Výměna kotoučů a destiček, mýty a pověsti

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Autor tématu
Karel 190E 2,3
hvězdička
Příspěvky: 318
Registrován: sob 27.12.2008, 0:43
Auto: S204 C230 Avantgarde, S202 C230K Elegance
Bydliště: Velké Meziříčí
Věk: 52

Výměna kotoučů a destiček, mýty a pověsti

Příspěvek od Karel 190E 2,3 »

Mám takové téma do diskuze. Slyšel jsem někde, že není dobrý nápad vyměnit zároveň brzdové kotouče i destičky, protože se prý v kotouči zalepí póry chemickým prachem z nových destiček a natrvalo se mírně sníží brzdový účinek. Já to nikdy neřešil a vyměnil co bylo potřeba, ale prý by se správně měly dát třeba nové destičky, chvíli jezdit se starými kotouči a až se nové destičky trochu obrousí a zapečou, tak teprve vyměnit i kotouče.
Jenže kotouče se většinou mění když mají zároveň rýhy, které se pak vybrousí i do nových destiček, takže se mi to zdá jako blbost. A opačně je to také divné, protože nenechám po nových kotoučích škrábat staré destičky se zbytky obložení. Jaký na to máte názor vy?

Džejár
legenda hvězd
Příspěvky: 3104
Registrován: pon 26.01.2009, 21:08
Auto: Iveco daily 35S12
Bydliště: Brno

Re: Výměna kotoučů a destiček, mýty a pověsti

Příspěvek od Džejár »

Demontovat stary, ocistic perfektne naboje, namazat naboje nasadit kotouce, desticky obmazat medenkou, promazat vodici pistky, podotahovat pripadne i srouby na moment, pokud je uvedeny a s klidem zajet. Obycejny ridic na obycjnych brzdach muze svoje myty nechat na forech klidne spat ;)

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Výměna kotoučů a destiček, mýty a pověsti

Příspěvek od adam w140 »

Karle to jsou prece kraviny vzdyt nemenis desticky a kotouce prvne. Nekdy hodne pomuze zkontrolovat hadicky podtlaku po letech uz nebyvaji v kondici. To same vyveva.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna kotoučů a destiček, mýty a pověsti

Příspěvek od scout76 »

Já bych jen dodal,že i výměna brzdovky po dvou letech má cosi do sebe. Dřív jsem na to sral,ale od doby co jezdíme do značkovýho a tam nám to mění,tak ten rozdíl je znát.

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Výměna kotoučů a destiček, mýty a pověsti

Příspěvek od adam w140 »

Placebo efekt.
Rozdil v brzdovce poznas jen kdyz se zacne varit ale to uz bejva pozde.

robik4
hvězda
Příspěvky: 1761
Registrován: pát 01.08.2008, 21:45
Auto: Osobní,nákladní,obytné

Re: Výměna kotoučů a destiček, mýty a pověsti

Příspěvek od robik4 »

Tak jest.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna kotoučů a destiček, mýty a pověsti

Příspěvek od scout76 »

Dovolím si oponovat pánové. Vzhledem k tomu,co z auta každý den odsáváme,tak si dovolím tvrdit,že výměna brzdovky není placebo efekt.
Správně si Adame řekl,že když vaří,tak je pozdě a právě proto by se měla měnit,protože používáním degraduje a vodnatí. Každá kapalina má svou životnost,ať se to někomu líbí nebo ne. A ten rozdíl po výměně fakt je znát. Možná je to tím,že v rámci kontroly udělají to co popisuje Martin.

