ale stejně si myslím, že stávajícím zákazníkům to je jedno jak ty auta vypadají a budou si je kupovat stále.

Autor tématu
Marko
legenda hvězd
Příspěvky: 3356
Registrován: ned 03.08.2008, 11:49

Re: Aktuální MB

Příspěvek od Marko »

tohle retro od GWA je teda taky úchylný :x

http://www.autorevue.cz/mercedes-benz-s ... ej-neznate" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.autorevue.cz/getthumbnail.as ... =580406926

Rumburak
hvězdička
Příspěvky: 275
Registrován: ned 22.01.2012, 10:01
Auto: W124 300TDT
Bydliště: Bruntál

Re: Aktuální MB

Příspěvek od Rumburak »

Musíte brát pozitivně to, že vy si ještě můžete dovolit jezdit v poctivých W123,w124,w201,w140 jako daily driver, vaše děcka už to štěstí mí nebudou.

Mně se produkce MB počínaje masařkou taky už nelíbí, kvalitu a použité materiály nemá smysl komentovat, víme to všichni.

To jestli Daimler na nových autech vydělává nebo ne, je mi úplně jedno, pro mě to už není Mercedes, dnešní mercedesy se mohou rovnat produkci jakékoliv jiné automobilky, dříve tomu tak nebylo.

Jen mě zajímá jak dlouho ještě bude Daimler čerpat ze zašlé slávy, než zákazníci přijdou na to, že ten úžasný mercedes je vlastně jen obyčejné auto.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální MB

Příspěvek od Přemek Doležal »

Rumburak píše:Musíte brát pozitivně to, že vy si ještě můžete dovolit jezdit v poctivých W123,w124,w201,w140 jako daily driver, vaše děcka už to štěstí mí nebudou.

Mně se produkce MB počínaje masařkou taky už nelíbí, kvalitu a použité materiály nemá smysl komentovat, víme to všichni.

To jestli Daimler na nových autech vydělává nebo ne, je mi úplně jedno, pro mě to už není Mercedes, dnešní mercedesy se mohou rovnat produkci jakékoliv jiné automobilky, dříve tomu tak nebylo.

Jen mě zajímá jak dlouho ještě bude Daimler čerpat ze zašlé slávy, než zákazníci přijdou na to, že ten úžasný mercedes je vlastně jen obyčejné auto.
YESSS: *thumbs up*

mr.fazole
hvězdička
Příspěvky: 286
Registrován: úte 01.11.2011, 22:10
Auto: Já rád Géčka od AeMGéčka

Re: Aktuální MB

Příspěvek od mr.fazole »

Marko píše:tohle retro od GWA je teda taky úchylný :x

http://www.autorevue.cz/mercedes-benz-s ... ej-neznate" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.autorevue.cz/getthumbnail.as ... =580406926
Tak to chci *jokingly* @= *thumbs up*

Kondik
hvězdička
Příspěvky: 179
Registrován: pon 20.08.2012, 12:22
Auto: W140 350DT
Bydliště: Praha 5 Smichov
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální MB

Příspěvek od Kondik »

Rumburak píše:Musíte brát pozitivně to, že vy si ještě můžete dovolit jezdit v poctivých W123,w124,w201,w140 jako daily driver, vaše děcka už to štěstí mí nebudou.

Mně se produkce MB počínaje masařkou taky už nelíbí, kvalitu a použité materiály nemá smysl komentovat, víme to všichni.

To jestli Daimler na nových autech vydělává nebo ne, je mi úplně jedno, pro mě to už není Mercedes, dnešní mercedesy se mohou rovnat produkci jakékoliv jiné automobilky, dříve tomu tak nebylo.

Jen mě zajímá jak dlouho ještě bude Daimler čerpat ze zašlé slávy, než zákazníci přijdou na to, že ten úžasný mercedes je vlastně jen obyčejné auto.
Neni tomu tak davno co jsem ve svoji ciste vonave W126 ( http://mercedesem.files.wordpress.com/2 ... 32-800.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; ) vezl 18 letou slecnu z rad "prumernych" jak fyzicky tak dusevne a jeji reakce byla "Jezis, to je tak stary tady vsechno" ... Jsme produktem doby a uprimne necekam, ze nase deti budou mit eventuelne pochopeni pro Piano, Cinu , Mamuta , Kinderbenze nebo Ecko.

Je jedno jestli jedem tim nebo tim ... obraceji se pouze postarsi lide na zastavkach, pouze postarsi gentleman me bezne oslovi na cerpaci stanici a zepta se : "Jaky motor ma tenhle hnedy fesak... ?"

... bojim se, ze proces "ztraty vedomosti" uz zapocal a mnozstvi lidi ochotnych vstrebat tuhle znalost a vedomost se exponencialne zmensuje az budou pouze vystavnim modelem ve Stuttgartu ... :stern:
Naposledy upravil(a) Kondik dne pát 15.02.2013, 12:18, celkem upraveno 1 x.

Alien
Administrátor
Příspěvky: 176
Registrován: čtv 31.07.2008, 22:23
Auto: W124
Bydliště: uherský brod
Věk: 51

Re: Aktuální MB

Příspěvek od Alien »

BINGO *thumbs up*

schicklgruber

Re: Aktuální MB

Příspěvek od schicklgruber »

Ano je to svatá pravda. 560 jsem si koupil ve 3. ročníku střední školy a i na VŠ jsem se setkával s názorem proč jezím v tak starém a nákladném autě, když Fábia nic nežere.

V tu dobu mě takové kecy lehce štvaly. Ale dnes mám auto s větším kufrem. Есть человек — есть проблема, нет человека — нет проблемы.

Lidé jsou vesměs pitomci. Když někdo nevyznává kvalitu nemusí být v mém okolí. :P

Autor tématu
Marko
legenda hvězd
Příspěvky: 3356
Registrován: ned 03.08.2008, 11:49

Re: Aktuální MB

Příspěvek od Marko »

http://www.auto.cz/proc-maji-mercedesy- ... miku-73075" onclick="window.open(this.href);return false;

mr.fazole
hvězdička
Příspěvky: 286
Registrován: úte 01.11.2011, 22:10
Auto: Já rád Géčka od AeMGéčka

Re: Aktuální MB

Příspěvek od mr.fazole »

děkuji Marko,príma článek *thumbs up*

tak mě napadlo,když má 124 součinitel 030 kolik má Géčko? :x

schicklgruber

Re: Aktuální MB

Příspěvek od schicklgruber »

A to doslova. ;)

0.54

Ale takové piáno má myslím 0.46.

konyRF
vycházející hvězda
Příspěvky: 773
Registrován: čtv 08.01.2009, 16:30
Auto: W201 2,0D + W124 300TD + S211 320CDI R6
Bydliště: Bayern - Germany
Věk: 45

Re: Aktuální MB

Příspěvek od konyRF »

ja bych odpovedel asi takhle na aktualni MB....

" onclick="window.open(this.href);return false;

KonyRF
Odpovědět