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Výměna kotoučů a destiček, mýty a pověsti

Příspěvek od adam w140 »

Netvrdim ze by se nemela menit a pokud je v nejakym echt prostredi tak jasne ale na funkci ma spis vliv ostatnich servisnich ukonu nez vymena brzdovky. Ono i samotne rozhybani nekdy je hodne znat. Ono ale taky dost zalezi jak se to zahriva u stary naftovy popelnice ktera bezne ani nejede prez 100 brzdi motorem nic nevazi brzdy ani nezahreje a tedy ani neuvari problem je ze zareznou a to je pak blby.

musketyr
vycházející hvězda
Příspěvky: 516
Registrován: pát 08.08.2008, 18:16

Re: Výměna kotoučů a destiček, mýty a pověsti

Příspěvek od musketyr »

Taky netvrdim že by se neměla měnit, ale jen pro zajímavost-kdo jste uvařil brzdy? Jak k tomu došlo?

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna kotoučů a destiček, mýty a pověsti

Příspěvek od scout76 »

Mě se to povedlo vlastní blbostí na okruhu v Mostě. To auto nemá stavěný brzdy na takovou námahu(myslím,že žádný seriový brzdy to nedají bez úhony) a jako bonus tam výrobce dal brzdy malý,který nestíhají ani v běžným provozu. 20 minut blbnutí mě stálo v dílech přes 18 000Kč :? a brzdovka byla hnědá. Jízda domů byla za velké pomoci brzdění motorem,protože to prostě nebrzdilo.

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Výměna kotoučů a destiček, mýty a pověsti

Příspěvek od adam w140 »

No kdyz se tak zamyslim tak bud vubec a nebo si to nepamatuju. Ale par takovejch situaci ze byli fakt hodne zahraty ze uz to nebrzdilo a vlek me tlacil dal jsem zazil ale rekl bych ze to jeste nevarilo. Ono by to melo uplne propadnout na zem a nedelat nic. Osobne si myslim ze se to jentak nestane ovsem 20 minut radeni verim ze muze zpusobit i vareni brzdovky

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna kotoučů a destiček, mýty a pověsti

Příspěvek od scout76 »

20 minut stačilo,abych to úplně zku.vil. A už takový věci dělat nebudu. Vždycky je to jednou poprvé. Jestli to vařilo nevím,ale vzhledem k rozpuštěným prachovkám,modrým a křivým koutoučům,smradu z desek bych řekl,že asi jo.

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Výměna kotoučů a destiček, mýty a pověsti

Příspěvek od adam w140 »

Ty snad nikdy nespis.
No to prave dost mozna nevarilo i tak - nevim ale bod varu je hodne vysoko a jeste ta kapalina neni primo u kotouce ale teplo prenasi pistek, trmen takze tezko rict. Nicmene jsi z toho i tak vyvazl hodne levne protoze byli i pripady z nurburgringu kdy borec rozchechtal auto do svodidel neco utrhl a vyryl kus asfaltu a plochu mimo drahu a pekne zacaloval opravu drahy + usly zisk. Pojistka tam jaksi neplati....

Džejár
legenda hvězd
Příspěvky: 3104
Registrován: pon 26.01.2009, 21:08
Auto: Iveco daily 35S12
Bydliště: Brno

Re: Výměna kotoučů a destiček, mýty a pověsti

Příspěvek od Džejár »

Kdy jsem utavil brzdy ? Kdyz jsem se v amgecku nahanel na grossglockneru s motoru, do kopce vpoho, ale v klesani do udoli se tezko ta vaha brzdi a motorkar jel tak, ze mu v zatackach odskakovalo kolo a skrtal stupackama. Smrad, modro rudej varici smrdici kotouc a dym z prednich kol :D nasledne doma brzdovka, desky, kotouce, vycisteni roztekle vazeliny, namazani vseho a uz to nikdy neudelam :) ale nakonec jsem ho predjel a pocitove vyhral.

Humungus
hvězda
Příspěvky: 1067
Registrován: pát 28.10.2011, 21:22
Auto: MB
Bydliště: Kolin

Re: Výměna kotoučů a destiček, mýty a pověsti

Příspěvek od Humungus »

bal bych se, ze se ten kkt na tom fichtlu zabije
Odpovědět